Utf 8 gond

kéne nekem is az “ő” “ű” ezeket nem tudom működésre bírni… Nem találok normális leírást és a sablon php-i között se igazán találtam <meta… launges részt… igazán csak a “?” jeleket írja… valaki nemtudna segíteni? esetleg online akár… elég hálás lennék!!! már csak 2-3 apró dolog van és indulhat a szerkesztés de addig amíg ez nincs meg nem tudom rendesen csinálni a sablonom “eclipse” nem emlékszem igazán de szerintem nem nagyon írtam bele php fájlokba de most mentem le az összeset UTF-8 izé nélkülibe?:smiley: Mert az legalább egy nap!:s

Roland, nekem kicsit kusza amit írtál, de ha a karakterkódolás rendben van (minden UTF-8 és BOM NÉLKÜL mentve a fájlok), akkor nem lehet nagy gond.

Ha Google web fontokat használsz, és ott nem működnek az ő és ű betűk (annak ellenére, hogy amikor kiválasztottad a fontot, akkor rendesen működött minden magyar ékezetes betű, amire persze külön oda kell figyelni!), akkor már csak a font készlet lehet a ludas.

Ezen könnyen lehet segíteni, ha kézzel lett berakva a szükséges tag (és nem plugin által), a lényeg a &subset=latin,latin-ext:


Először is: ez a topic a WPHu fórum és oldal hibabejelentője, tehát rossz helyen jársz.



— innen akkor olvasd tovább, ha nem a kolléga előző hsz-ében említett webfontokkal van a gond —



Másodszor: az, hogy a sablonfájlok UTF-8 BOM nélkülben vannak-e, teljesen független az oldal tartalmának karakterproblémáitól. Tehát ha maga az oldal és a sablon működik, akkor felesleges átalakítgatnod a php fájljaidat, mert azok rendben vannak.



Harmadszor: nem értem miért meta launges(sic!)-t keresel. A sablon karakterkódolását a “charset” adja meg. Ellenőrizd a sablonod header.php fájlját és nézd meg, hogy a charset utf-8-e (valahol a tetején kell lennie). Ha igen, akkor a hiba máshol van.



Ellenőrizd a WP-installod root folderében a wp-config.php fájlt, hogy a “DB_CHARSET” utf8-e.



Ha mindkettő stimmel és még mindig gikszer van, akkor csináltál-e mostanában database dumpot pl. költözéshez? Lehet, hogy rossz kódolással exportáltad ki az adatbázist.

Csinálj egy új témát az általános témákban és átrakom a hozzászólásokat.







http://kozosseg.wphu.org/forumok/forum/wordpress-support/altalanos-kerdesek

csináltam!:slight_smile:

az igazság hogy lementettem mindent utf 8 bom nélkülire… ezután a probléma még fent állt…



minden wordpress táblám latin1_swedish_ci collation-os!

