URL érték cipelése navigáció közben

Sziasztok,

szeretnék egy ?ref=001 értéket az URL-ben ami a menük közötti navigáció során is megmarad addig amíg a felhasználó be nem zárja a lapot/ablakot.

Van erre egy jó bővítmény?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Helló,

Egyszerűen megoldható pl. jQuery-vel, bár nem biztos hogy ez számodra megfelelő megoldás:







jQuery(‘a’).each(function() {

var $this = $(this);

$this.attr(‘href’, $this.attr(‘href’) + ‘?ref=001’);

});







Ez az oldalon található összes linkhez hozzáadja a ‘?ref=001’ értéket.

Szia,

ez már részmegoldása lenne a problémának de igazad van, valóban nem jó sajnos.

A ref utáni értéket én adnám meg mindig manuálisan. A ref változót és az értéket tulajdonképpen akkor kell hozzáadni ha már az jelen van az URL-ben. Tehát HA ref létezik AKKOR cipelje tovább az URL végén AMÍG a böngésző vagy lap be nem záródik, tehát a session végéig HA EGYÉBKÉNT ref nem létezik AKKOR az URL-t nem kell kiegészíteni. Próbáltam illusztrálni helyesebben, remélem sikerült :).

Igazából nekem erre akár egy JS is jó lenne, bármi, akármi.

Reménykedem benne, hogy tudsz rá valamit mondani de ha mégsem akkor is köszönöm az eddigi segítséged!

Az URL-ben lévő paramétert ésszerűbb volna PHP-ban ellenőrizni és átadni a JS-nek, de a WP automatikusan eldobja a nem ismert paramétereket, szóval kéne egy plusz kód, hogy az a paraméter meg legyen tartva. JS-ben egyszerűbb:

<br />
function getParam(name) {<br />
name = name.replace(/[[]/, "\[").replace(/[]]/, "\]");<br />
var regex = new RegExp("[\?&]" + name + "=([^&#]*)"),<br />
results = regex.exec(location.search);<br />
return results == null ? "" : decodeURIComponent(results[1].replace(/+/g, " "));<br />
}<br />
jQuery(document).ready(function() {<br />
var ref = getParam('ref');<br />
if (ref != '') {<br />
jQuery('a').each(function() {<br />
var $this = jQuery(this);<br />
$this.attr('href', $this.attr('href') + '?ref=' + ref);<br />
});<br />
}<br />
});<br />