Title ékezetek nélkül

Van olyan wordpress theme tag mint a <?php the_title(); ?> csak ékezetek nélkül adja vissza a post címét?

Koogli barátunk segített:























Ez ha a post címe mondjuk “Évanéni Űrháborúja” akkor ez átkonvertálja “Evaneni urhaboruja” nevű feliratra. Ékezetek nélkül!

Ez ilyen nice to know, bár így hirtelen ötletem sincs mire kellhet neked :slight_smile:

Igen erre én is kíváncsi vagyok :slight_smile:

Akkor mirekellet, arra már nem nagyon emlékszem, de most ismét jól jött a használata. Uyganis twitter megosztást csináltam. Vagyis twitt gombot. Ez nem engedi az ékezetet az urlben, de nekem van benne custom field is és az ugye ékezetes.











A kód ez:



Quote:

"-"); ?>


/ID, $key, true), $transoo)); echo $_SERVER['REQUEST_URI']; ?>









Elmondom mit csinál:


Az $transoo tömbbe lehet felvenni sting replace karaktereket (Ez most minden szóközt "-" karakterré alakít)


A bloginfo url rész kiírja az oldal nevét. (mondjuk domain.hu legyen most)


A "szoveg-a" egy custom field kulcs ami egy szöveg. (Mondjuk legyen a példában : Géza néni)


A request uri kiírja a az adott cikk végét például domain.hu/cikk/ -böl a /cikk/ kifejezést.


(Így tudom az oldalnév és a /cikk/ cím közé beszúrni az általam használt metát)





Na most a meta azért kell mert egy oldalon egy cikkre többfajta twitt gomb is van (illetve meg van ugyan ez facebook gombal is de ez most mindegy) és a számláló mindíg az adott metásított url twittszámát írja ki.








Így a fent említett szerint ezzt dobja ki a kód:


domain.hu/Geza-neni/cikk/





ha a szoveg-b szoveg-c ... és így tovább ... paramétereket is még fel veszem akkor további szövegeket lehet felvenni a domainnév és a cikk közé.





Például domain.hu/kato-neni/cikk/





Ami ugyan vissza redirectel domain.hu/cikk/ címre, de a LÉNYEG, hogy külön lehet lájkolni, twittelni stb. A countos számláló gomb mindegyiknél más számot ad ki.

Így lehet twitt szavazást készíteni például:









Quote:







<a href="http://twitter.com/share" class="twitter-share-button"


data-url="/ID, $key, true), $transoo)); echo $_SERVER['REQUEST_URI']; ?>
"


data-text="ID, 'szoveg-a', TRUE); if ($key) : ?>


ID, $key, true); ?>


"


data-count="vertical">Tweet Szavazás

















"-"); ?>


<a href="http://twitter.com/share" class="twitter-share-button"


data-url="/ID, $key, true), $transoo)); echo $_SERVER['REQUEST_URI']; ?>
"


data-text="ID, 'szoveg-b', TRUE); if ($key) : ?>


ID, $key, true); ?>


"


data-count="vertical">Tweet Szavazás










Így ha mondjuk egy cikkhez (Szavazásos cikkhez) felveszek 10 custom fieldet, akkor 10 féle twitt szavazást tudok készíteni egy lapra. De persze bármennyit fel lehet venni, ahány szavazó gomb kell.





Én általában csak két képet szoktam szavaztatni.

Mostz nézem hogy van benne hiba. Az ötödik sorban a request uri sor végén a " -jel előtt a
nem kell

Így a helyes:









Code:



<a href="http://twitter.com/share" class="twitter-share-button"

data-url="/ID, $key, true), $transoo)); echo $_SERVER['REQUEST_URI']; ?>"

data-text="ID, 'szoveg-a', TRUE); if ($key) : ?>

ID, $key, true); ?>

"

data-count="vertical">Tweet Szavazás