új oldal

Hát, most már a lényeget nem értem ilyen későn :slight_smile: , de ha más kategóriákkal is ugyanezt szeretnéd tenni, akkor exclude=1,2,3 stb.

Igen ezt is kipróbáltam, de a kettes kategória nem tűnik el ott marad,hmmm

Hát szerintem talán nem 2-es az ID-je. Nézd meg a bejegyzések > kategóriák menüben, hogy mit ír a böngésző status bar-ja (alja), ha fölé viszed az egeret.

Igen jogos,hát az nem gondoltam volna 6 számot ad neki,már el is tűnt, köszönöm, ilyen korán:)

:slight_smile: éljen! Akkor mára jóéjszakát neked is!

Jó éjszakát,de nem lett jó,mert ahogy kivettem a home útán az üres részen halványan megjelent,hogy nincsenek kategória:(





Behívtam ahogy mondtad de a home és a kategóriák között ott maradt halványa : nincsenek kategóriák,ráadásul ezért elcsúsztak jobbra egy kicsit:(





Jó éjszakát,neked is, és köszi az eddigi segítséget.

úgy néz ki, hogy megcsináltam, fogtam és az egész kategória listát letiltottam, gondolom a törlöm azzal sem csinálok bajt,de jó így:)





<!---->





Köszi

Megtaláltam a kizárást a codexbe:)

Akkor most OK?

Igen köszönöm! :smiley:





ezzel, hogy kivettem az egészet és saját egyéni behívást készítettem, tök jó!

Ha mindent kizártál, akkor esetleg nem is kéne az egész kategória listázás, csak a linkek

  • kezdettel smile.gif





    Ja, látom, ki is kommentezted… bocs
  • Sziasztok











    szeretném lecserélni /?p=id helyett közvetlen linkre (/%category%/%postname%/) a postok címeit. megcsinálom a beállítást a beállítások->közvetlen linkek menüben, ilyenkor azonban a régebbi postok 404es hibaüzenetre visznek.











    hogyan lehet ezt a hibát kiküszöbölni.











    (szájbarágósan ha lehet kérni - totál kezdő vagyok)

    Ha nem kapsz választ, akkor talán ez segít…, de én még nem próbáltam: http://wordpress.org/extend/plugins/redirection/

    köszönöm. ezt is már installáltam, de valami milyen nem működnek az automatikus átirányítások, sőt ha kérrel hozok létre átíráníítást akor sem műkszik.











    de tegnap éjszaka még teszteltem, és ha új postot hozok létre /%category%/%postname%/ struktúrával akkor az is 404es hibakódot dob.











    ezek szerint valami írási jog probléma van? ha igen mit kell beállítatnom a hosting céggel?











    köszi

    Igen írási jog probléma lehet vagy hogy a mod rewrite nincs engedélyezve a tárhelyen. Amikor módosítod a permalink struktúrát akkor, ha a wordpress nem tud írni a htaccess fájlba amely a weboldalad gyökerébe található, akkor kiírja minek kell benne lennie. Ha nincs benne, akkor másold bele, ha ekkor is hiba van akkor bizony nincs engedélyezve a mod rewrite amint már először is említette, ez esetben a szolgáltatót kell megkérned erre.

    köszönöm a gyors válaszokat.





    “Amikor módosítod a permalink struktúrát akkor, ha a wordpress nem tud írni a htaccess fájlba amely a weboldalad gyökerébe található, akkor kiírja minek kell benne lennie”





    ProPhoto3 templatet használok, ott egyszerű felhasználiói felületen keresztül lehet módosítani a permalink struktúrét, és nem emlékszem h a wordpress kiírt volna valami hibaüzenetet vagy utasítást. melyik lépésnél kellene ennek az infónak megjelennie. esetleg egy screenshotot tudnátok küldeni?

    Beállítások >>> Közvetlen linkek… (Saját struktúra: pl: /%postname%.html)

    köszönöm a választ. újra leteszteltem, de a wp módosítás után csak annyit ír ki hogy:





    “Közvetlen link struktúra módosítva.” semmi tanács vagy utasítás htaccess file-lal kapcsolatban.











    ezek szerint a szolgáltatónál van a labda?


    Code:

    # BEGIN WordPress



    RewriteEngine On

    RewriteBase /

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

    RewriteRule . /index.php [L]





    # END WordPress





    Nyisd meg a notepadot, másold bele a fenti kódot és mentsd el .htaccess néven a pont is legyen ott. Ezután töltsd fel a tárhelyed gyökerébe. Ha így se működnek a permalinkek, akkor irhatod mailt a szolgáltatónak.

    Skacok. ti ászok vagytok. köszönöm a segítséget —> MŰKÖDIK. a régi s az új postok is!