utf-8 vs ansi?

Hello!





Az oldalon amin dolgozom eddig eléggé buher módon ansi kódolású fileok voltak feltöltve az ékezetes karakterek pedig pedig é = é formátumban voltak beirkálva… nos egész mostanáig, mert nekifogtam kicsit gyomlálgatni az oldalt. Az összes sablonfile-nál működött a dolog, de amint az index.php-met átállítom utf-8ra rögtön:


Code:

Warning: session_start() [function.session-start]:

Cannot send session cache limiter - headers already sent

(output started at /*/wp-content/themes/*/index.php:1)

in /*/wp-content/themes/*/header.php on line 1





Ezt kapom:(


Különben simán megy minden...


Előre is kössz az ötleteket.. és bocsi h új témát nyitottam de 2,5óra után sem találtam megfelelő topicot

A hiba még mindig fennáll, csak addig is visszaraktam az asni kódolású file-t… semmi 5let? :frowning:

Nem hiszem, hogy a fájl átkódolásával okoztad ezt problémát. Szerintem inkább egy elütés lehet. Valahol lehet egy üres sor, ami bezavar.

Nos a probléma megoldódott egy itt a fórumban leírt módon… a megoldásra csak úgy böngészés közben véletlen akadtam rá:





Tehát az első sorban 3bitnyi általam ismeretlen adat volt amit se a notepad se a a html forráskód nem jelenített meg!





Tehát ezt egy Hexa editorral eltávolítva minden megy szépen ahogy kell :slight_smile:





További jó blogolást mindenkinek!











A pontos problémaleírás tehát a következő:(notepad++) Ha valaki Ansi vagy Utf8(bom nélkül) és Utf8 között vált akkor a file első három bitje ez lesz: (hexa) ef bb bf





emellett amit a szerencsétlen szerkesztő tapasztal:



Code:



Cannot send session cache limiter - headers already sent

(output started at /*/wp-content/themes/*/index.php:1)

in /*/wp-content/themes/*/header.php on line 1





Free Hexa editorok:itt

Üdv!











Nagyon örülök, hogy van ez a hozzászólás, és létezik probléma erre a megoldásra, de mindenki csak ehhez a commenthez linkel. Én meg nem értem! Melyik fájlt kell megnyitni a hexa editorral és utána mit kell mire átírni?





Nagyon köszönöm előre a segítséget!

Haliho!





Nos mindig attol fugg, hogy milyen filet kell módosítanod, hogy a hibaüzenetben mi szerepel:)





Általában index.php, single.php, pages.php, category.php stb tehát a fő megjelenítő fileok első sorában…-de bekerülhet minden fileba amit módosítasz! pld az én előző hszemben a header.phpben volt a probléma- De ezt csak mint írtam hexa szerkesztőkkel látod!





Tehát: letöltöd a hexa szerkesztőt, megnyitod az össz .php téma filet(én a CSS filejaimból is kiirtottam mert zavart) és kitörlöd a < előtti részt… elmented, feltöltöd, örülsz…

Sziasztok!





Nálam is jelentkezett ugyanez a hiba, majdnem az összes PHP fájlt, meg minden egyebet megvizsgáltam hexaeditorral, meg mindennel, ami volt itthon, és nem találtam semmit, aminek nem kellene ott lenni. Az egyetlen ami segített, az - bármilyen meglepő is - a jó öreg IE volt. Ha azzal lépek fel az oldalra, hibátlanul működik. Az Operánál lefagy az egész, a FF produkálja a fehér képernyőt, miközben tölt vadul. Csak nem tudom mit. Úgyhogy az egyetlen dolog, amire használni fogom az IE-t, az a blog adminisztrálása lesz :slight_smile:





Ettől függetlenül köszönöm a tippeket! :slight_smile:

csak azt ne mondd hogy mindezt az extra.hu-n produkálja:)

Nekem a következő problémám van. Alapból magyar nyelvű a WP (2.7). Használnél egy sidebar login widgetet ami alapból angol nyelvű. Ha átírom magyar nyelvre a szövegeket és elmentem UTF-8-ba akkor bejelentkezéskor az alábbi hibaüzenetet kapom:





arning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 200











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-includes/pluggable.php on line 649











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-includes/pluggable.php on line 650











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-includes/pluggable.php on line 651











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 245











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 246











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 247











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 248











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php on line 249











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-content/plugins/sidebar-login/sidebar-login.php:1) in /home/vtolap/public_html/veki.velenceitolap.hu/wp-includes/pluggable.php on line 850











És be sem tudok lépni az admin felületre :frowning:











Mi lehet a probléma? Hexa editort próbáltam, de nincs benne a fentebb említett hiba :frowning:

http://forum.word-press.hu/search/1010468582/

Bejött az a d^n-es szöveges hiba, hexával átmentettem bom nélküli utf-re, és most csak üres fehér lap jön be, bár egykét fájlt elérhetek, de szinte az összes php helyett fehér lap.





megnéztem az összes feltöltött fájl hexáját, és hibátlan a kód. most mit csináljak?:frowning:

Másolj vissza egy két fájlt és nézd meg boom nélküli-e. Megesik néha hogy visszakódolódik ftp-zés közben. Én inkább ansi-n hagynám a dolgokat. .htaccest remélhetőleg nem kódoltad át.

ellenőrizd:





wp-config.php





sablonfilejaid(összes)





!!

Megnéztem mindent, nincs benne ez a kód. Egyszerűen kimurdelt. De mintha hiányos lett volna az adatbázis: Na mind1, előről az egész.