Új tárhely, régi domain

Kedves Fórumozok!

Előre is elnézéseteket kérem, a laikus gondolatok miatt!



Jelenleg van egy weblapom egy adott tárhelyen, adott domainen.

Szeretnék egy új WordPresses oldalt építeni neki egy teljesen másik tárhelyre, (mert elavult a dizájn, szeretnék újítani stb.) viszont ugyan azzal a domainnel úgy, hogy amíg nincs kész az új oldal addig a régi üzemeljen megszokott módon.

Hogyan tudom így felépíteni az új oldalt, az új tárhelyre?

Rendeljek hozzá addig egy másik domaint és, amint kész van akkor ráirányítom a régit amit szeretnék használni?

A kérdésem az, hogy van e erre valami best practice?

Nagyon köszönöm a válaszotokat és remélem érthetően fogalmaztam!

Csinálj egy mappát és oda telepítsd, eltérő adatbázis tábla előtaggal. :slight_smile:

Tehát oldalad.hu/ujoldal és ide telepítsd, majd ha kész, innen mozgasd csak 1el feljebb.



Nem kell új tárhely és domain ehhez. :slight_smile:

Köszönöm a gyors reagálást! :slight_smile:



Viszont, mindenképpen egy új tárhelyet kell alkalmaznom! Sajnos ez több okból is kikerülhetetlen!

Így is tudom alkalmazni az általad írt metódust?

Igen, így is tudod. Az új tárhelyeden a szolgáltatóval beszéld meg a kérdést.A teljes fájlrendszert, adatbázist át kell költöztetned az új helyre, majd úgy kell eljárni, ahogy Syska mondotta.

Ha mindenképp költözni kell, akkor:

  1. Rendelsz tárhelyet
  2. Kérsz elérhetőséget a tárhelyedhez, még mielőtt a domain-t hozzá kapcsolnád (lesz egy ip címes elérhetőséged az új tárhelyhez)
  3. Megcsinálod
  4. Domain-t hozzákapcsolod az új tárhelyhez a régi helyett (ebben segít majd a szolgáltató)
Ennyi. :)

Nagyon köszönöm! Ez így érthető!!

Olyan kérdésem lenne, hogy új tárhelyre költöztetem az oldalam, de átmenetileg még minden maradna a régiben a régi tárhelyen.



Vagyis hogy lehet azt elérni, hogy amíg nem frissítem a névszerver adatokat az új helyre addig én be tudjak lépni adminként az új oldalra és telepíteni a dolgokat?



Mert fel lett téve egy új wordpress és ha beírom az új tárhely ideiglenes elérési címét akkor be is jön a főoldal, de amint kiegészítem az ideiglenes címet a wp-admin előtaggal, akkor a bejelentkezési képernyő azonnal a régi oldalra irányít át.

Közben megoldódott a probléma.

Hogyan, miképpen? Hogy más is tanulhasson belőle. :wink:

Kicsit elhamarkodott kijelentés volt. Este már nem próbálkoztam tovább, hanem megjelent az új oldalon a bejelentkezési képernyő és már azt hittem, minden rendben lesz.



Vagyis odáig rendben van, hogy fel van telepítve egy wordpress az új helyen és egy próba mysql adatbázis és hozzá egy felhasználó. Illetve az új helyen a wordpresshez megvan egy felhasználói név és egy jelszó is. Be is jön a bejelentkező oldal, de amint a bejelentkezés gombra kattintok átirányít a régi domainra és ugye oda ez nem érvényes.



Most azt nem tudom mi alapján irányít a régi oldalhoz.

Közben rájöttem, hogy az új helyen a wordpress telepítésnél megadták az oldal címét, gondolom ezért irányított oda.



Most már minden rendben, sikerült exportálni az adatbázist is.

Már csak azt nem értem az mitől van, hogy amíg nincs exportálva az új helyre az adatbázis addig minden szépen működik, de amint exportálom és be akarok jelentkezni az új oldalon a régi oldalhoz tartozó admin felhasználóként amikor a bejelentkezés gombra kattintok egyből átirányít a régi oldalra és oda jelentkezik be.



Ez mitől lehet? De csak az adatbázis exportálása után csinálja ezt, előtte nem.

Most már megvan biztosan a megoldás, az adatbázis options táblájában vannak beírva az oldalhoz tartozó linkek és ezért irányít a régi helyre.