ÚJ oldal szerkesztésénél nem jut érvényre a tovább (more) elem..

Üdvözlök mindenkit a fórumon… Új bejegyzsések írásakor a tovább (more) elem működik, viszont az OLDALAK szerkesztésekor NEM… azaz megjelenik az elem html és vizuális nézetben is, de a módosítás ill. közzététel után nem jut érvényre, azaz egybefüggően jelenik meg a teljes szöveg…vajon mi lehet a gond:??, mit nem csinálok jól…:))

Oldalak (Pages) esetében NEM működik, mert nonsense: nincs olyan nézet, ahol több Oldalt mutat a WP, tehát nincs rá szükség.

Oh !! köszönöm…akkor nem is vacakolok ezzel tovább, csak arra gondoltam, hogy hogy esetleg egy hosszabb lélegzetvételű oldalnál valami olaltörés féle esetleg lehetne…Mégegyszer köszönöm…

Lehetséges a több oldalra bontás is; a szövegszerkesztőben van egy hasonló gomb, mint a bejegyzéseknél a “More” gomb.











Használata ugyanúgy történik, mint a bejegyzéseknél. (Csak az köztudomású, hogy Moshu nem használja ezt a szörnyeteget :slight_smile: ).











/* Ha nem lenne ott, akkor azért lehet, mert a Tiny bővítmény nincs fenn, vagy nincs beállítva. */

Ott van az a kis ikon, a szerkesztőben, és a “more” is azzal is próbálkoztam, vizuális, és html nézetben is, meg is jelenik a szövegben, de nem jut akkor sem érvényre…, de addig úgysem nyugszom, míg rá nem jövök, hogy mi a bibi…:)):))… és köszi…











A TinyMCE Advanced bővítményt is telepítettem ( ha erre gondoltál kedves Győző ) és be is kapcsoltam, de hibát produkált, az új bejegyzések, ill. oldalak szerkesztésénél, ezért aztán ki is kapcsoltam.És a TinyMCE bővítmény nélkül is ott van a szerkesztő-ben a gomb, és a 'more" is html nézetben…











De van egy olyan bővítményem is: More To The Top (A very simple plugin that makes the link not scroll down when viewing the rest of the post. Viper007Bond által.), ezt ki- és be is kapcsoltam, azaz így is, úgy is megpróbáltam, de de semmi hatás…de azért még kutakodom…:))





egy pillanatfelvételt készítettem a hibajelzésről: Hiba jelzés képe

A figyelmes olvasás mindig meghozza a várt eredményt! Győző ezt írta:









'Farkas wrote:

Lehetséges a több oldalra bontás is; a szövegszerkesztőben van egy hasonló gomb' date=' mint a bejegyzéseknél a "More" gomb.[/quote'] - kiemelés tőlem, M.





Ami azt jelenti NEM a more gombot kell használni, amennyiben ez a cél, hogy egy Oldalt több részre daraboljunk/törjünk. De te NEM ezt kérdezted... (Megint a klasszikus eset, a júzer, azt hiszi, tudja a megoldást, és kvázi-technikai kérdésekkel bombázza a fórumot. Ehelyett azt kell tenni, hogy leírod a kívánt végcélt - Oldal több részletre, darabra törése - és megkérdezed a hogyant.)





A megoldás a tag, nem a more!


http://forum.word-press.hu/post/9184/#p9184


Ja, és a sablonban benne kell lennie a megfelelő kódnak:


http://codex.wordpress.org/Template_Tags/wp_link_pages





P.S. A fenti megoldás post és Page esetében is működik, ha a megfelelő kód benne van a template file-ban.

Kedves Moshu!! Köszönöm szépen az információkat, de azért nem kellene élből letámadni az embert, mert esetleg nem volt pontos a kérdésem, problémám megfogalmazása, mert én, mint átlag „júzer” joggal gondoltam azt, hogy mivel a bejegyzések, és az oldalak szerkesztésénél, írásánál is ugyanaz a szerkesztői felület jelenik meg, akkor meg lehet oldani a számomra felmerülő feladatot, hiszen a A WordÍPress Magyarország weboldalán is az olvashtó, hogy: Â……, „ a WordPress arra való, hogy publikálj, és nem arra, hogy harcolj velet”. ,És azt is tudom, hogy nem volt szándékom bombázni a fórumot „kvázi-technikai kérdésekkel”, hogy a Te szavaiddal éljek. Azt is tudom, hogy igen sokat kell még tanulnom wp ügyben is, és a WP dokoumentáció linkje mindig itt van az orrom előtt, és tegnap óta folyamatosan kukkolom a fórumot is, az esetleges megoldás reményében, …És senki sem születik wodpress gurunak… . A sablonomat és a linket is át fogom nézni.Mégyszer köszönöm…Üdv. Webnagyi…


'webnagyi wrote:

mert én' date=' mint átlag „júzer” joggal gondoltam azt, hogy mivel a bejegyzések, és az oldalak szerkesztésénél, írásánál is ugyanaz a szerkesztői felület jelenik meg, akkor meg lehet oldani a számomra felmerülő feladatot[/quote']





Rosszul gondolod. Mind a posztok (bejegyzések), mind a Page (Oldalak) esetében a more és a nextpage két különböző funkció, és nem ugyanazt csinálják! Ezért volt megtévesztő az eredeti kérdésed.


Az egyik (a more) olyan, mint amikor az újság első oldalán csak címet és "kopfot" mutatnak, és a tartalom zöme máshol... míg a másik (a nextpage) egyszerűen "oldalakra" töri a túl hosszú szöveget, akár Page, akár post; és az aljára kiír egy olyat, hogy


Pages 1, 2, 3, 4





Az egésznek semmi köze ahhoz, hogy a post és Page esetében azonos a szerkesztői felület. És a fenti linkeket követve, biztos vagyok, hogy megtalálod a megoldást...

Kedves Moshu !! Tökéletesen igazad van, és most már én is másként látom a dolgokat, hogy egy kicsit jobban belemélyedtem a “dolgokban”, odáig már eljutottam, hogy a quicktags.js-t módosítottam, . A bejegyzés/oldal szerkesztői felületén már ott a pages gomb, tehát már be lehet szúrni a , már csak a sablonban kell kicsit turkálnom.üdv. webnagyi…

Köszönöm Moshu, hogy kiegészítetted a nem eléggé kifejtett válaszomat. :slight_smile:











(Most értem haza, és egész végig azon gondolkodtam, hogy kissé slendrián volt a válaszom, ki kellene egészítenem, de - hál’ Istennek - Te megtetted. Neked mégegyszer köszönöm, Webnagyitól - és más olvasóktól - elnézést kérek.)

Kedves GYőző!! Egyáltalán nem kell elnézést kérdned, hiszen Te inkább az átlag felhasználó szemszögéből nézted a kérdésem, és tulajdonképpen “ráéreztél”, hogy tulajdonképpen mit is szeretnék.Moshu pedig megint más szemszögből nézte a talán kissé félreérthető kérdésem. Közben másfél napi “kódturkálás” után, (és a wamp-ot igénybe véve) sikerült az oldaltörés… Pechemre, ebben a sablonban nincs benne a hiányzó kódsor. Mégegszer köszönöm Nektek… üdv. webnagyi…:))