üres lap bug a magyar wordpress installban!!!

Sziasztok, csak ezért regisztráltam ide, hogy ezt elmondhassam, de valami nagyon dúrva bug benne maradt a magyar wordpress releaseben, mert olyan szolgáltatókon, ahol eddig simán telepítettem vagy 10 wordpresset (maxer), a magyar wordpress-t nem lehet felinstallálni, mert a step=2 oldalra egy üres lap vár. Tuti valami fordítási bug, ugyanis az angol nem csinál ilyet!!!.











Jelen pillanatban egyedül így lehet telepíteni magyar wordpresst:




  1. angol install, minden rendben




  2. kézzel átír hu




  3. autómatikus frissítés











    Eddig telepítettem sok wp-t angolból meg magyar 2.9-ekből, de ilyen még soha nem volt! Valamit csináljatok, mert szerintem ez biztos több szolgáltatót is érint!

Hát… nem tudom, én épp a napokban telepítettem egy 3-ast, meg egy 2.9.2-est is, és semmi problémám nem volt egyikkel sem. Amúgy nem vagyok programozó, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a fordítás nem képes ilyen problémát okozni.





Inkább a szolgáltatódat kéne zaklatni, hogy nem volt-e valami szerverfrissítés, vagy konfig állítgatás náluk.

BOM karakterprobléma lesz az.


'hitetlen' wrote on '2010-07-02:




BOM karakterprobléma lesz az.








Na jó, de mitől jelent meg csak a 3.0-ban, és hogyan kellene megoldanom? Biztos nem a szolgáltató, vagy ha igen, akkor egészen biztos hogy másokat is érint...

nem nagyon hinném, hogy a fehér oldal forditási bug lenne. mert akkor az mindenki mindenhova telepitésekor kijönne. és már hetek óta mindenki reklamálna érte. és épp ezért már rég meg lenne oldva :slight_smile:











igaz,hogy a maxert nem használom, de 2 fizetős és egy ingyenes tárra raktam fel a magyar 3-asat gond nélkül.

Ezzel szemben én fél mellszélességgel a Maxer.hu-nál vagyok (másik fele a Hostgatornál), és az égegyadta világon semmi hasonló gond nincs. A magyar fordítás nem valószínű, hogy ilyent okoz, ennek okát már az előttem szólók le is írták; valószínűleg valamit a wp-config.php-ben szerkesztettél, vagy a feltöltésnél nem jött össze valami.

zsero.





Csináld…, nézd meg ugyanazt a fehér lapot (idézd elő) IE böngészővel.











Ott nem lesz üres, hanem ezt kapod fent a lap tetején: 

az bizony BOM ami a "Cannot modify-os kedvencünk!"kel olvasható

ugyanez a problémám… feltelepül, majd bejelentkezésnél üres fehér lap…











Ha az angolt telepítem, mit kell utánna átírni és hol, hogy frissíteni tudjam Magyarra?


'bandeexoft' wrote on '2010-07-04:




ugyanez a problémám... feltelepül, majd bejelentkezésnél üres fehér lap...





Ha az angolt telepítem, mit kell utánna átírni és hol, hogy frissíteni tudjam Magyarra?








Ha fent van az angol, és megy, akkor írd át ezt a sort a wp-config.php-ben ilyenre, és akkor fel fogja kínálni a magyarra frissítést.


Code:



define ('WPLANG', 'hu_HU');


'hgrg' wrote on '2010-07-03:




az bizony BOM ami a "Cannot modify-os kedvencünk!"kel olvasható








Egy linket tudnál írni?

'Farkas wrote on '2010-07-02:




Ezzel szemben én fél mellszélességgel a Maxer.hu-nál vagyok (másik fele a Hostgatornál), és az égegyadta világon semmi hasonló gond nincs. A magyar fordítás nem valószínű, hogy ilyent okoz, ennek okát már az előttem szólók le is írták; valószínűleg valamit a wp-config.php-ben szerkesztettél, vagy a feltöltésnél nem jött össze valami.








Lehet, hogy PHP konfig függő, maxernak sok gépe van mindegyik kicsit más. Nem vagyok ilyen amatőr, feltöltésnek a wget + unzip shellben nem igazán tud hibázni, plusz nem szerkesztettem el semmit, üres könyvtár, unzip, és onnan csak weben.





Egyébként ha kézzel másolok be egy wp-config-ot, azzal megjavul a magyar hibája is!

Na akkor:











Firefoxban:





nincs semmi, source is üres.











Internet Explorerben meg:









Quote:

Nem sikerült létrehozni az adatbázis kapcsolatot


Ez vagy azt jelenti, hogy rossz a felhasználónév, vagy a jelszó információ a wp-config.php fájlban, vagy nem tudunk kapcsolódni az adatbázis szerverhez a megadott címen. Ez jelentheti azt, hogy a blog-szolgáltató adatbázis szervere nem elérhető.





