több külső rss

Sziasztok!











Tudna valaki abban segíteni,hogy melyik pluginnel tudom azt megcsinálni, hogy több rss forrásból egy listába szedje össze a híreket egyszerűen, dátum szerint sorba rendezve?











Próbáltam a Livestream-et, de az valahogy nem jött be…tény,hogy talán nem teljesen erre találták ki…aztán ott volt az RSSimport, amivel meg tudtam csinálni,hogy külön sorokba írogattam be a kódját,mindig más forrásból,csak hát eléggé macerás így, nem is időrendbe van az egész, meg nem hiszem, hogy a legjobb megoldás :slight_smile: A " What Others Are Saying" plugin meg valahogy nem akarta az igazat…

olyat akarsz mint a hírstart pont hu?

Alap elgondolásában igen…ha úgy vesszük…annyit kellene tudnia,hogy fel tudjak venni több RSS csatornát,és ezekről szedje le az új postokat/híreket, és jelenítsen meg időrendi sorrendben x darabot…mert pl az RSSimport jó lenne,ha tudna egyszerre többet kezelni leterhelés nélkül…

feedwordpress, wp-omatic, autoblogger. De mindegyik tömi rendesen az adatbázist.

Köszi, délután majd ránézek :slight_smile:

Az, hogy tömi, az relatív. Erfud által említett bővítmények, gyakorlatilag, RSS-aggregátorok - az általad megadott RSS hírekből “megírják” helyetted a bejegyzést, és az alátett sablonokban meg is jelenítik. Tehát, automatikus blogrendszer RSS-hírekből.











Ebből következik, hogy annyira terheli, mint amennyire az emberfia saját maga is terhelné, sőt. Ilyenkor lényegesen kevesebb további bővítményt szokott használni az ember. Ha kellően mértékletes az ember a hírforrásokkal (jók, és tematikusak), akkor jó sokáig el lehet vele lenni. Pl. az ÉLETMÓD és a PÉCS-BARANYAI BLOGGER oldalaim így működnek, az Életmód 3-4 hónap alatt 18 MB-ot szedett össze mindenestől.

Hm,azt hiszem nem erre van szükségem :frowning: Nekem csak egy sima,egyszerű sidebar widget kéne, amiben beállítható több RSS forrás, és kilistázza pl a 10 legfrissebbnek a címét, linkkelve…de kezdem feladni a reményt :frowning:

Nem teljesen értem, hogy mit is szeretnél. Amit most írsz, azt tudja alapból a WP. Annyi RSS widgetet raksz ki az oldalsávba, amennyit csak akarsz. :slight_smile:











Ha másra gondoltál, akkor nézz rá erre: http://adambrown.info/b/widgets/kb-advanced-rss/

Hm…tény, nem tudok fogalmazni:) (megpróbálom,hátha most sikerül)











Szóval: Adott ugye a sidebar, amin van egy box, sliding doorral ellátva, 3 fül: Címkék,Kommentek,és az RSS, ami lényegében annyi lenne,hogy 10 tételnyi postot jelenít meg akár több csatornából is. Ez a lényeg,hogy egy widgetbe több csatornát be tudjak dobni…és az egészet rendezze időrendbe,ne csatornánként.











Valahogy így pl:











a. oldal





b. oldal





c. oldal





c. oldal





b. oldal





d. oldal





c. oldal





a. oldal











Eddig a “legjobb” amit el tudtam érni,az kb ez volt:





a. oldal





a. oldal





b. oldal





b. oldal





c. oldal





c. oldal





d. oldal

Úgy néz ki,a lifestream pluginnal mégiscsak sikerült megoldani a problémát, bár elvoltam vele jócskán, mire átfaragtam :smiley:











Viszont van vele egy gondom…hogy tudom megcsinálni, hogy a hírek címei max 1 sorosak legyenek?Van erre valami külső plugin, vagy hogyan?Tehát,hogy ha hosszabb, mint 1 sor, akkor levágja a végét…

Php kódba bele kell picit nyúlni. Pont én érdeklődtem anno valamikor réges régen, de már nem emlékszek. :rolleyes:





“Max x db karakter” - erre keress rá és megtalálod a választ. :slight_smile:

Amit találtam veled kapcsolatban, rss-re te se kaptál választ…:slight_smile: Az elvet tudom,hogy hogy kéne,valami ilyesmi: $lifestream->truncate($string, $length) Elvileg a szerző fóruma szerint…de rákérdeztem, és kaptam egy félsoros, eléggé lekezelőleg ható választ…már csak rá kéne jönni,hogy ezt a kis sorocskát hogy kéne használni :slight_smile: (absolute antiphp vagyok :smiley: )


'Farkas wrote on '2009-04-03:




Az, hogy tömi, az relatív. Erfud által említett bővítmények, gyakorlatilag, RSS-aggregátorok - az általad megadott RSS hírekből "megírják" helyetted a bejegyzést, és az alátett sablonokban meg is jelenítik. Tehát, automatikus blogrendszer RSS-hírekből.





Ebből következik, hogy annyira terheli, mint amennyire az emberfia saját maga is terhelné, sőt. Ilyenkor lényegesen kevesebb további bővítményt szokott használni az ember. Ha kellően mértékletes az ember a hírforrásokkal (jók, és tematikusak), akkor jó sokáig el lehet vele lenni. Pl. az ÉLETMÓD és a PÉCS-BARANYAI BLOGGER oldalaim így működnek, az Életmód 3-4 hónap alatt 18 MB-ot szedett össze mindenestől.











Milyen plugint használsz erre a célra a szabad érdeklődnöm? Hasonló megoldás engemet is érdekelne...

http://feedwordpress.radgeek.com/

Köszönöm szépen

Magyarosítás létezik hozzá?

Nem tudok róla, mivel az egészből nem jelenik meg semmi a felhasználói felületen (a tartalmon kívül).

admin részére gondoltam inkább, de akkor majd max lefordítgatom magamnak ha nem boldogulok…