külföldi hosting



/wp-content/themes/header.php

	<br />
<br />
 <!-- wp_head();--><br />
<br />
<!-- closing head tag--><br />
<br />
<!-- Begin @response after_head_tag hook content--><br />
<br />
<!-- End @response after_head_tag hook content--><br />
<br />
<!-- Begin @response before_header hook  content--><br />
<br />
<!-- End @response before_header hook content --><br />
<br />
<div class="wrapper"><br />
<header><br />
<?php<br />
foreach(explode(",", $options->get('header_section_order')) as $fn) {<br />
if(function_exists($fn)) {<br />
call_user_func_array($fn, array());<br />
}<br />
}<br />
?><br />
</header><br />
<br />
<!-- Begin @response after_header hook --><br />
<br />
<!-- End @response after_header hook -->
```<br />
nem találtam Utf8 as részt...lehet ez lessz a baj...<br />
szóval ezt kéne beleírni?-&gt;<br />
mindegy hova? mert sok ilyen esetben nem...<br />
Lehet ez lessz!<br />
<br />
Ezzel kezdtem!<br />

Ellenőrizd a WP-installod root folderében a wp-config.php fájlt, hogy a “DB_CHARSET” utf8-e.

ez jólvan!<br />
<br />
Dump nem volt..és semmi más sem!:)<br />
Köszönöm az eddigi munkákat/segítséget!:)<br />
<br />
Beírom az elejébe a header fájlnak ha nem működik akkor írok ha igen akkor elhagylak titeket egy kis időre!:) Így már talán egyszerübb...Csak nem volt világos nekem a wordpress!

még mindsig nem jó… valami ötlet mit baltázok el???

Egy értelmetlen topic-ot, azt csináltál.



Anyád biztos büszke rád.

Megnyitod phpmyadminban a táblát és átállítod latin1_swedish_ci -ról UTF8 general-ra és úgy jó lesz.



Hostgator? Ott volt anno ilyen hiba.

62253 wrote:
Egy értelmetlen topic-ot, azt csináltál. Anyád biztos büszke rád.

Minden rendben Syska? Nem értem ezt az anyád részt! Nem divat ez a stílus a fórumunkban.
62261 wrote:
Megnyitod phpmyadminban a táblát és átállítod latin1_swedish_ci -ról UTF8 general-ra és úgy jó lesz. Hostgator? Ott volt anno ilyen hiba.

Kiváncsi vagyok, megússza-e ilyen egyszerűen...

http://codex.wordpress.org/Converting_Database_Character_Sets

habagfx segitett skype-on…A dolog nem volt egyszerű…(bár kb 1.5 óra kinlódás után jött az ötlet!:D)a config.php-t töröltem, így ujra telepítés új táblákat hoztam létre, majd a meglévő táblákat export az ujjakat is, mivel az újjak már utf8 unicode-ban a régiek latinban maradtak hiába állítottam át phpmyadminban…aztán az exportált régi táblákból adatok másolása az újjakba,majd import és ezután helyre is ált az eredeti állapotba az egész oldal!! Köszi anyám jól van még… De ha adsz egy pontos címet szivesen szájba taposlak;) Elöbb kérdezz lehet tanulsz belölle, mint ahogy én is!

habagfx-nak ezer hála!

köszönöm még egyszer mindenkinek aki segített…(Neked nem te PÖCS!):DDDD

Igazán nem ide tartozik, de bbpress-ben ha hozzászólok vagy uj táblát hozok létre 404-es oldalt dob, kerestem az angol fórumokon de nem igazán értem a megoldást rá! ha ötlet van elfogadnám!


















habagfx segitett skype-on…A dolog nem volt egyszerű…(bár kb 1.5 óra kinlódás után jött az ötlet!:D)a config.php-t töröltem, így ujra telepítés új táblákat hoztam létre, majd a meglévő táblákat export az ujjakat is, mivel az újjak már utf8 unicode-ban a régiek latinban maradtak hiába állítottam át phpmyadminban…aztán az exportált régi táblákból adatok másolása az újjakba,majd import és ezután helyre is ált az eredeti állapotba az egész oldal!! Köszi anyám jól van még… De ha adsz egy pontos címet szivesen szájba taposlak;) Elöbb kérdezz lehet tanulsz belölle, mint ahogy én is!

habagfx-nak ezer hála!

köszönöm még egyszer mindenkinek aki segített…(Neked nem te PÖCS!):DDDD

Igazán nem ide tartozik, de bbpress-ben ha hozzászólok vagy uj táblát hozok létre 404-es oldalt dob, kerestem az angol fórumokon de nem igazán értem a megoldást rá! ha ötlet van elfogadnám!

Még valami… ha hasonló fórum kinzétet szeretnék mit kéne tennem???

gondolo itt a pluginokra meg a forum icon/felhasználó iconokra és az adatok kiirására…)témák hozzászólások meg még 1-2 adatot akartam kiirni…

csak az adat kiirás hiányzik…

UTF-et mire és hol kell beállítani, hogy jó legyen a kódolás (angol és magyar site-on is)



Sziasztok!



w3 walidiator fő hibának ezt írja ki:

  1. Byte-Order Mark found in UTF-8 File.



    The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported.



    Mire érdemes ezt átállítani a szövegszerkesztőben, ha magyar és aloldalon angol szöveg is megtalálható ugyanazon a site-on? Hol lehet ezt konkrétan a Wordpressben beállítani? És a Total Commander-ben, hol kell beállítani, hogy azok az oldalak is be legyenek állítva, amik nem a Worpress alá esnek?



    Köszönöm!

Megoldás, hátha másnak jól jön: Notepad++ progival a Kódolás / UTF-8 BOM nélkülire kell beállítani és elmenteni!