Több oldalra bejegyzések

Holle Anyu: hgrg ezt is irta Neked: “2. püben küldd már át a header.php-d légy oly jó”. Én megfogadnám a tanácsát :slight_smile:


'Efrud' wrote on '2010-01-27:




A kérdés lényegében azért vetődik fel az emberekben, mert minden megjelenik a főoldalon egy átlag sablonnál. Az emberek azt szeretnék szerintem elérni egyszerűen, hogy van egy bejegyzés amit egy másik menüpontba szánnak. Mert egy átlagos ember menüpontokban gondolkozik, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Az tény hogy fogalmi zavar is fellép néha. Ha új oldalba szeretnétek bizonyos bejegyzéseket akkor azokat más kategóriába kell tenni és használni kell advanced category excluder nevű bővítményt amellyel könnyedén kit tudjátok szűrni a bejegyzéseket a főoldalról. Bejegyzéseket mindig ugy képzeljétek el, amelyek be vannak téve egy kalapba és azok száma folyamatosan nő és külön kalapokba lehet őket szedni. Rózsaszín kék hupilila. Ezek a színek a kategóriák. Az oldalak pedig a blogotok, weboldalatok olyan részét képezik, amelyeket létrehoztok, de nem folyamatosan frissülnek és nem tudjátok őket színes kalapokba tenni. Ilyen például egy kapcsolat menüpont vagy mondjuk egy Magamról oldal is amely blog esetén egy rövid életrajzot tartalmaz mondjuk.








Kedves Efrud! (Hátha még ránézel erre a témára...)





Addig eljutottam, hogy felraktam az ACE-t, és ki tudom zárni a kategóriát, ez szuper!


Csak az a gondolom, hogy nem jelenik meg az adott oldalon a bejegyzés, ahol szeretném...


A honlapom: www.profipalyazatok.hu


a kategória: Aktuális pályázatok


és azt szeretném, ha az Aktuális pályázatok oldalon jelennének meg az aktuális pályázatok kategóriába írt bejegyzések.


Ezt hogyan kell megtennem? Az oldalt kell valahogy máshogy beállítanom? Azért lenne fontos, mert a pályázati kiírások igen gyakran frissülnek, és nem szeretném, ha a főoldalt árasztanám el bejegyzésekkel, mert oda értékesebb tartalmat tervezek.





Eddig 2 blogger.com-os blogot használtam erre a célra (http://hogyan-irjak-palyazatot.blogspot.com és http://palyazati-lehetoseg.blogspot.com) és most szeretném, ha egy honlapon jelennének meg ezek.





Tudnál segíteni?

'Dragon wrote on '2009-12-20:




Vagy egy oldalsablont kell létrehozni, ami kifejezetten az adott kategóriába tartozó bejegyzéseket gyűjti össze - akár más stílust is lehet alkalmazni hozzá. És akkor a főoldalról le is lehet tiltani az adott kategóriát. Lehet bűvészkedni :)











Ezt hogyan lehetne megvalósítani? Mert nekem vana főoldal ahova minden új bejegyzés mehet, de pl vannak a Videok oldal, ahova én szeretnék bejegyzésket megjeleníteni,de csak a video kategóriákat. Vagy rossz az elképzelésem , hogy ez lehetséges lenne? Bocsánat,de edddig Drupal volt az oldalon,de váltottam és most tanulhatok mindent újra. :(

Én is ezt szeretném megvalósítani. X oldal, külön gyűjtögetve a bejegyzéseket. A szeparálás eszerint kategóriák szerint mehetne.











Mivel eléggé eltérő témák lennének, jó ha külön oldalakra tudom tenni őket. Viszont szeretném, ha minden bejegyzéshez hozzá tudnának szólni. Emiatt nem jó egy oldalt kiemelni, hogy csak ott lesznek bejegyzések, a többinél meg csak “hozzáfűzni” a szöveget az oldal végére.











Nem tartom szépnek, hogy mindegyik oldal egy linket tartalmazzon, amire kattintva bejön a bejegyzések özöne. (Persze ez csak az én véleményem.)











Sajnos az említett plugin -advanced category excluder- nálam hibaüzeneteket generált és teljesen szétesett az összes oldal. Több sablonon is kipróbáltam, de még a “Twenty Ten” alatt sem működött.











Van hasonló plugin ötletetek?

Én meg nemtudom hogy megjeleníteni… külön kategóriákat kitudom szedni, tehát mittomén nyuszi kategóriába lévő bejegyzések ne jelenjenek meg a főoldalon… viszont azt nemtom hol kell ebbe a bővítménybe hogy a nyuszi kategóriába lévő bejegyzések mondjuk egy húsvét néven nyitott új oldalon jelenjenek meg. Tehát Oldalaknál nyitottam egy húsvét oldalt, és ott hogy tudom megjeleníteni a bejegyzéseket? Ez a nyuszi meg a húsvét egy példa volt csak :slight_smile: