Valaki leírná röviden hogy hogy tudom megcsinálni ilyenre az oldalt?

Olyan oldalt akarok csinálni, ahol a felső menüben lévő kategóriák adják a hír kategóriákat, és rájuk kattintva ki adja az 5 legfrisebb (oda beillesztett) hír rövidített változatát amit tovább lehet olvasni egy “tovább” szövegre kattintva… Valamint úgy, hogy minden friss hír jelenjen meg az oldalsávban, de és legyen pár hír kiemelve a főoldalon.





Mint itt: http://hir.ma/











Csak itt a friss hírek nem az oldal sávban vannak.





És a kiemelt híreket egy melletti és alatti sorokba akarom…





Valahogy így:











HÍR HÍR HÍR











HÍR HÍR HÍR











HÍR HÍR HÍR











Kicsi, preview képpekkel bővítve.











Valaki tudna linkelni egy tutorialt, ahol ezzel foglalkoznak? Mert kerestem de nem találtam semmit…











Amúgy létre tudok hozni oldalakat úgy, hogy be hozza a felső menüre kattintva, de olyan oldalt ad be, mint ha például egy “Elérhetőség” oldal lenne… Meg akarom érteni hogy ez hogy működik.

Szia!











Olyan oldalt, mint pl a hir.ma, olyat egyszerű készíteni wp alatt, abban az esetben ha tudsz html+css -ben.





Abban lehet kialakítani a layout-ot. Milyenek legyen a főoldal, az oldal és a bejegyzés stb.











Elmondom, én hogyan szoktam:










  1. Elkészítem statikusan oldaltartalommal a főoldalt, bejegyzések listázását stb. Feltöltök próbaképeket és bla bla szövegeket.











    Ha ez megvan, onnantól kezdve már csak fel kell darabolni a statikus html sablonokat, és át kell alakítani a wp számára és be kell illeszteni a wp kész függvényeit a LOOP segítségével. (the loop)











    Kell tehát:











    style.css -> stíliusfájl





    image könyvátrár -> a desig kép elemeknek











    Funkciók:





    Functions.php -> Itt tudsz egyedi funckiókat és beállításokat eszközölni stb











    Wordpress sablon fájlok:











    header.php -> minden oldalnak ez lesz a fejrésze





    index.php -> ez ilyen fontos fájl, mert ha véletlenül valamilyen sablon fájl nem lenne meg, akkor ez hívódik meg





    page.php -> oldalak sablonja, azaz aoldal típusú oldal megjelenítéséért felelős





    single.php -> a bejegyzést jeleníti meg





    category.php -> Kategóriák lisátzása, egy adott kategória altt lévő bejegyzéskeet listázhatsz, rövid kivonattal, képpel stb





    tag.php -> hasonló a category.php hoz, csak ez egy címkékhez tartozó bejegyzést listáz





    sidebar.php -> Itt helyzhetsz el widgeteket, általában oldalsó tartalmat jelent





    footer.php -> olyan mint a header, csak ez footer, azaz a lábléc tartalma kerül ide











    Például egy bejegyzés megjelenítéséért felelős sablon így fest, single.php:










single.php





- get_header() -> behívja a header.php-t


- THE LOOP -> tartalom kinyomása (pl: rövid kivonat, dátum, kategóriák listája, címkék, kiemelt kép stb)


- get_sidebar() -> sidebar.php-t hívja be ide


- get_footer() -> footer.php-t hívja be









Tehát a single.php összefogja a sabolnt! Ilyen a page.php és az index.php és a tag.php is! Álatlábana THE LOOP része az, ami különbözni szokott.





Azt, hogy hová kerüljenek a kis képek, rövid kivonatok stb, az a LOOP on belül tudod szabályozni. (the_time(), the_content(), the_category() stb. függvényekkel )





Mert lehet hogy egy oldal típusú oldalnál neked nem kell dátum meg ugye egy oldal nem tartozik kategóriába. Így a loop on belül azokat nem kell meghívni





Nagyjából ez az alapja a wp sablon gyártásának. Szerintem ezt csak úgy lehet megérteni/megtanulni, ha kipróbálod a gyakorlatban.





A hir.ma ban a menüpontok pedig sima kategóriák, azt a menü kezelőjében fel lehet venni, bármilyen kategóriát....





Szerintem, ha megy a html és a css, és megimsered a wordpress sablon-t, akkor egyszerűbb is nulláról készíteni egy sablont, mint akár egy meglévőt átalakítani.





Azt nem tudom, minek írtam ennyit, mert úgysem érdekel ez senkit sem úgyhogy be is fejeztem.

'Lazarevics' wrote:






    [*]Első lépés: ismerkedj a WP-el

    [*]Keress megfelelő sablont

    [*]Ha komplett oldal kell és azonnal, írj a munkát adok témába (nem, én nem foglalkozom ilyesmivel)

    [/list]









Már megismerkedtem vele, és sablont is készítettem hozzá.

Mondjuk ezt én sem értem. Megkérdezed, hogyan kell, utána közlöd, hogy ismered a wp-t meg a sablont is elkészítetted.


'muszty' wrote:




Már megismerkedtem vele, és sablont is készítettem hozzá.





Akkor már csak ki kell köttetned az internetet és elmenni magányos szerzetesnek. ;)