Telepités után fura hibajelzés

Sziasztok, full kezdő vagyok wordpress-ben (nem a szakmában !) feltelepitettem a 2.8 hu csomagot egy xampp szerverre localhoston, ahol joomla, drupal stb. már kipróbáltam. Az első telepítés alkalmával beírtam a http://localhost/wordpress/wp-admin/install.php parancsot és a következő hibaüzenettel kiakad a rendszer :











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:xampphtdocsWordPresswp-config.php:1) in C:xampphtdocsWordPresswp-admininstall.php on line 36











2.8-as verziót töltöttem le a magyar letöltési helyről. Tudna valaki valamit mondani. Köszi Németi Vilmos

a wp-config.php fájlodat mentsd el UTF-8 BOM nélkül vagy hexa editorral szedd ki az első sorban azt a pár karaktert ami beragadt a <?php előtt.





Ám erről a fórumon nagyon sokszor volt már szó, először kérlek keress és utána nyiss témát. :wink:

Szia Efrud, köszi a gyors válaszodat, most reggel néztem csak meg. Igy most ok, megy a rendszerem…











Segitenél, mert az egészet, mint folyatot nem értem, Erre az egész hókuszpókuszra miért is van szükség ? A CMS rendszereket kb 2 hete nézegetem, mert lenne egy olyan projek amit ezzel volna célszerű szerintem megvalósítani, és mielőtt a csapatot összehozom, gondoltam, körülnézek. Telepítettem már fel egy-két ilyet kipróbálás végett, azonban ezzel, hogy kapásból valami hibaüzenettel leáll, idáig csak egy alkalommal találkoztam amikor a Wampserver2.0-át felraktam és kiakadt mint az ingaóra az első MySQL mentésre.











A hibaüzenetre rákerestem így :











“Cannot modify header information” Olyan dolgokat találtam, csak ami nem sokat segített - meglehet, hogy béna voltam, és késő este is volt már… Azt is látom, a bejegyzésekből, hogy másoknak is volt már ezzel gondja, ezért kérném, hogy írj egy kis magyarázatot ha lehet, mert nem értem, hogy egy rendszert már az elején nekem miért kell javítgatnom. A dologhoz hozzátartozik, hogy 2.7, 2.8 magyar és angol változatokat végig próbáltam és mindenhol ez volt a jelenség azonnal az induláskor.











Mégegyszer köszi a segítségedet - előre is











Üdvözlettel Németi Vilmos

UTF8 szövegfájlból két féle van, BOM-os, és BOM nélküli. BOM-os esetén a szövegfájl első három bájtja jelzi, hogy ez egy utf8 fájl. ezt viszont a php értelmezők nem szeretik.

Véleményem szerint, úgy fél évvel ezelőtt valaki az egész csomagot elkódolta…, és azóta így másolják, többszörözik, adják tovább…











Megjegyzem, gyanúm szerint ez véletlen lehetett csak, és az egészért a Windows Vista tehető felelőssé, mert mióta Vista op rendszerrel dolgozok, minden újonnan létrehozott fájl (text és html) ilyen bolond BOM féle módszerben hozza létre.











Kábé olyan 1.-1.5 éve jelentkeztek általánosságban ilyen “problémák” korábban csak úgy 10 évvel ezelőtt voltak hasonló “hibajelenségek” (régi webmester fórumokon ez nyilvánvalóan kiderül) - gondolom a Windows 95, vagy Windows 98 csinálhatott hasonló fájlokat., majd (megint csak feltételezem) ez a Windows 2000 környékén eltűnt. (2002-től ilyen hibajelenségről nem kérdeztek honlapépítő fórumokon)











Most ismét tele vannak a magyar topicok ezekkel a hibajelenségekkel.











WP-nél úgy fél évvel ezelőtt bukkantak fel nagyobb számban az ilyen jelegű kérdések.











Ismétlem, mióta vistával dolgozok, képtelen vagyok “normális” fájlt létrehozni, mert alapesetben BOM típusú fájlokat hoz létre a gépem - külön rá kell javítom a fájlra, át kell kódolnom, ha azt akarom, hogy jó legyen.





Vagy azt csinálom (Hostgator tárhelyen), hogy a Cpanelből nyitom meg szerkesztésre a php fájlokat, majd ott javítom (böngészőből) és mentem el …, ez esetben okés. gyanítom, ez azért lehet, mert a szerverek nagy többsége Linux OP rendszer használ…











Mindenesetre meg kell jegyeznem, nem vagyok informatikus, ez csak egy amatőr elmélet, de valószínű közel járhatok az igazsághoz.











