SSL problémák

A htacces file nem írodott át, amikor átálltam SSL-re. Mit kell ilyenkor tenni? Really Simple SSL bővítményt használok, a weboldal legalább 3 éves.
A keresőkből eltűntünk, csak a korábbi http címet találja meg, de azt is csak mobilos formában.
“301 átirányítások használata
Ha keresőbarát gyors átirányításokra van szükségünk, akkor a 301-es típus az, amit használni fogunk. Ezeket szintén a .htaccess-be írjuk. Használatukra főleg akkor van szükség, ha egy korábbi jól ismert domain vagy URL megváltozott és szeretnénk, ha a régi linkre érkező megtekintések automatikusan az új változatra irányítódnának. Ezzel egy időben az oldalt feltérképező keresőrobot is értesíti a keresőket a változásról és így nem veszítjük el az eddigi pozíciónkat sem a találati listában.”
Hogy kell a .htaccess utólag átírni? Vay mi a megoldás?

Szerintem cseréld le a Really Simple SSL plugint.
Nálam a WP Force SSL hiba nélkül működik.
Ha csak az SSL miatt kellene a 301-es átirányítás, akkor inkább ne próbálkozz vele, a plugin megoldja.
Ha más oka van, akkor használd a Redirect plugint.

Hálásan köszönöm!
Attól félek, ha lecserélem a Really Simple SSL plugint, akkor az megint egy csomó problémát fog okozni. A visszaállítás szétdobhatja az oldalt.
Nekem azt írja, hogy a WP Force SSL már nem elérhető.
A Redirect plugin mire jó?
Kösz!

A WP Force SSL tényleg működik, pedig a Really Simple SSL-t sokkal többen töltik le és használják.
Köszönöm a segítséget!