the_excerpt() végén a "tovább olvasás" link

Sziasztok!











Az lenne a kérdésem hol tudom paraméterezni, hogy a the_excerpt() meghívása után kiírt kivonatom végén megjelenő “Folytatódik…->” helyett mást írassak ki?











Mielőtt valaki ajánlaná…











function new_excerpt_more($post) {





return ‘’.‘Bővebben’.’’;





}





add_filter(‘excerpt_more’, ‘new_excerpt_more’);











nem jó megoldás, mert ez csak a megvágott tartalom végén lévő “…” linket módosítja.











Konkrétan egy a főoldalon megjelenő Featured Post List-et csinálok éppen és a megjelölt bejegyzéseket slide-olja a cucc és ott a bejegyzés képe mellé a the_excerpt()-et használom. Tökéletesen fut a motyó csak az a fránya “Folytatódik…->” nem akar átszerkesztődni.











Pedig tudom, hogy ezt valahol a Themes definiálja, mert amikor egy másik kész themes-t használok akkor megint más szöveget ír a helyére.











Ha valaki tud segíteni előre is BIG-BIG TNX!!

használd ezt excpertnek:



Code:









Code:

function excerpt($num) {

$limit = $num+1;

$excerpt = explode(' ', get_the_excerpt(), $limit);

array_pop($excerpt);

$excerpt = implode(" ",$excerpt)."...";

echo $excerpt;

}








a témád index.php-jába, vagy ahova akarod meg rakd ezt és kész:





Code:

<a href="">Olvass tovább, vagy bármilyen más szöveg

Ez már ötletes, de nekem az egész kivonatra szükségem van, hisz azért kivonat hogy abbol már ne kelljen kivonni :smiley:











Csak a végén megjelenő linket kellene vagy levágni és akkor jöhet a permalink, vagy valahol átírni annak a szövegét. Biztos lehet valahol!!!


Code:


http://codex.wordpress.org/Customizing_the_Read_More











nekem ezzel sikerült

Úgy látom senki nem érti mit is szeretnék ezért neki esek még egyszer!



































Nem jó, mert habár a Kivonat ebben az esetben teljes tartalmában kiíratódik, a végére automatikusan oda kerül a “Folytatódik…->” link.











<?php the_content(‘
Bővebben’); ?>











Megint csak nem jó, mert nekem nem az oldal tartalmának lerövidített tartalma kellene, hanem a Kivonatban szereplő szerkesztett tartalom az első karaktertől az utolsóig mind. Vágatlanul!











function new_excerpt_more($post) {





return ‘ID).’">’.‘Bővebben’.’’;





}





add_filter(‘excerpt_more’, ‘new_excerpt_more’);











Ugyancsak nem jó megoldás, mert ez csak a megvágott tartalmak végén lévő “…” linket módosítja.











Semmi más nem lenne a feladat mint a the_excerpt() által kiíratott tartalom végén megjelenő (jelenleg) “Folytatódik…->” link text-jét lecserélni “Bővebben” szövegre.





Vagy az is jó megoldás lenne ha egyszerűen valahogy levágni róla, mert akkor megoldanám magam a linket egy egyszerű permalink-el.











No! Akkor most remélem érthető már mit is szeretnék.











WP guruk… Most mutatsátok meg!!!











:smiley:

Egy próbát megér. Keresd meg a sablon magyar nyelvi file-jában poEdittel a “Folytatódik …” szöveget és ird át “Bővebben”-re. Ha ez nem használ, akkor a WP fő nyelvi file-jában próbáld meg ugyanezt. Utolsó ötlet: keresd meg, hogy a “Bővebben” angol megfelelője hol van a sablon php file-jaiban, és egyszerűen az angolt ird át az általad akart magyar szövegre.











Több ötletem nincs.











Mivel én úgy értelmezlek, hogy csak a magyar szöveget akartad változtatni, ezért is irtam neked fentebb a codex linkjét, ami Read more igény szerinti átalakitásáról szól és nem arról, hogy mit és mennyi szöveget irasson ki az excerpt.











Ha meg még mindig nem értelek, akkor azt tudjuk be a melegnek.

Tuttam én hogy vannak itt mágusok :wink:











.po fájl volt a kulcs a megoldáshoz…











Mega sok TNX!!

Sziasztok!











Van egy kis problémám a permalinkekkel… Mivel azt hiszem, hogy gyorsabban tudom megmutatni a hibát, mint leírni, így itt a problémás oldal linkje: http://hatekonykorroziovedelem.hu











A gondom az, hogy ha a nyitólapon található “slider” menü piros gombjára kattint az ember fia, akkor nem visz el a megadott céloldalra a kis mocsok. Amint visszaállítom a közvetlen linkeket az alap beállításra, minden egyből meggyógyul, de így - mint azt Ti is láthatjátok - mindössze a http://www.hatekonykorroziovedelem.hu/%pagename%/ oldalra tud elnavigálni.