Ismét csak gyanú, de szerintem a Windows 7-nél (a legújabb Windows) ismét csak nem lesznek ilyen problémák.











ui:





jahhh, kérdezzetek csak rá egy Windows XP-t használónál…, nála nem jelentkeznek ilyen problémák (ha csak nem, kézhez nem kapott egy ilyen elkódolt csomagot). Vagy inkább visszakérdezek:




  • nemetivilmos, véletlen nem Vistával dolgozol? Nem tudhatom, hiszen ezt nem írtad, ám ezt valamiért mégis biztosra veszem :wink:

Köszi Charlie, akkor már megint a jó öreg CoCom lista utóélete miatt szívunk ? Mi ez a BOM. Mit jelent ? Valami fájl elején lévő csoda - Begin of … ? A prog.hu-n is érdekes esszék vannak ezzel kapcsolatban, ott is megnéztem, mert azt sokat használom a Pascal/Delphi miatt.











Ha ezt nem szeretik a php értelmezők akkor miért így van a csomagban? Aki a csomagot összerakta az ezt nem tudta ? Vagy nekem tudnom kell ha ezt a rendszert használom? Azért kérdem mert ezt a hókuszpókuszt eddig csak itt kellett csinálnom, hogy hiba nélkül elinduljon. Ez fontos számomra, mert mint írtam egy projekt iditás miatt tesztelem csak a klf CMS rendszereket. Ezen a rostán egy fog fennmaradni nyilván. A WordPress-t egy barátom ajánlotta, hogy nézzük meg mert egyszerü, kicsi, pofás és gyors. Jó a háttértámogatás, meg ilyesmi. Ezeket mondta. Bocsánat, ha ilyeneket feszegetek és nem jó helyen írom. Nekem ezek járnak most a fejembe











Hitetlen neked is köszi a részletes írást, megnyugtat, hogy más is bosszankodik emiatt, és közben míg a fentieket írtam, a kérdésemre nagyjából már meg is van a válasz - azt hiszem











Üzenem, nálunk a jelszó - vistano, hogy rimeljen…











Mégegyszer köszönöm a segítségeteket midannyiotoknak - előre is











Üdvözlettel Németi Vilmos

nemetivilmos.











Más, erre érzékeny rendszernél is előfordul ez - ez nem a WP hibája.





Van más CMS-em, aminél ismét jelentkezett ez a probléma (és milyen érdekes, akkoriban Windows XP raktam és telepítettem fel, semmi probléma nem volt - kb. 1 éve el lett kódolva jó pár fájl, persze az amit megnyitottam FTP-n szerkesztésre. És milyen véletlen, hogy kb. 1 éve használok Vistát :slight_smile:











De vannak php fájlok, amikre ez nem hat, és ettől még jól működik, aztán meg vannak php fájlok (gondolom, nem mindegy, milyen kód van bennük), amelyek ilyen hibát produkálnak (és van egy harmadik típusú PHP fájl, amikor jól látható Error üzenetet nem kapsz, ám a benne lévő kódok még is hibásan, vagy nem éppen megfelelően működnek)











jahhh, van egy negyedik típus is: ő és ű karakterek helyébe ? karaktert tesz, illeszt, cserél, mutat a böngészőben.











Tehát a lényeg: Vistával dolgozva más CMS-nél is jelentkezhet ez a hiba. Ez szerintem nem WP-hiba.











Szerintem.

nem a vistával van a baj, hanem a beépített notepaddal. az UTF8ba menti a cuccot, de bommal.











egyszerűen nem kell használni azt, aztán kész.











BOM = Byte Order Mark











bővebben: http://unicode.org/faq/utf_bom.html

Ez szerintem charlie nem ilyen egyszerű, nálunk sokkal okosabbak nem értik ezt az egészet, mintha kissé káosz lenne ekörül a téma körül:





http://www.nabble.com/UTF-8-probl%C3%A9ma-Smartyval-td23960813.html











Telepítettem már úgy Joomla komponenst, hogy előhozta ez a hibát, úgy, hogy én egy fájlt sem nyitottam meg szerkesztésre - így kaptam, így töltöttem le a csomagot, “ilyen hibával”. Győztem pucolni utána.











Ez a BOM féle megoldás egyszerűen nem kell a weboldal készítéséhez, ám mégis átállt a legtöbb használatban lévő szerkesztő erre a megoldásra. És ez korábban nem volt az XP-ben. (és mintha azt olvastam valahol, hogy a legújabb Windows-ban ismét visszaállnak a régi módszerre - csak akad egy jó kérdés-feltevés, gondolat: addigra a fél internetet “megfertőzik” ezzel a BOM-al, és majd jó pár évnek kell majd eltennie, mire ezt ismét eltűnik a netről - és addig persze, még jó pár topicot fognak nyitni emiatt)











És lefogadom charlie, hogy neked is van olyan weblapod, amin ha nagyon keresnénk, találnánk ilyen fájlokat, csak mivel még eddig nem okozott kritikus hibát, nem tudsz róla - egyelőre, mígnem egy szép napon egy másik php fájlba található kód, majd “be nem hívja” (pl. includol-ja) azt a bizonyos fájlt.

biztos, hogy nincs ilyen fájljom :slight_smile:











amúgy ennek semmi köze nincs a windowshoz, hanem az adott programhoz. a programok írnak a fájlokba, nem az os

Notepad++ a php és java fejlesztők elengedhetetlen kelléke.











