Upgrade gubanc

Sziasztok, rászántam magam a 2.7 felrakására, és persze akadtak is problémák. Ezek egy részét már sikerült helyreállítani, van, amit viszont nem.











http://halado.cewe-fotokonyv.hu/











Az egyik teljesen rejtélyes. Az oldalon vannak flash videók, amiket én a frissítés óta nem látok firefoxban, csak IE-ben. Akit kérdeztem, mind látja, csak én nem. Semmi nincs letiltva, a legújabb firefox-ot használom, és a frissítéssel történt a dolog. Valami ötlet?











A másik, hogy a sidebar-login-ból az újat telepítve, Notepad-ban magyarítottam. Nem írtam ékezetes betűt illetve kódolva, UTF-8 kódolással mentettem, és mégis, ha felrakom az oldalra, minden ékezetes betűből mindenféle rémség lesz.











Köszönöm a segítséget:)

Szia!











Nálad lesz valami gond szerintem, mert én most megnéztem FF3.0.5-tel, és se “rémség” karakterek, se semmi, és videókat is láttam…A Firefoxban nézd meg, hogy a Nézet-Karakter kódolásnál mi van, mert lehet, ott állítódott el valami…bár a flash hiány akkor is elég fura…


Balou wrote:

Szia!





Nálad lesz valami gond








A karakter azért nincs, mert míg nincs megoldás, leszedtem a plugint. A flash meg tiszta rejtély:((

Nincs fent adblock nálad?


charlie wrote:

Nincs fent adblock nálad?





Van, de ki van kapcsolva. Semmit nem változtattam a firefoxban, csak upgradeltem a wp-t.

működik nálam is firefox-ban :slight_smile: valami rémlik, hogy egyszer velem is csinált ilyet, de már nem emlékszem a részletekre











egyébként - ha a videókhoz a wordtube-ot használod - az egyszer csinált velem olyat, hogy nem töltötte be azokat a videókat, amelyeket másik tárhelyen tartottam, de az nem böngészőspecifikus gond volt és elvileg kijavították már

Még a többi probléma sem oldódott meg, és máris itt egy újabb:( A bejegyzésekhez képeket szúrok be, ezerszer megtörtént már. Beállításoknál meg volt adva, hogy 500px széles legyen a blogon, de ráklikkelve lightbox-ban kijött nagyobba. Beszúrni a teljes méáretet kellett, aztán magától 500-ast tett a bejegyzéshez.











Most meg, ha a teljes méretet választom, tényleg a teljest rakja be, és átmegy a kép a sidebarba, a nagy képet nem is lehet választani, mert nem lehet ráklikkelni , a közepesnek hiába írom be, hogy 500px, legyen ( a média beállításoknál), akkor is 450px jelenik meg a feltöltési ablakban és azt is rakja be, plussz nem lehet ráklikkelni, hogy nagyobban kijöjjön.:((











Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de órák óta itt szenvedek vele és nem tudok mit csinálni:(

Annyit már kiderítettem, hogy nem egyedi a probléma.











http://wordpress.org/support/topic/234257





http://wordpress.org/support/topic/226637

















És még azt, hogy ha flash módban töltöm fel, akkor ugyan lehet a nagyot választani, de ez nem segít a problémán. Ha a teljes méretet szúrom be (hiába van a beállításoknál maximálva a postba kerülő kép mérete 500px-ben) akkor a teljes méret kerül a blogba, ha meg az 500 px-t, akkor nem lehet ráklikkelve nagyítani.











Ha valaki megtenné, hogy megnézné, nála mi történik, nagyon megköszönném.











Megcsináltam most ugyan egy bejegyzést (még nincs az oldalon), de ott egy régi bejegyzésből másolgattam át a html kódot. Így működik, de az lehetetlen, hogy ezentúl így kell megoldani:(


krisssz wrote:




Ha valaki megtenné, hogy megnézné, nála mi történik, nagyon megköszönném.


(








Senki nincs, aki megnézné, hogy nála működik-e?:(


Felraktam a friss javított verziót, és reménykedtem, hogy az minden problémát megold, de sajnos ugyanaz a helyzet.