Több nyelvű oldal

Sziasztok!











(Használtam a keresőt de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban)











Az hogy valósítható meg,hogy egy oldal több nyelven fusson, mégpedig úgyhogy egy menüből tudjam kiválasztani a kívánt nyelvet, és az alapértelmezett nyelv a magyar legyen.





Tehát mikor bejön az oldal akkor alapból magyarul jöjjön be, de tudjam változtatni a nyelveket.











Aki tud kérem segítsen.











Köszönöm.

http://www.google.hu/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=wordpress+translate+plugin











Tudtommal a qTranslate a “legjobb” ingyenes megoldás, de javítsatok ki ha tévedek.

Köszönöm a segítséget, a qtranslate elvileg jó lesz csak valamit ki ír ha úgy bejegyzést szeretnék létrehozni.





A hiba:



Quote:

The qTranslate Editor has disabled itself because it hasn't been tested with your Wordpress version yet. This is done to prevent Wordpress from malfunctioning. You can reenable it by corresponding version.


The qTranslate Editor has disabled itself because it hasn't been tested with your Wordpress version yet. This is done to prevent Wordpress from malfunctioning. You can reenable it by corresponding version.











frissítenem kellene a wordpress-t ? mert a 3.3 van feltelepítve.


Vagy esetleg más problémája lehet?





Még az a kérdésem, hogy az oké, hogy az adminba tudom változtatni, h milyen nyelven jelenjen meg...de majd az oldalon is fogom tudni?

Közben megoldottam. Nem tutam, hogy ennek is van külön widget-je :). Tökéletes lesz számomra. Köszönöm a segítséget.

Viszont mégsem tökéletes :smiley: hiszen a widgeteket, hogy tudom lefordítani vele? Mármint egy szöveg oldal widgetet? Az is megoldható valahogyan, vagy csak a bejegyzéseknél meg a hasonló dolgoknál működik?

Ha sima szöveg, akkor próbáld meg a widgetben is használni a shortcode-okat. Pl.: [:hu]magyar szöveg[:en]angol szöveg… stb…





Úgy talán widget-ből is lefordítja.

Ez a qTranslate szerintem jó :smiley: És hála az égnek sok nyelvet kezel, köztük a thai-t is :stuck_out_tongue:

Nekem is ez a hiba jött ki, de átolvasva rájöttem hogy kell használni, tökéletes! Ez jobb mint a Joomla! :wink:











Búvár apróhirdetések





Búvár Site - Online Dive Center





Búvártanfolyam

Miért? Ez ma valahol beugratós kérdés volt? :slight_smile: :wink:

Sziasztok











Nekem is kellene egy kis segítség nyelvi kérdésben, hogyan tudom megoldani plugin-nal, hogy egy adott ország nyelvére lokalizáljon a honlap.





Pl.: ha beírjuk a keresőbe wavin akkor hozz egy hu.wavin.com -ot ill. az eredeti wavin.com-ot is. MI a trükk?

Érdekelne a véleményetek, a qTranslate és hasonló megoldások a jobbak, vagy inkább külön domainre tenni egy külföldi változatot, és a nyelvválasztást keresztlinkeléssel megoldani?











Sokat törtem a fejem egy qTranslate megoldáson, tesztelgettem is, de többen azt mondták, hogy SEO szempontból, adatbázis szempontból, meg szinte mindenhogyan jobban járok vele, ha inkább külön domain, külön oldal, saját kulcsszavakkal.











Ti mit gondoltok van alapja a qTranslate kerülésének?

Abban az esetben, ha egy adminban szeretnéd megoldani, akkor q-val szerintem megoldható mindent. Mondjuk alap esetben nincsen mindenre felkészíte a plugin, mert mondjuk egy wp_editor() függvénnyel szerintem meggyűlne a baja. Egy rendszer alatti megolások akkor jobbak ha mondjuk felhasználók vannak. Ha egy céges weboldalról beszélünk és külön domainre tenném le a voksom. .hu domain-re kint azt hiszik huhogsz mint egy bagoly. Nem jó. Meg amúgy is elegánsabba a külön domain megoldás. De mondjuk megoldható a külön domain user szinkron is szerintem, nem tul nagy akadály.