Nekem most xp van fent. Elmentek egy fájlt a notepad++ -al UTF8 BOM nélkülire. Majd másolom és ismét BOM-os vagy ANSI. Tehát az egész csomag visssza ál BOM-ra. A win notepaddal meg se nyitom.

talán mert a progid alapértelmezése BOMos ANSI. De attól hogy másolod nem változhat. Az -már megbocsáss- baromság. Max a progi teszi oda a pöttyöt. Np++ meg teljesmértékben kiváltható más progikkal. Félreértés ne essék, én is használom, de vannak szépszámmal alternatívái…

Sziasztok, mindenkinek ! Hupsz,ajaj, azt hiszem már megint valamibe beleléptem … No sebaj, Charlie-nek köszönet a BOM linkért, hasznos, megnézegettem. Ahogy sejtettem, ez egy a fájl elején levő jelző rendszer, és szerintem kényszerűség hozta magával. Én alapötlet szinten jó dolognak érzem, azonban talán megint, mint általában nincs befejezve/kidolgozva az adott helyeken, és talán - kicsit furcsán hangzik - mi, (is) tehetünk róla, a mi szakmánk.











Ha a php és társai erre érzékenyek, akkor tán meg kellene “tanitani őket” hogy ne legyenek azok. Ahogy látom ez a BOM ez egy fix hosszú karakter sorozat a fájban a <?php előtt. A parancsértelmezőnek ezt a pár karaktert át kellene lépnie és kész, szerintem. Szerintetek ez nagyon eretnek gondolat ?











Azt nem értem, amikor valamit az NP++ BOM nélküli mentéssel mentek, utána hogyan lesz egy egyszerű másolás után (op rendszer alapfeladat a copy ez nem átalakító utasítás …) megint benne ez a BOM - csúnya lenne, vagy félreértem ? Amit Efrud javasolt az elején azt megcsináltam és azt másolgattam már ide-oda, de nekem nem alakult át/vissza. Szabvány Xp professional Sp3+autó frissités alatt dolgozom.











Mindenkinek köszönöm, aki eddig hozzászólt a témához, mert érzem a jó szándékotokat és ezt köszönöm. Ez egy jó fórum és jó veletek együtt gondolkodni.











Németi Vilmos

Arra ügyelj, hogy amikor ftp-vel felmásolsz valamit, akkor is átalakulhat a fájl, total commander már csinált ilyet, így gondolom más programnál is előfordulhat…

Sőt van hogy a php.ini-ben van olyan beállítás hogy nem preferálja az UTF-8-at, de ez csak annál a szolgáltatónál probléma, ahol nem te magad állítod be a php.ini-t

nemetivilmos.











Itt:





http://www.nabble.com/UTF-8-probl%C3%A9ma-Smartyval-td23960813.html











Találtam valami szerver oldali “BOM kitakarítása” kódot…, amúgy én más semmi hasonlót nem leltem (magyar oldalakon). Marad a többletmunka, illetve azt ígérik, hogy a windows 7-ből ismét kiszedik ezt…

Azt hiszem te írtad hogy xpben nincs, de nekem xp alat is csinálja, és ahogy itt már páran említették az os tényleg nem nagyon váltotat a kódoláson (habár a microf…s kiismerheteltn). Mondták hogy a beépített notepad. Én nem használom. Copy paste másolásnál átváltozik a másolat. Nem tudok rá magyarázatot találni.











UI: Melós munkaállomások némelyikén kipróbáltam UTF fájlokat másolni és simán megy. (XP) Othoni XP pedig változtat még mindíg. Ergo nem speckó os probléma

@mp33portal Figyelj. A “speckó os probléma”-d mar korabban mondtam, hogy valami torzszülemény. ilyen nincs. kicsit értelmezd már, hogy mit beszélsz.





másolás. saját gépeden. mondjuk winyorol winyora. Mi a jó fenének változna a tartalma??!





FTP? esetleg tömörített adat megy át? yah hát igen akkor már változhat valami… de az, hogy van egy “tiszta” file amit copy paste-elsz valahova és “csiri bá” Bomos lesz nah ilyen nincs.





Komolyan. Vedd alapul a következőt: a számítógép buta!! Csak azt csinálja amit mondasz neki. Yah hogy nem is érted mit mondasz neki? hát akkor persze csinál fura dolgokat…

Ne vitázzatok már ilyenen, nem érdemes. :slight_smile:





Problémára kell megoldást találni, azutánjónapot.

Na de most már tényleg, hitetlennek igaza van. Türelem tornaterem gyerekek! :slight_smile: