SÜRGŐS segítség kellene!

Sziasztok,











egy 3.0.5-ös Wp rendszert használok és az a gondom hogy tegnap még gond nélkül tudtam postolni, adatokat és képeket feltölteni, most semmit: sem beállításokat nem tudok módosítani sem új postokat közzé tenni. A bejegyzéseknél sem a Közzétesz gomb van hanem egy Elküld megtekintésre.





A tárhely nem telt be, az oldal működik és látszólag az admin panelen minden elérhető csak semmilyen változás nem jelenik meg. Sem új modul nem lett aktiválva és más admin nincs aki elállíthatott volna valamit.











Kérem segítsetek.

Ha az van, hogy megtekintésre elküld, akkor a megoldás egyszerű: nem vagy szerkesztő, admin. Jogosultságok beállításai változtak.











Ha te vagy az egyedüli admin (elvileg) akkor bizony felnyomták az oldalad.

De minden beállítást látok, mindenhez hozzáférek ugyanúgy mint egy admin csak semmin nem tudok módosítani vagy új tartalmat hozzáadni. Az is furcsa hogy az adatbázis kezelőből sem tudtam mentést készíteni az adatbázisról, lehet hogy szolgáltatói gubanc van? (már nekik is írtam)

Megvan a hiba :rolleyes:











Az adatbázissal volt a gond.

Elmondanád mi okozta és milyen hiba volt pontosabban? Kíváncsivá tettél.

Kitalálhatom?





Éjféli biztonsági mentés futott, és lockolva volt az adatbázis? :wink:

Sziasztok! ezt írta a rendszergazda:





cloudfront.net -ről betölt egy javascriptet ami átdobálja nem létező linkekre az oldalt.





Azt a javascriptet kellene kiszedni és akkor megoldódik a probléma.











Ezt a javascriptet hol keressem, mitől lett ilyen az oldalon?

SexyBookmarks - Shareaholic - ez okozta a hibát, másnál van ilyen gond?





Kikapcsoltam és minden rendben van. Pedig a friss verziót van fent. .:frowning:











SexyBookmarks - helyett, biztonságosabb megosztás plugint tud valaki ajánlani?

[s:1mtpbayf]Lehet a megjelenésbe, valami pluginbe.











Szerintem szimplán vírusos a géped és az ftp-re felmászott egy robott és módosította pár fájlod.[/s:1mtpbayf]











Ehh.











Nézz szét, rengeteg social share plugin van.

Legális NOD32 van a gépen , vírus kizárva.





Köszi keresek, találtam is. Gondoltam, hátha valaki tud ajánlani, ami bevált…





egy másik témában érdeklődtem, mert valami nem ok vele.

“[font=helvetica, arial, sans-serif:2e6ldkrq]Legális NOD32 van a gépen , vírus kizárva.”[/font:2e6ldkrq]





[font=helvetica, arial, sans-serif:2e6ldkrq]1. hülyeséget ne beszéljünk már. azért mert van egy vírusirtó a gépeden attól még nem vagy ‘vírusmentes’! Nekem is a legújabb smartsecurity van fennt egyenesen a magyar distributor oldaláról és bizony kaptam ismerőstől a várt pdf-ben kellemetlen csatolmányt. szerencsére a napi job[/font:2e6ldkrq][font=helvetica, arial, sans-serif:2e6ldkrq]debian alatt[/font:2e6ldkrq][font=helvetica, arial, sans-serif:2e6ldkrq]megtalálta este :)[/font:2e6ldkrq]





[font=helvetica, arial, sans-serif:2e6ldkrq]2. csinálj egy teljes auditot a serveren a gépeden (mindenhol ahonnan bejelentkeztél (S)ftp-n stb.[/font:2e6ldkrq]

Köszi a tippeket!

jajj, szeretek okoskodni, pláne ha nod-ról van szó, de ha vírusirtó, akkor kaspersky! :wink:

minden szentnek maga fele ugyebár :slight_smile:





de ha a nod ingyé van akkor… :o

jajj, ez az ingyenes duma…





nem akarok offolni, de ezt még ellövöm: az ilyen ingyenes vírusirtóval “védett” gépeket hozzák be hozzánk leginkább vírusirtásra, utána egyrészt fizeti az óradíjat, majd vesz egy rendes programot is, tehát már pluszkiadása van a kedves ügyfélnek, mintha már elsőre vett volna valamit! :wink:





off vége és bocsi a közjátékért…