Tárhelypark.hu

no fejlemény ma 15 óra körül kaptam egy válaszüzit, nem mondom hogy kapkodtak, de legalább válasz jött… a helyzet az hogy az egész cuccom belepakolta admin egy mappába, és elvileg ott elérhető…lenne :smiley: csakhogy nem igazán az… még annyit sem tudok megcsinálni hogy a wp címet átírányítsam és egy költöztetést megoldjak.Az hogy a www-s főkönyvtáram nem igazán elérhető nemigen zavarja a szolgáltatóm :smiley: annyit megjegyzett, mintha itt is olvasna hogy nem a tárhelyen kellene tesztelnem. ez valahol jogos, viszont ha nem tesztelném nem lenne szükségem a tárhelyre sem igazán. egyébként a probléma mostmár érdekel…





a levél: [font=arial, sans-serif:2pcb8udi]Az oldal elérhető a public_html_old mappában, a tesztelést saját gépen lehet elvégezni. Mivel mi csak annyit látunk, hogy egy tárhely sok CPU-t fogyaszt, nem látjuk, hogy konkrétan melyik szkript a problémás. Lehet következtetni rá, hogy melyik oldalt nézik sokan a statisztikából, de biztosat csak úgy lehet mondani, hogy egy fejlesztői gépen kitesztelik. Érdemes talán egy cache telepítésével megpróbálkozni, ami publikus rendszereknél egyszerűen megoldható.[/font:2pcb8udi]

















http://wordpress.org/extend/plugins/hyper-cache/ 2.9.0.3 elméletileg ez van felrakva. lehetséges hogy összekuszál dolgokat?





eddig ez még nem volt soha probléma.





mindenesetre nem túl gyors a kommunikáció… ja és hiába tettem fel a megjelölt mappába egy indexhtml-t azt sem nyitja… a domainnál sincs változás azaz a főkönyvtár elméletileg jó helyen van

gondolom (s)ftp-n tudod lehúzni a dolgaid… ha a főkönyvtárba csomagoltak össze szépen is néznél ki ha webhozzáférhető lenne a teljes tartalmad egy zipfileban :slight_smile:

update:











én írtam:[font=arial, sans-serif:1ijfp54x]címzett: Tárhelypark.hu





[/font:1ijfp54x]























[font=arial, sans-serif:1ijfp54x]törlés alatt minden ami benne volt











válasz:





Ez azt jelenti, hogy töröljük a tárhelyedet és az előfizetésedet?











Üdvözlettel,





hmm hmm :smiley:





az egy dolog hogy összecsomagoltak, ez valahol “normális” az a nemnormális sztem hogy a főkönyvtáramhoz nem férek hozzá





mindesetre érdekes az utolsó levél a törlésről.[/font:1ijfp54x]

Hmm a véleményeteket megoszthatnátok a http://hostingkereso.org oldalon is. Ott TOP 1 :slight_smile:

update 2 jelenleg sem érhető el az oldalam. Legutolsó mailt bemásoltam, azóta semmi… érdekes ez a hozzáállás! mindaddig mig egy index.htmel van fenn kedves ügyfél vagy aztán ha használod a korlátlan hozzáférésed egy piscit lelőnek, és sz…nak rád. magyarország! én így szeretlek! :smiley:

A hozzászólásban érintett Tárhelypark.hu ügyvezetője kért meg, hogy hozzászólását tegyük közzé (a téma már lezárásra került, de a tisztesség úgy kívánja, hogy az ő hozzászólásának is helyt adjunk):















Quote:




Olvastam ezt a témát:


http://forum.wphu.or...hu/page__st__20





Mint a Tárhelypark ügyvezetője és tulajdonosa szeretnék hozzászólni, ha lehetséges.





Hungi valótlan dolgokat állít, és szeretném javítani: a tárhelyét se nem töröltük, se nem tiltottuk. Egyszerűen átneveztük a public_html könyvtárat public_html_old-ra és megkértük csak javítás után tegye vissza. Ezt Ő nem értette meg, és folyamatosan a böngészőből próbálta az oldalt elérni, ami ugye nyilvánvalóan nem ment. Ez után a fórumon is tapasztalt stílusban írt érthetetlen leveleket.












