Szétesik az oldalam!

Sziasztok!











Valamiért szétesik az oldalam IE 8 alatt, de Firefoxxal és Slimbrowserrel ami az IE 8-at használja tökéletesen működik. Megtudja valaki mondani mi lehet a probléma?











Az oldalamat megtaláljátok a profilomban!











Előre is köszönet a segítségért! :slight_smile:

hiányzik egy /div


'mano' wrote on '2009-11-14:




hiányzik egy /div








Szia Mano!





Köszönöm a segítséged, de sajnos nem tudtam rájönni, hogy hova kell beilleszteni a hiányzó részt. Próbáltam mindenhova ahova úgy gondoltam, hogy kellhet, de így sem volt jó. Próbáltam az eredeti sablont is berakni, de így sem!





Remélem nem hozlak ki a sodrodból, ha még annyi segítséget kérnék tőled, hogy megmondanád nekem, hogy honnan is hiányzik pontosan!?





Tudom, hogy most mit gondolsz, de sajnos az ilyen dolgok nem tartoznak az erősségeim közé!





Előre is köszönettel: tibi181818

csak tipp volt, nem láttam az oldalad :slight_smile:





de mivel a profilodban nincs feltüntetve, így nem is fogom! :wink:





eredeti sablon is rossz?





pluginokal kikapcsolva is?

Vagy mondjuk az is lehet, ha nem div hiányzik meg ilyenek, hogy wordből másoltál be szöveget a vizuális szerkesztőbe. Azért írom, mert nem is olyan régen én is szembesültem ilyennel.

igen olyankor nem div hanem más lezáróelem hiányzik, a probléma ugyanaz :slight_smile: ha kapunk egy címet, esetleg megooldjuk :slight_smile: vagy böngészd át magad, amit kiad a lapod (webdeveloperral : ctrl-shift-u | a nélkül: shift-u firefoxban ) avagy egyszerűen jobbgomb forráskód :slight_smile:

Üdv!











Nekem ugyan nem esik szét az oldalam, de a probléma gyökere hasonló lehet, ezért gondoltam, ide írom a problémámat.





A napokban telepítettem fel első wp blogomat, nem sok tapasztalatom van vele. Kapott egy Slidette sablont, ami nekem nagyon tetszik.





A problémám az, hogy Firefox alatt a bejegyzések szövegének a vége eltűnik. 1-2 karakter lemarad a hosszabb sorok végéről. A jobb oldali oldalsáv mintegy rácsúszik a szövegre.





Hogy tudnám orvosolni ezt a problémát?





Explorer alatt ez nem tapasztalható.











Köszönet!

esetleg meg tudnád adni az oldal címét?





valószínűleg a tartalmat megjelenítő div-ed szélesebb a kelleténél…

Persze. Elfelejtettem megadni a címet.










www.ezerkecske.hu/blog





Köszönöm!

Code:

.xC .xLeft {

width:640px;

}





Code:

.xC .xRight {

margin-left:20px;

width:299px;

}








Erre módosítsd a sablonod css fájljában a dolgokat. 409. és 412. sor.

Megtettem…











…és semmi változást nem tapasztaltam… sajnos

Bocs!











Mégis jó, csak elfelejtettem törölni a böngésző mentett fájljait.











Köszönöm!

Megint segítséget szeretnék kérni oldalszétesés ügyében.











Blogom, a www.hekamodell.hu/blog kiválóan jelenik meg firefox-szal, de exploreben a posztok szövegét betolja a jobb oldalsáv alá. Mi lehet, hova nyúljak?











Köszönettel!

Megnéztem a másik blogomat is explorerrel és az sem tökéletes.





Minden poszt első sorát jóbal beljebb kezdi el, az oldal középvonalán is túl.





Firefox-szal rendesen a sor elején kezdi a mondatot.











Én ezt nem értem.

Elmaradt a másik link.

Ami még érdekesebb, hogy a haverom gépén futó IE szétszedi az oldalt, az én gépemen futó IE pedig nem.


'hekus' wrote on '2010-01-19:




Ami még érdekesebb, hogy a haverom gépén futó IE szétszedi az oldalt, az én gépemen futó IE pedig nem.








Jó jó, de MILYEN verziójú IE-kről beszélünk?





IE 5, 5.5, 6, 7, 8, 9-alpha?

6os hoz tudom ajánlani a “Shockingly big ie6 warning” nevű plugint :smiley:

A gépemen a következő IE verzió van:





6.0.2900.2180





Ezzel jól jön be az oldal, leszámítva, amit említettem, hogy a másik blogomon a kezdősort betolja.

















A laptopomon IE 7.0.5730.13 van. Na ez szétgyűri az oldalt rendesen. A poszt szövegéből csak az első karakterek látszanak, a többit eltakarja az oldalsáv.





Érdekes módon a másik blogomnál nem tolja be a kezdősorokat, de betöltéskor azt írja ki: “hiba az oldalon”.

















Miért érzem azt, hogy az IE ettől függetlenül is sokkal tyutyibb böngésző, mint a FF?











Nem is használom, de az olvasóim egy része igen, és ők jelezték, hogy egy nagy s…r az oldalam, mert olvashatatlan.











Ha valaki szeretne segíteni, a CSS-t innen le tudja tölteni

" Miért érzem azt, hogy az IE ettől függetlenül is sokkal tyutyibb böngésző, mint a FF? "











Reggel van még.





Elsőre azt olvastam, hogy az IE tutibb,mint a FF.





Gondoltam magamban , biztos elgurult a gyóccer. :slight_smile:





De ha jól olvasom tyutyi (gondolom az gagyi-t jelent).





:wink:











1- http://wordpress.org/extend/plugins/anti-internet-explorer-6/





2- http://wordpress.org/extend/plugins/internet-explorer-6-upgrade/











stb-stb.