spammelő blokkolása webcím alapján

Sziasztok!











Érdekelne egy olyan megoldás, hogy le tudjak blokkolni egy spammelőt az oldalamról.

















Akismet be van kapcsolva. Mégis most naponta több száz spamet kapok, feltehetően egy személytől. Bár ip nem egyezik, de a név és a hozzá tartozó weboldal cím mindig ugyanaz. Ezek mind-mind a spambe landolnak, de már fárasztó ott is törölgetni. Percenként jön egy tucat. Ahogy nézem, az össze bejegyzésembe be akarna hozzászólást rakni, mindig ugyanazt, de nem sikerül mert a rendszer szerencsére spamként érzékeli.











Van arra mód valahogy azt az egy fix dolgot (weboldalának címe) megjelöljem ami által még csak be se kerüljön a spam részbe, hanem egyszerűen blokkolja?

ReCaptcha? Az nem jó megoldás? (Akismet sem kell.)











Itt írnak egy megoldást, hogy kell kiegészíteni a function.php-t, hogy szűrhessék url alapján:











http://wordpress.stackexchange.com/questions/22734/commentform-input-area-issue











Megjegyzem: a spammer-nek elég csak más url-t “post” -olnia és megint ez lesz. Ezért jó a captcha.

Szia!











captcha helyett egy másik megoldást használok (eddig legalábbis sikeresen) http://wordpress.org/extend/plugins/hiddy/





Azért nem captchat, mert social 2.0 by chimpi pluginnal a captcha képek nem jelennek meg sajnos normálisan. Jobban mondva a kép megjelenik, de ahova be kéne írni a képen látható kódot az nem látható a social bővítmény miatt, pedig már rengeteget kipróbáltam. És ez után kezdtem használni a Hiddy-t és eddig jó is volt

Szia!











Kipróbáltam ezt a hiddy nevű plugint. Azt láttam, hogy a comment űrlapnál lett egy új üres mező (input), ami nem látszódik.











Ez szerintem azért nem tökéletes megoldás, mert arra épül, hogy jön egy “script” látja, hogy egy + input is van, kitölti és akkor itt bukik le, mert ember azt nem láthatja, tehát akkor az egy script és akkor nem engedi. Ember esetében ilyen nem lesz.











Viszont a hiba ott van, hogy sok spammer direkt WP oldalakat keres, hogy a comment-be nyomja a a spam-et. Tehát a script-et alapból úgy készítik, hogy pl kitöltse a nevet, email-t és esetleg az URL-t (de ezt sem muszáj) + a textarea -t. És ennyi.











Ebben az esetben már semmit sem ért ez a rejtett mezős megoldás.











Ha elkezdenének jönni a spam-ek, akkor még kipróbálhatsz szöveges captcha-t is, mert ott nincs kép és sokkal nagyobb védelmet ad, mint így.











Persze majd látod, hogy kell-e tovább menni, vagy mennyien találnak meg így is. Minden estere a hiddy egy plusz védelem, de korántsem tökéletes. De hátha lesz valami eredménye…

Tökéletes védelem nincs, mert mi magunk sem vagyunk tökéletesek. (Engem leszámítva… :slight_smile: :slight_smile: )











Próbáld meg a WP-Ban bővítményt.











Az Akismet-et pedig ne hagyd el, ha még jobbat akarsz magadnak. Todod: olyan kevesen vagyunk tökéletesek… :slight_smile:

Szia kedves Győző!











Köszönöm a Wp-Ban bővítménnyel kapcsolatos tippedet, felraktam, beállítottam. Most várakozó állásponton vagyok:-)

Ez nem jött össze frown.gif





Pedig beírtam a megfelelő helyre az url címet és mégis továbbra is jönnek be a spambe a “hozzászólásai”.

Sziasztok!











Gondoltam leírom, mi hozta meg a sikert -> Ban user bővítmény http://wordpress.org/extend/plugins/wp-ban-user/

Én pedig még itt elmondanám mindenkinek aki a #8-ban említett bővítménny-el próbálkozna, hogy bejegyzésem időpontjában:





Requires: 2.0.2 or higher





Compatible up to: 2.9.2





Last Updated: 2010-5-3 Downloads: 1,959”





Tehát a gondod-bajod van ne csodálkozz egy[s:gf8fz0ne]két éves[/s:gf8fz0ne] két éve nem frissített bővítmény okozhat érdekes meglepetéseket…