Theme my login 6.1.4

Sziasztok











Elakadtam kicsit…





Telepítettem a theme my login-t, de nem akar úgy működni, ahogy kellene.





Több gondom is van.





Az első problémám:











Beállítottam, hogy belépés/kilépés után a felhasználó a kezdőlapra legyen írányítva. Ez működik is, viszont regisztráció után nem kerül vissza a kezdőlapra az újonnan regisztrált tag, hanem a következő szöveg jelenik meg:





“Nem található











Elnézést, de a keresett oldal nem található!





Lehetséges, hogy törölték, átnevezték vagy áthelyezték, de az is lehetséges, hogy rossz volt a megadott link.





Talán egy keresés segíthet megtalálni.”











Ezen lehet segíteni valahogy? Mit kellene csinálnom, hogy az oldal kezdőlapja töltődjön be úgy, mint ki/bejelentkezés után?











Másik gondom:











A bővítményhez van egy widget. A widgeten pedig admin esetében:





-vezérlő panel





-profil





-kilépés











(Ezek jól is működnek. A profil a profil szerkesztését teszi lehetőve front-end-en.)





Amikor nem az admin a felhasználó, aki bejelentkezik, akkor viszont a “profil”-ra kattintva a " Nem található …" szöveg jelenik meg, mint a regisztrációnál. Ezen kívül már a felhasználó bejelentkezése után megjelenik egy szürke sáv az oldal tetején ahonnan az adatlapot lehetne elvileg megnyitni + a vezérlőpultot, de ezt a sávot sem szeretném megjeleníteni és admin bejelentkezésekor nem is jelenik meg.











Már próbáltam mindent, ami eszembe jutott. Kerestem a neten is, de a leírások és a plugin dokumentációja sem vittek közelebb a megoldáshoz.





Kérlek segítsetek beállítani.





Twenty Ten sablont használok( bár nem hiszem, hogy ez lenne a baj, nem tudom…)

Sziasztok











Sikerült megoldanom, gondoltam megírom mi volt a probléma, talán másoknak is hasznos lesz még.





Szóval a plugin telepítése után automatikusan készít egy oldalt login névvel melyben a


Code:

[theme-my-login]


gyorskód található, ez az oldal a blog navigációs részében is megjelenik a kezdőlap után. Mivel ez nem tetszett, nem akartam, hogy ott legyen, ezért az admin felületen az oldalak menüpont alatt kiválasztottam, hogy a login oldal ne legyen közzétéve. Ez volt a baj, nem jelent meg, de nem is működött. A megoldás az, hogy közzé kell tenni az oldalt és a plugin beállításainál az általános beállítások között van egy olyan, hogy "az oldal mutatása az oldallistában", az előtte lévő check box-ból ki kell venni a pipát, így működik majd rendesen minden és az oldal sem fog megjelenni a navigációs részben a blogon.





A másik gondom az a "szürke sáv" az oldal tetején az admin bar. Ennek eltüntetéséhez találtam egy plugint, Admin Bar Removal, ezzel sikerült megoldani.





Így végül már működik minden rendesen.





Egy kérdésem maradt még.


A theme my login magyarosítva van meg is találtam benne a magyar nyelvi fájlokat. Szeretném kicsit átírni, mert itt-ott nem a legszebb a fordítás. Pl.: e-mail helyett e-levél van a szövegben. Én kis naiv azt gondoltam, hogy átírom a megfelelő részt, elmentem a változásokat majd feltöltöm a fájlt, az előzőt felülírva és jó lesz, de nem jó, még mindig az eredeti szövegek jelennek meg. Hogyan tudnám átírni és működésre bírni?





shady

A szürke sáv eltüntetéséhez nem kell bővítmény: Felhasználók —> megkeresed magadat, és a színválasztás alatt kiveszed a jelölőnégyzetből a jelet.











Magyarosításhoz: http://www.wordpress2you.com/2011/03/hogyan-beszel-magyarul-a-wordpress/

Köszönöm Győző











Megnéztem a linket, boldogultam is.











Az admin sávra visszatérve, azt tudtam, hogy ki lehet kapcsolni, az zavart, hogy alapból be van kapcsolva. A felhasználók elől akartam elrejteni úgy, hogy ne nekem kelljen azt minden újonnan regisztrált felhasználónál kikapcsolni. A profiljukat a front-enden is tudják módosítani a theme-my-login-nak köszönhetően.





Szebb megoldás lett volna, ha a forráskódban megtalálom azt a részt, ahol ez a checkbox van definiálva ( gondolom van a kódban egy checked=“1” vagy valami ilyesmi részlet), azt hiszem az 1 értéket 0-ra átírva, az lett volna az eredmény, hogy az admin sáv alapból ki van kapcsolva.





Azonban nem tudom, hogy melyik fájlban kellene ezt keresnem, így inkább kerestem egy plugint.











Még egyszer köszönöm a segítséget.





Szép napot!

A core (eredeti) fájlt nem módosítgatjuk, csak, ha nagyon elszántak vagyunk, és baromira értünk ahhoz, hogy mit csinálunk. :slight_smile:











Az első frissítésnél, újratelepítésnél elszáll, mint a győzelmi zászló…