telepítés gond réges rég óta

Kedves Győző!











Itt most nekem teljes homály! Felraktam az angol csomagot amit a wordpress.org-ról töltöttem le, megadtam az adatokat, majd elindítottam az wp-admin/install.php-t. Működik minden ahogy annak lennie kell. Ezen kissé elcsodálkoztam, ezért felraktam egy másik könyvtárba a magyar csomagot is, amivel eddig próbálkoztam. Megadtam ugyanazokat az adatokat majd elindítottam az install.php-t, ahol szintén megkaptam a hibaüzenetet. Ezután felülírtam az angol wp-config.php-val, és így működik minden abban is. irritated.gif

Sziasztok!











Végre regeztem az oldalra,hogy segíthessek én is másoknak a problémás időszakokban. :slight_smile:











Sokat nézegetem a Fórumot,mert nekem is voltak problémáim.Nem volt jó az oldalam,ezt a bizonyos hibaüzenetet kaptam. Sok időt pocsékoltam rá,aztán végre nagy örömre megtaláltam a bajom okát.











Az extra.hu-n vagyok regezve már rég óta akkor még nem volt semmi baja az oldalamnak simán futtot,de nemrégiben láttam,hogy átalakítás van a szolgáltatónál,és gondoltam majd idővel megjavul,na nem így történt.neutral.gif











Meguntam és felmentem az extra.hu-ra és találtam egy értesítő szöveget hogy megváltoztattak egy dolgot a wordpressnél:











WordPress konfigurációs file: wp-config.php





Alkalmazandó beállítások:











define(‘DB_NAME’, ‘felhasználónév’);





define(‘DB_USER’, ‘felhasználónév’);





define(‘DB_PASSWORD’, ‘jelszó’);





define(‘DB_HOST’, ‘felhasználónév.extra.sql’); // Főleg ez volt régen ‘localhost’-ként!! :stuck_out_tongue:











Ugye ezek alapján kitöltöttem a wp-config.php, és most végre működik,de utálom ezt az idegtépős dolgokat,de hát én voltam a figyelmetlen.











Remélem valakinek tudtam ezzel segíteni!











Sziasztok :wink:

Sziasztok!











Ha az innen letöltött magyar wp 2.7.1-et telepítem, utána a települt wp-ben a magyar és az eredeti (angol) nyelv is a rendelkezésemre áll?

igen, természetesen.











A wp-config.php fájlban mondjuk meg a wp-nek, hogy milyen nyelven szóljon hozzánk alapból:



Code:

define ('WPLANG', 'hu_HU');








A "hu_HU"-t eltávolítva angol nyelven beszél a WP.





Ha mindkettő (vagy több) nyelven lenne rá szükség, akkor annak az a feltétele, hogy a /wp-content/languages könyvtárban legyen az illető nyelv .mo fájlja (pl. a hu_HU.mo, vagy a de_DE.mo, stb.), és legyen egy többnyelvűséget kezelő bővítmény telepítve.





Alapnyelv beállításának hiányában angol lesz az alapnyelv, bármely csomagot is telepíted.

Kösz a választ, valószínűleg az angolt telepítem, aztán szoktatom hozzá a magyar nyelvhez…