Splash screen - Nyitó oldal

Sziasztok… ma már megint itt…











Egy WP telepítéshez kellene egy megoldás, hogy egy “nyitó oldal” (Splash screen) fogadja az érkezőt…





Ez egy Oldal lenne a WP-n belül, ami saját sablonnal jelenne meg. Kérdések:




  1. Hogy néz ki egy “saját sablon”, ami semmi mást nem mutat, csak az Oldal tartalmát, mint egy html file-t?




  2. Milyen linkeket kell beletenni ebbe az oldalba, hogy a “normál” WP tartalomra ugorjon?




  3. Milyen más megoldást javasoltok “nyitó oldal”-ra?











    Tudom, ez már nem divat. És, persze, lehetne egy al-folder, amibe tehetném a WP-t… Ha lehet, szeretném közvetlenül a domain név alatt tartani az egészet, egyben…











    (Uff, remélem értelmes, amit leírtam… én értem, mit kérdezek… vajh másnak is az?)











    Kint süt a nap!











    Üdv,











    Tamás

themaban home.php

@tamas Oldalsablont legegyszerűbben a page.php-ből tudsz fabrikálni





[OFF]@charlie: Csak hogy kötözködjek, “themaban” helyett nem “sablonban”? :)[/OFF]

Köszi mindkét választ!





A tudásom leáll ott… hogy MIT írjak a page.php -ből készített pl. csak-html-page-php -ba?





Vagyis: hogy néz kis egy ilyen .php file, ami CSAK az Oldalt mutatja, azaz se fej, se láb, se oldal, se widget, se gomb, se … szóval… csak magát Az Oldalt.











Ebben kérek segítséget… Hogy tudom meghívni és megjeleníteni CSAK az Oldalt…











És… ott, ha klikkel valaki… hová “vigyem”, hogy a normál WP sablon normál tartalmára jussunk?











Köszi…











Tamás

Kedves Tamás!











Úgy látszik, a nyár megkoptatta tudásodat; ismételned kellene… :wink:











A WP beállításaiban lehetőség van arra, hogy a kezdőoldal egy statikus oldal legyen. Vagyis vagy csinálsz egy oldalt, melyet nem jelenítesz meg a menüben, ugyanakkor kijelölöd kezdőoldalnak, vagy kicsit kiheréled a home.php-val jelzett oldalt, és az lesz a kezdőoldal, vagy csinálsz egy html oldalt, tetszőlegesen, aminek az “Ugrás a blogra” menüpontja fogja a wP-det megnyitni.





Ennek a html oldalnak a neve index.html, és ezt is a gyökérbe helyezed.











A végrehajtásnál automatikusan az index.html “hajtódik” végre először.

Szia Győző!











Lehet, megkopott… lehet, sohasem volt… ?











Köszi a választ!











Szóval,




  1. készül egy sima html oldal, index.html néven az honlap alapkönyvárában (pl. www.ezittahonlapom.com alatt)




  2. ebben az index.html -ben van egy “gomb”, ami az index.php -ra, vagy a home.php -ra mutat (vagy hová, ami a “WP-t nyitja meg”?)




  3. a “vissza a nyitó oldalra” link a WP-ben egyszerűen magát a honlapot (pl. a www.ezittahonlapom.com -t) célozza meg, hiszen itt az index.html az “alapértelmezett” a könyvtárban











    Ez így járható? Ennyire egyszerű a dolog?











    Köszi,











    Tamás

csináld meg ezt a html-t.





ezt a html-t szerkeszd át úgy, hogy page template legyen, és rakd be a sablonodba.





csinálj egy oldalt, melynek a tartalma tulajdonképpen “0”, és “rendeld hozzá” a megírt template-et.





oldalbeállításoknál állítsd be, hogy ez az oldal legyen az alapértelmezett kezdőlapod.











az index.php-d így oda fog irányulni, így csinálnod kell egy home.php /aminek tartalma megegyezik az index.php-val/ és erre tudsz hivatkozni, mint blog.











sok sikert.











http://codex.wordpress.org/Pages#Page_Templates





http://www.blogherald.com/2007/05/24/using-wordpress-page-templates/

Köszi, mano!!!











