Új blog beállításai

Sziasztok!











Akinek van kedve leírhatná részletesen, hogy kell új blogot létrehozni úgy, hogy ilyen formában elérhető legyen: valaki.weblap.hu





(A telepítésnél természetesen ezt a link formát választottam.)











Magyarítás hol találok a MU-hoz?

1# Nyisd meg a config.php-t és ott írd be a megfelelő hozzáférési adatokat (adatbázis, felhasználó stb).











2# Told fel a wp fájlokat a tárhelyre: valaki.weblap.hu,











3# Ird be a böngészőbe a címet (valaki.weblap.hu) két kattintás és meg is van.

Nem erre gondoltam.











Már fel van telepítve a WP MU egy www.weblapom.hu/blog könyvtárba.





Ha indítok új blogokat, akkor nem tudom elérni a valaki1.weblapom.hu címen. Ez a gond.

Bocs, ezt a MU dolgot nem tudom, de van egy marketing tippem: írj figyelemfelkeltőbb címet a kérdésednek, akkor jobban figyelnek rá és kapsz választ, pl: “Telepítés katasztrófa” vagy “Mi ez a borzalom - megőrülök”





Nekem mindig bejön :slight_smile:

a dns bejegyzésnek olyannak kell lennie, valamint a mu-t ugy kell beallitani.





( az A rekordnak *.domain.hu formaban kell lennie)

igen, a cpanelben csinálj egy * aldomaint és azt pointold a public_html-be

Sziasztok.





Van egy kis gondom. leszedtem a wordpress-2.1.3-magyar változatot.





Telepitéskor még magyarul kommunikált a progi.





Telepités után angolra váltott és bármit teszek vele, nem akarja az igazságot.





Pedig már töröltem az angol nyelvi részeket mindenhonnan és az eredetin túl is másoltam fel magyar nyelvi fájlokat, pl a /js/tinymce/ alkönyvtáraiba is.





Tudna valaki segiteni, hogy magyarrá változzan a lapom ?





http://users.cwi.hu/charly911/wordpress.2.1.3/index.php











Előre is köszi

honnet szedted le magyarul?

Sziasztok!











Szintén zenész…





A probléma nálam is ugyanaz. Gódedinél van domainem, hiába állítgatom az A rekordot *.domain.hu értékre, nem jó így.





C name értéket nem kell állítani?

Üdv.











Abban tud valaki segíteni, hogy új blog létrehozásakor a linkek mások legyenek mint az alap?





Kerestem, ogy hol lehetne átírni, de nem találom.





Ötlet?

Beállítások -> Permalinkek

Üdv, tegnap kezdtem ismerkedni az MU-val. Csináltam egy kis tesztoldalt, az “install” rendben végig ment, pluginek települnek, szóval ezzel nincs gond.





A problémám egy új blog létrehozásánál van. A form kitöltése és elküldése után az …akármi-re kattintva egy Index of / felirat fogad. Egy youtube-os howto alapján gondolom, hogy nem ezt kellene kapnom. Ott a címre kattintva kapott egy “kész” oldalt. A videó: http://www.youtube.com/watch?v=8o3ftu15HNE (2:00-tól)





Előre is köszönöm a segítséget!











Klepetusr


Trianta wrote:

Sziasztok!





Akinek van kedve leírhatná részletesen, hogy kell új blogot létrehozni úgy, hogy ilyen formában elérhető legyen: valaki.weblap.hu


(A telepítésnél természetesen ezt a link formát választottam.)





Magyarítás hol találok a MU-hoz?








Hello





Az első kérdésre a válasz





1 DNS beállítások és hozzáadood a *.domainod.hu


2 elballagsz az apache-ba





pl: cd /etc/httpd/conf


és a virtualhoszt- ba a félkövér részt hozzáadod





Quote:




ServerName domainod.hu


ServerAlias www.domainod.hu


ServerAlias *.domainod.hu










Ha ezzel megvagy ellenőrizd le Pl. csinálj egy új blogot valami.domainod.hu


Ha rendben, akkor a Admin/Blogok -> szerkesztés és írd át a domaint és aSite URL-t. A Site URL- nél FONTOS a / a végén tehát így nézzenki


Quote:

valami.domainod.hu/








egyébkét itt mindent megtalálsz:http://wpmututorials.com/wp-content/uploads/installing-wpmu.pdf





2. kérdés(magyarítás)





charlie-t keresd neki van nagyon :) :D

Üdv, az én problémámra esetleg valami ötlet?


klepetusr wrote:

Üdv, tegnap kezdtem ismerkedni az MU-val. Csináltam egy kis tesztoldalt, az "install" rendben végig ment, pluginek települnek, szóval ezzel nincs gond.


A problémám egy új blog létrehozásánál van. A form kitöltése és elküldése után az ..akármi-re kattintva egy Index of / felirat fogad. Egy youtube-os howto alapján gondolom, hogy nem ezt kellene kapnom. Ott a címre kattintva kapott egy "kész" oldalt. A videó: http://www.youtube.com/watch?v=8o3ftu15HNE (2:00-tól)


Előre is köszönöm a segítséget!





Klepetusr








Hello klepetusr





Nálad is a domain beállítással lesz gond.





Csekkold le a DNS-t és a VirtualHost-ot.





Írd be a beállításaidat a fórumba.





András

Az oldal 000webhost-on van fent. Kicsit beleolvastam a fórumukba és nem sok biztatót találtam. Mintha Mu-t nem igazán lehetne náluk használni. Vagy tévedek? Esetleg más szolgáltató ha mégsem?

Csaló banda a 000webhost.

Az “almappás módszer” azért működik. :slight_smile:

Ugyanez a problémám, mint a fent szólónak.











Feltettem az MU-t. Eddig oké. Szeretnék egy új blogot létrehozni. Létrehoztam egy aldomaint.





Az aldomain egy könyvtárként van jelen a public.html könyvtárban a tárhelyemen. A blogot létrehozva





azon kívül, hogy az MU adminfelületén a blogok listáján megjelenik, nem történt semmi. Az új blog domain-jére lépve





a jól ismert “Index of/” kép fogad. Azaz a könyvtár üres. Még az íméleket is megkaptam, hogy létrehoztam egy új blogot, ott a “login here”-re kattintva ugyanez történik.











Elolvastam az ezzel foglalkozó topikokat, de teljesen meg vagyok lőve. Szó volt itt apache-ról, de nekem a tárhelyem adminfelületén csak Apache kezelők vannak. Igaziból ezt sem tudom, hogy mire való, de arra semmiképp, amiről itt szó volt.











Hogy kerülnek be a fájlok az aldomain könyvtárába? Gondolom, blog hozzáadásakor odamásolódik, de nekem üres. Vagy nem másolódik oda, de akkor hogyan?











Mindenesetre túrom még a dokumentációt, de ha valaki tud, segítsen!











Előre is köszönet érte!

Nos közben eszembe jutott a “mu nélküli” egyszerűbb megoldás ami már felvetődött korábban itt (ha jól emlékszem Charlie jóvoltából):





define(CUSTOM_USER_TABLE,‘wp_users’);





define(CUSTOM_USER_META_TABLE,‘wp_usermeta’);





az egyik blog wp-config.php-jába. Innentől az a blog ahova ezt beszúrtuk a másik blog user tábláját (itt a wp_users ill wp_usermeta) használja…