Túlterhelem a szervert!

Sziasztok.











A tanácsotokat szeretném kérni, mivel a tárhelyszolgáltatóm megkeresett, hogy az oldalam (fotópályázatok) túlterheli a szervert.





Azt állítják, hogy a processzor teljesítmény negyedét az oldal foglalja, ami miatt már rövid leállások is történtek.











A wordpress 2.9.1 verzióját használom, comfy sablonnal, az oldal napi látogatottsága 2-300 egyedi látogató között mozog.





Ezt okozhatja egy plugin, vagy a kommentek kezelése?





Mivel az oldal viszonylag sok kis képet (200px)jelenít meg, arra is gondoltam, hogy a főoldal betöltődése lehet ennyire





erőforrás igényes.





Találkoztatok már hasonló problémával? Előre is köszönöm a segítséget.











Üdv.: Takashi

Nem valószínű, hogy ez okozhatja a problémát. A comfy sablon megy az egyik oldalamon több mint 10ezer bejegyzéssel, a fene tudja mennyi képpel, kb. annyi látogatóval, mint nálad, a másik oldalon közel 2ezer képpel (nem fotóblog) napi 100 látogatóval gond nélkül ugyanazon szolgáltatónál.











Nem akarok ítélkezni látatlanban, de, ha a tárhelyszolgáltató nem rakja tele RAM-mal a szervereit, akkor állandóan ez lesz a gondja. Ha egy ekkora WP oldal elviszi a szerverteljesítmény negyedét, akkor ott nagy gondok lehetnek… :wink:

Sok megoldás van:





az egyik(és legjobb szerintem), válts tárhelyet:





:wink:

Supercache plugint próbáld ki.











De, ha mutatsz egy URL-t akkor megtudjuk nézni az oldalt, és nem csak vaktában lövöldözünk :slight_smile:


'DjZoNe' wrote on '2010-01-08:




Supercache plugint próbáld ki.





De, ha mutatsz egy URL-t akkor megtudjuk nézni az oldalt, és nem csak vaktában lövöldözünk :)








Belinkeltem az oldalt a hozzászólásomba a (fotópályázatok) alá.

Győző reméltem hogy hozzászólsz, emlékeztem hogy van comfy-s oldalad, folytattunk róla diskurzust régebben.





Kipróbálok 2 plugint (super cache,delete revision), sajnos ezek szerint többet nem tudok tenni a dologban,





marad a RAM bővítés. :slight_smile:

A másik (igaz, ez kéretlen) jó tanács: foglald be a fotópályázat.info (ékezetes) domain nevet, amíg más meg nem teszi helyetted. (a fejlécedben így hívod a weblapod: fotópályázat.info - miközben azon a domain alatt be sem jön a honlapod)

Kösz a második jótanácsot hitetlen, de hova lett az első? :slight_smile:

Az alap probléma a Comfy sablonnal van.





Konkrétan a thumbnail generálásval:









Code:

http://fotopalyazat.info/wp-content/themes/comfy-plus/scripts/phpThumb/phpThumb.php?src=/wp-content/uploads/2009/11/muemlekem_evfotoja1_oa.jpg&w=150&h=100&zc=T&q=95








Szerintem célszerűbb, ha az ember kézzel, vagy a 2.9-óta elérhető thumbnail szerkesztővel statikusan vág egy előnézeti képet,


és nem dinamikusan generáltatja az oldallal. Igen, időigényesebb, de nem ölöd meg vele a gépet, főleg, ha nagy képekről van szó.


Legalábbis én így csináltam.

'DjZoNe' wrote on '2010-01-08:




Ne idézz feleslegesen! Különösen ne, ha az előtted hozzászóló véleményéhez kapcsolódsz!











Köszönöm a választ. A képeket én méretezem 200 pixelre a bejegyzésekhez, de a sablon generál egy kisebbet (100px)a főoldalhoz. Sajnos nemtudom külön megadni neki, hogy egy másik képet használjon thumbnail-nek.


A thumbnail szerkesztővel meg lehetne ezt oldani?

Nekem is folyamatosan panaszkodik a hosting, hogy a wp sokat eszik. Ezért váltok szolgáltatót. Ha nekik is gondot okoz a wp, megyek vps-re. Azt csak nem öli meg!?

Feltelepítettem a wp supercache plugint, ez szinte felére csökkentette az oldal erőforrás igényét. Elvégzem még az optimalizálást is, mivel a yslow ff plugin szerint több mint 550 kbyte adatot (js,css,kép) küldd a főoldal a felhasználónak amit jó lenne lecsökkenteni.

két fontosabb dolgot tehetsz





1, mod expires: vagyis a css/js/image fájlokat csak egyszer töltsék le. Ha azonos néven nem cserélgeted őket…





2, gzip: tömörítve küldje ki az adatokat a szerver





De ha a .htaccess fájlt nem tudod használni, vagy nincs bekapcsolva az apacheban a két funkció, akkor ezekkel nem tudsz mit tenni. De akkor a szolgáltató inkább maradjon csöndben…





Az yslow ezeket mind kiírja és szép pirosan jelzi. Egyébként ezek a beállítások erre az oldalra is ráférnének. smile.gif











Ezen kívül még annyit tehetsz, hogy a js/css fájlokat “betömöríted” magad is, ha még nem tetted.

Hogyan tudom tömöríteni a js/css fájlokat nova?

csak helyspórolósan írod és optimalizálod. A compress kifejezést kéne használni kereséskor:





http://tools.arantius.com/css-compressor





http://javascriptcompressor.com/

A segítségeteket szeretném kérni új szerverre költözéssel kapcsolatban.





Mivel a tárhelyszolgáltatóm nem tudott mit kezdeni az oldalam okozta belassulással,





(szerinte a képek méretezését végző phpthumb minden oldalletöltésnél átméretezte a nézőképeket és ez okozta a terhelést)





új helyre költöztettem. Minden frankón ment, lementettem az sql adatbázist, exportáltam a





wordpress admin felületen és mindent szépen vissza is tudtam importálni az új helyen.





Miután az sql adatbázist importálom, a főoldal gyönyörűen megjelenik, viszont az aloldalak 404-el nem találhatóak.





Szükséges mindkét adatbázis az eredeti blog visszaállításához?

Az adatbázisban a wp_option táblában beállítottad a 2 url-t (a mostanira átírtad)?











És nyomjál utána egy közvetlen link módosítást!

igen permalink probléma lesz :slight_smile: laugh.gif

Igen a wp_option táblában átírtam a linket, a wp admin felületen pedig a közvetlen link-nél pedig saját struktúra (/%postname%.html) van megadva mint eddig is. Vagy ezt máshol is meg kell adni?

álítsd vissza az eredetire majd tegyél be sajátot…