Szuper! Megcsináltam és működik!





Kicsit módosítottam a dolgot… meghagytam az index.php -t annak, ami… és a linkek a splash screen-ben már létező oldalakra visznek.











Leírom, a lépéseket (olyan kezdőknek, mint én magam is vagyok):









    [*]egy saját sablon készítése, ami a splash screen oldalt tartalmazza
    [/list]


    [/list]


    [*]készült egy .html file, benne a klikk lehetőség, ami egy, vagy több, már létező WP Oldalra mutat (pl. Bemutatkozás)
    [*]a használt képeket érdemes egy külön folderbe tenni és pl. a WP alap-könyvtárába bemásolni
    [/list]


      [*]a file-ban csak a body rész marad, a többi törölve
      [*]a file legelejére ez kerül:


      Code:

      <?php

      /*

      Template Name: indulo-oldal-sablonja

      */

      ?>



      [*]a .html -t átnevezve indulo-oldal-sablonja.php -nak
      [*]az indulo-oldal-sablonja.php -t bemásolni a használt sablon könyvtárába
      [/list]


        [*]egy új, teljesen üres Oldal készítése a WP-ben, aminek a címe pl.: "induló oldal"
        [*]ennek az Oldalnak az Admin felületen az új sablont (indulo-oldal-sablonja) adjuk meg (jobbra, közép-tájon lehet választani)
        [*]a Beállítások > Olvasás részben "Első oldal"-nak ezt az új, "induló oldal" nevű Oldalt adjuk meg
        [*]ezt az induló oldalt letiltjuk, azaz, nem jelenik meg az Oldalak listájában
        [/list]
        Ennyi. Amikor a WP-t meghívjuk, az Első oldal jelenik meg, ami az általunk készített splash screen lesz, és innen klikkelve eljutunk bármely normál WP oldalra, ami már a WP saját struktúráját használja.


        A Home is a nyitó oldalra visz.





        Még egyszer, mano, köszönöm!





        Tamás

Látod Tamás!











A WordPress olyan, mint a biciklizés - nem lehet elfelejteni. :slight_smile: :slight_smile:











Mire megjöttem a hosszú hétvégi welnessből, meg is oldottátok. És mano megoldása a csillagos ötös. :slight_smile: :slight_smile:

Szia











Én is most csinálok ilyet először, viszont nem találom hol lehet az új sablont “(indulo-oldal-sablonja)” megadni “(jobbra, közép-tájon lehet választani)”, illetve nem emlékszem, hogy lehet letiltani egy oldalt.











Előre is köszönöm





Pietre

amíg nincs page template létrehozva, addig azt hiszem nem is jelenik meg a választási lehetőség.

létrehoztam a “indulo-oldal-sablonja.php”-t, és felraktam a használt téma könyvtár alá, ezen kívül kell még admin felületen valamit hákolnom, hogy hozzárendelhessem a statikus oldalhoz?

Közben megtaláltam, adta magát, csak némi hiba volt a használt téma kódjában. Amint javítottam már ki lehetett választani a sablon fájlt.





Viszont most újabb 2 kérdés merült fel:





1.) hogyan kell lehivatkozni egy linkben, hogy erről a splash screen-ről a normál wp index-re ugorjunk?





2.) illetve, miként lehet egy képre hivatkozni?











Köszönöm előre is

http://codex.wordpress.org/Creating_a_Static_Front_Page

Nagy vagy! Működik.





És hogyan lehet egy oldalt letiltani, hogy ne jelenjen meg a menüben? Mert ugye a kezdőoldalt nem szeretném ha megjelenne.





Köszi

http://wordpress.org/extend/plugins/exclude-pages/











vagy











http://wpmagazin.net/wp-bovitmenyekrol-pluginokrol-altalaban-egyszeruen











vagy











http://codex.wordpress.org/wp_list_pages

















vagy















Code:













ahol az X, Y a kizárni kívánt lapok ID-je.

Köszönöm mester!