Sziasztok!





A szóban forgó Tárhelypark tulajdonosaként és aktív üzemeltetőjeként szeretnék reagálni a téma hozzászólásaira.





Először is jó volt látni, hogy nem hisztek el mindent első hallásra, és szkeptikusan kezeltétek Hungi írását.


Másod sorban szeretném pontosítani Hungi történetét picit, ha már így név nélkül kutyázza a szolgáltatás, az én nevemet viszont közzéteszi.





1. Tárhely vagy domain letiltás egyetlen esetben sem történt (és általában nem is történik nálunk). Mi ezt úgy szoktuk megoldani, hogy először figyelmeztetjük az ügyfelet, ha tudjuk mi a hiba leírjuk. Ha nem reagál, akkor a publikus mappáját átnevezzük "public_old"-ra. Ekkor az ügyfél még mindig hozzáfér a tárhelyéhez, visszarakhatja az oldalt és javíthatja.





2. A hozzánk érkezett megkeresésekre lehetőség szerint napon belül válaszolunk, kivételt képez az az eset, amikor valaki pénteken délután küld levelet, mert az átcsúszhat hétfőre. Ez Hungi esetében sem történt másként, és még telefonon is személyesen kerestem, de miután bemutatkoztam és elhangzott a Tárhelypark szó, lecsapta a telefont.





3. Két esetről beszél Hungi, csak ezt elfelejtette írni. Az első eset februárban történt. Akkor az oldal nem került tiltásra, egy pár óra alatt lezajlott levelezés végeztével leszedte a játékot amit telepített.





Ezzel az esettel kapcsolatban minden fórumon vállalom, hogy tárhely szolgáltatásunk nem több ezer látogatós játékok üzemeltetésére szolgálnak, a szervereket nem erre optimalizáltuk. Elismerem, hogy otthon egy Dual Core Pentiumonon is lehet jobb teljesítményt mutat egy online játék, csak ott nincs mellette másik megrendelő akinek feltűnhet a terhelés. Szerződésünk ezt egyértelműen leírja, és például a WordPress tökéletesen fut a szervereken.





4. A második eset, gondolom a kutyázás kiindulási alapja most augusztusban volt. A történet itt már kicsit más volt. Először, mint ahogyan írtam figyelmeztettük Hungit a terhelésre, és elmondtuk a megoldásokat is, pl. mi a HyperCache-t használjuk, vagy extrém esetben van cache szerverünk is, amit több ügyfelünk is használ már. Hungi úgy gondolta, erre a levélre nem kell válaszolnia, így közel egy hónap múlva átmásoltuk oldalát a public_old mappába, és ismét felhívtuk a figyelmét a problémára. Ezt sajnos úgy értelmezte, hogy elvettük a hozzáférését, amiről utóbb kiderült azért gondolja, mert FTP-vel nem tud belépni a www könyvtárba ami egy link a public_html-re, ez meg ugye nincsen. Hungi értetlenségét a fórumon már látott stílusban adta elő, ügyvéddel fenyegetőzött, és végül mikor már huszadjára is leírtam a megoldásokat, és azt, hogy segítünk is megoldani, eltűnt (és itt jelent meg).





A továbbiakban nem szeretnék az esettel foglalkozni, és részletekbe menően szétcincálni a levelezésünket, meg azt, hogy miért is probléma, ha valaki egy 8 magos szerverből egyetlen oldallal és pár látogatóval elfogyasztja a 35%-át. A témát részemről lezártam.





Továbbra is minden WordPress tulajdonosnak segítünk ha problémába ütközik, legyen szó lassulásról, feltörésről vagy csak egyszerű telepítésről. Elérhetők vagyunk levélben, chat-en, telefonon, és még itt a fórumon is.




Wow, nem hittem volna, hogy ilyen durva vita alakul ki, de látom sikerült korrektül lerendezni :slight_smile: