The Evants Calendar NAPJAINAK magyarosítása

Sziasztok!











Magyarosítottam a The Events Calendar plugint, átírtam a napokat is a megfelelő php-ban, az egész mappájában sehol nincs a kódban angol nap kifejezés - ennek ellenére mégis a napokat angolul listázza ki. A naptár nézetben már jó, ott magyar, mert átírtam.











Egyszerűen nem találom sehol ezeket az angol nap-kifejezéseket, pedig már harmadszor néztem át mindent.





A LANG könyvátrban lévő the-events-calendar.pot is átírtam a biztonság kedvéért, de a naptári napok a the-events-calendar.class.php fájlban vannak. De hiába írtam ott át, erre az egy tag-re nem érvényes!











Tudnátok segíteni? Hogyan tudnám azt is magyarosítani?











Erről van szó:

















Köszönöm!











boresuta

A the-events-calendar-en_US.po-ban is átírtad (esetleg csináltál külön “the-events-calendar-hu_HU.po”-t), vagy csak a POT-fájlban?


'psztrnk' wrote on '2010-11-10:




A the-events-calendar-en_US.po-ban is átírtad (esetleg csináltál külön "the-events-calendar-hu_HU.po"-t), vagy csak a POT-fájlban?








Töröltem az összes nyelvi fájlt, hogy ne foglalják a helyet, és mindent a php-kban írtam át.


Egyedül az alap the-events-calendar.pot maradt meg, abban átírtam.


Ennek ellenére marad úgy a nap.





B.

Ürítettél cache-t (esetleg: van-e valamilyen cache pluginod)? Linkeld be az oldalt, akkor hátha egyszerűbb lesz.


'psztrnk' wrote on '2010-11-12:




Ürítettél cache-t (esetleg: van-e valamilyen cache pluginod)? Linkeld be az oldalt, akkor hátha egyszerűbb lesz.








Letöltöttem a wp-plugin cache-t, de nem változott.


Az oldal: http://chupi.hu/demo7

Ha jól értettem, akkor a the-events-calendar.class.php-ban (51. sor) átírtad a napok neveit és most így néz ki:









Code:

$this->daysOfWeek = array( __( 'Vasárnap', $this->pluginDomain ), __( 'Hétfő', $this->pluginDomain ), __( 'Kedd', $this->pluginDomain ), __( 'Szerda', $this->pluginDomain ), __( 'Csütörtök', $this->pluginDomain ), __( 'Péntek', $this->pluginDomain ), __( 'Szombat', $this->pluginDomain ) );





Mi lenne, ha kivennéd a fordításikatalógusra vonatkozó dupla underscore-t és csak ennyi maradna:





Code:

$this->daysOfWeek = array('Vasárnap', 'Hétfő', 'Kedd', 'Szerda', 'Csütörtök', 'Péntek', 'Szombat');





Előtte azért csinálj beiztonsági másolatot.

'psztrnk' wrote on '2010-11-12:




Ha jól értettem, akkor a the-events-calendar.class.php-ban (51. sor) átírtad a napok neveit és most így néz ki:





Code:

$this->daysOfWeek = array( __( 'Vasárnap', $this->pluginDomain ), __( 'Hétfő', $this->pluginDomain ), __( 'Kedd', $this->pluginDomain ), __( 'Szerda', $this->pluginDomain ), __( 'Csütörtök', $this->pluginDomain ), __( 'Péntek', $this->pluginDomain ), __( 'Szombat', $this->pluginDomain ) );





Mi lenne, ha kivennéd a fordításikatalógusra vonatkozó dupla underscore-t és csak ennyi maradna:





Code:

$this->daysOfWeek = array('Vasárnap', 'Hétfő', 'Kedd', 'Szerda', 'Csütörtök', 'Péntek', 'Szombat');





Előtte azért csinálj beiztonsági másolatot.











Köszönöm, hogy segítesz!





Kicseréltem a kódot, de sajnos ez sem segített. Még mindig ugyanaz.


Az a sejtésem, hogy azt valahonnan máshonnan hívja be. Lehet, hogy a dátum-kódolásból, csak nem tudom, miért nem fordítja magyarra ezt az egy elemet, ha a többit meg lefordítja.





Annyira bosszantó ez az apróság frown.gif

Lehet, hogy hülye kérdés, de a WordPress-ed magyar nyelvű (a wp-configban is “define (‘WPLANG’, ‘hu_HU’);” szerepel)? Az általános beállításoknál a dátum Egyéni és “Y. F j., l”?


'psztrnk' wrote on '2010-11-12:




Lehet, hogy hülye kérdés, de a WordPress-ed magyar nyelvű (a wp-configban is "define ('WPLANG', 'hu_HU');" szerepel)? Az általános beállításoknál a dátum Egyéni és "Y. F j., l"?








Sajnos mindkét kérdésre igen a válasz. Nem is itt van a hiba.

Akkor marad meg az a tipp, hogy a pot katalogus alapjan legyartod a hu_HU.po/.mo fajlt es visszateszed az eredeti (angol) plugint. Ha ez sem jon be, akkor passzolom, marad a wordpress.org plugin support foruma.

Köszönöm az időd!

Szia Boresuta!











Végül mi lett a problémád megoldása? Érdekelne. Leírod?











Köszi

Most, hogy én is belefutottam ugyanebbe a halálosan idegesítő problémába, kiderült, hogy az a baja, hogy a sima date-tel, nem pedig az i18-cal húzza ki az időpontokat. Ennek megfelelően a WP lokalizációja esélyt sem kap. A plugin Pro verziójából hamarosan jön az 1.3.3, abban a fejlesztők ígérete szerint már jó lesz…