•Biztos, hogy helyes a felhasználónév és a jelszó?


•Biztos, hogy jó adatbázis szerver cím került beírásra?


•Biztos, hogy fut az adatbázis szerver?


Ha nem vagyunk biztosak az előzőek bármelyikében, kapcsolatba kell lépni a szolgáltatóval. Ha további segítségre van szükség, bármikor meglátogatható a WordPress Magyarország fóruma.








Na, ez így a kemény, nem tud wp-config-ot csinálni, az angol meg simán tud. Az meg valami plussz para, hogy a Firefoxban még hibát kiírni sem tud.





Viszont, ha bemásolok kézzel egy wp-configot, akkor mind az IE, mint a Firefox szépen felfogja, és felkínálja, hogy:


Quote:

A 'wp-config.php' fájl létezik. Ha szükség van bármilyen beállítási lehetőség újra állításához a fájlban, akkor először le kell törölni. Ezután meg kell próbálni fájlt telepíteni.


'zsero' wrote on '2010-07-05:




Lehet, hogy PHP konfig függő, maxernak sok gépe van mindegyik kicsit más. Nem vagyok ilyen amatőr, feltöltésnek a wget + unzip shellben nem igazán tud hibázni, plusz nem szerkesztettem el semmit, üres könyvtár, unzip, és onnan csak weben.





Egyébként ha kézzel másolok be egy wp-config-ot, azzal megjavul a magyar hibája is!








Még, hogy nem bugos a magyar wp install..., valaki látta már az első 40 sorát a wp-admin/setup-config.php -nek? Hogy minek kellett totál átírni meg sortöréseket beleszúrni az angolhoz képest, azt nem tudom, de ha az első 40 sort átírom az angolból, akkor minden jó lesz! Fehér lap ÉS a wp-config létrehozás.





Azért ez egy gyöngyszem:


Code:



/**

define('WP_SETUP_CONFIG', true);

* Disable error reporting

*

* Set this to error_reporting( E_ALL ) or error_reporting( E_ALL | E_STRICT ) f

or debugging

*/

Én is tapasztaltam a hibát bár én xampp és wamp szerveren próbáltam ki de egyiken sem ment. Aztán felraktam az angol verziót és az tökéletesen fut. Amúgy észrevettem hogy amikor üres lapot kaptam akkor a telepítő eltávolította a config-sample.php-t. :blink: :mellow:


'hadan' wrote on '2010-07-05:




Én is tapasztaltam a hibát bár én xampp és wamp szerveren próbáltam ki de egyiken sem ment. Aztán felraktam az angol verziót és az tökéletesen fut. Amúgy észrevettem hogy amikor üres lapot kaptam akkor a telepítő eltávolította a config-sample.php-t. :blink: :mellow:








Az a szép az egészben, hogy azért mert kevesen veszik a fáradtságot, hogy ide regisztráljanak és írjanak emiatt a hiba miatt, itt mindenki azt hiszi, hogy nem létezik a hiba, csak mert az ő PHP-jük valahogy máshogy kezelte ezt a bugot. Közben az egész egy fatális elírás egy olyan részben, amibe a magyarításnak nem is kellene beletúrnia.

Friss telepítésnél a maxernél és a domaincenternél is ugyanez a telepítés második lépés üres lap hiba volt nekem is. A kézi wp-config.php beállítással ugrottam át a problémát.











Most viszont egy Wp 2.9.2-t szeretnék 3-ra (magyar) frissíteni.





Első kör: automatikus frissítés. Eredmény: szép üres fehér lap az oldal helyén, admin helyén is. Visszatöltöttem az előző verziót.





Második kör: kézi frissítés ez alapján: http://www.tutorial.hu/wordpress-manualis-frissitese-3-0-ra/ . Eredmény: szép üres fehér lap az oldal helyén stb.





Szerintetek mi lehet a gond, illetve a megoldás?

adatbázis frissítés nem futott le esetleg… wp-admin-t próbáld megnyitni. ha nem megy:





g:\ force wordpress database upgrade

Próbáld meg leszedni a legújabb magyar telepítőt, a bejelentett hibák és nyelvi változások alapján folyamatosan frissül az install.


'DjZoNe' wrote on '2010-07-24:




Próbáld meg leszedni a legújabb magyar telepítőt, a bejelentett hibák és nyelvi változások alapján folyamatosan frissül az install.








Jó hogy írod, akkor ezek szerint ez a probléma megoldódott (bármint a témaindító). Most néztem a 17-i verzióban már tényleg csak fordítási különbségek vannak, illetve az azigen.