A sliderben található PHP kód a következő:





<a href="" class=“readmore”><?php if($arr[$i][“button_text”] ‘’) echo($arr[$i][“button_text”]); else echo(__(‘Tovább…’, ‘rembrandtin’)); ?>











A kérdésem az, hogy mire kellene lecserélnem a “” részt annak érdekében, hogy pretty linkekkel is működjön az átkattintás?











Előre is köszönöm a válaszotokat!





Gergő

Lehet, hogy naiv kerdes, de a WP sima, nativ “”-jevel nem mukodik?


'psztrnk' wrote on '2010-08-30:




Lehet, hogy naiv kerdes, de a WP sima, nativ ""-jevel nem mukodik?








Nem, sajnos nem megy. Most lecseréltem, így a "http://www.hatekonykorroziovedelem.hu/hello-vilag" linket dobja fel a korábbi ".../%page%" helyett mind a négy esetben... Egyszerűen nem értem :(

Van még valakinek esetleg valamilyen ötlete, hogy mit lenne érdemes kipróbálni?





Tényleg jó lenne megoldani… :blink: Szórjátok a tippeket, végigpróbálom, valamelyik csak bejön :slight_smile: Előre is köszönöm!











G

Hol a kód többi része? Mármint a funkciók, amiket behív? Ez plugin, vagy functions.php-ban van? Ha egy txt-ben fel tudnád tölteni, az jó lenne.


'psztrnk' wrote on '2010-09-02:




Hol a kód többi része? Mármint a funkciók, amiket behív? Ez plugin, vagy functions.php-ban van? Ha egy txt-ben fel tudnád tölteni, az jó lenne.








Hello!





A featured.php-ben található a problémás rész. Kimásoltam egy .txt-be és csatoltam jelen hozzászólásomhoz. Amúgy két helyen is problémás a dolog pretty linkek alkalmazásánál: nem csak a gombra kattintva dob fel hibás eredményt, hanem a képre való kattintásnál.





A jelenlegi állapotot (azaz, hogy a gombra kattintva a "hello-vilag" bejegyzés jön be, a képre kattintva meg a http://hatekonykorroziovedelem.hu/%pagename% ) az idézte elő, hogy a képnél meghagytam a csatolt .txt fájlban található kódot is, a gombnál viszont lecseréltem a korábban ajánlott natív ""-re.





Lehet, hogy nem is ezzel van a gond, hanem valahol máshol "hibádzik" a kód?

A kód viszont jónak tűnik.





Az ePanel-es Homepage és Featured slider beállítások rendben vannak?


'psztrnk' wrote on '2010-09-02:




A kód viszont jónak tűnik.


Az ePanel-es Homepage és Featured slider beállítások rendben vannak?








A kód jó is - ha az alapbeállításokat használom a közvetlen linkeknél, akkor teljesen jól működik... A sablon paneljében is néztem a beállításokat, és ott a linkekről egyáltalán nem esik szó, szóval attól tartok, hogy nem ott lesz a hiba.


Próbálkoztam már azzal is, hogy a bejegyzés végére megadom a "Link" paraméterben az oldalra mutató hivatkozást, de úgy sem jött össze a dolog. A kivonat és a gomb szövegének esetében működik, a linknél sajnos csődöt mondd a dolog...





Valamilyen alternatív megoldási ötleted nincs? Pl. van olyan bővítmény, aki tudja "tükrözni" az oldalakat, és adni nekik másik nevet? Mert akkor lehetne egy normális, "pretty link"-es verzió, és maradhatna az alap beállítás is, és mindenki boldog lenne - legalábbis én biztos :)





Itt egy rövid leírás a sliderről, sajnos a linkekre nem tér ki:


"Each entry in the slider can also be customized in a few different ways. You can 1) Choose a custom title for the nav bar 2) Choose a custom excerpt for the navbar and 3) Choose custom text for the "read more" button. To adjust the title of the tab in the navbar, add a custom field to the page/post with the name "Title" and a value of your custom title. To adjust the excerpt of the tab in the navbar, add a custom field to the page/post with the name "Excerpt" and a value of your custom excerpt text. To adjust the text in the red button, add a custom field to the page/post with the name "Button" and a value of your custom button text. "


Sajnos nem igazán van ötletem. :frowning:





Próbáltad a sablon support fórumában megkérdezni?

Localhoston megnéztem nekem rendesen működik ez a sablon. Annyit tettem, hogy feltettem a sablont az adminjában kiválasztottam, hogy oldalakat jelenítsen meg a sliderben és includenél pedig kiválasztottam egy oldalt. Nekem tovább megy a linkre arra az oldalra amire kell. Te nem módosítottál valamit esetleg a sablonban? Nem tettél fel valamilyen no category base plugint? Még ami eszembe jut hogy frissítették a sablont és neked az 1.2-es van fent és én pl. az 1.3-as verzióval néztem a legújabb wp-vel. Szerintem az utóbbi lesz a ludas.