SMTP beállítás

Sziasztok!











Feltettem configure smtp plugint, hogy beállítsam a regisztrációs email kiküldésére az smtp szervert. Én a gmailt választottam, de az alábbi hibaüzenet fogad. Minden jól van kitöltve. Mi lehet a baj? A Gmail oldalán nem kell valamit bekapcsolni? xtreemehoston van a weboldal











Talán segít --> http://www.webgalamb…ok-segitsegevel

Ez alapján csináltam, de nem működik :S

Ehhez hasonlót én is próbáltam már, igaz nem WP-ben, hanem natúr PHP-ben és az a helyzet, hogy ilyet nem lehet. A google usereknek szánt smtp-jét (smtp.gmail.com) web-szerverek alól nem lehet működtetni, saját gépről igen. Ha mindenféleképpen google smtp akarsz, akkor itt kell elkezdeni: https://www.google.com/a/cpanel/domain/new





De érdemesebb a tárhelyszolgáltató SMTP-jét használni vagy sima email küldéshez olyan plugint, ami a mail függvényt használja. Regisztrációs, elfelejtett jelszavas, stb emailek is így mennek ki.

miért ne lehetne? nem kell hozzá semmi extra… szerinted a google hogy különböztet meg egy php scriptet egy usertől? sehogy…





pld jelentkezési íves oldalaknál rendszeresen gmail-smtp-ről küldöm ki a leveleket…

A user alatt a tárhely/weblap tulajdonosát értettem a gmail istennel szemben :slight_smile:





De akkor félrefogalmaztam, gmail smtp-jét csak akkor lehet használni, ha az smtp engedélyezve van a tárhelyen, pl. ingyeneseken vagy olcsó tárhelyeken nem szokott, elvégre az csak akkor kell ha az ember levelezőrendszert akarna készíteni. Szóval ez esetben kell saját smtp szervert csinálni a tárhelyen kívül, erre jó a google smtp.





De miért használsz smtp-t email küldésre, amikor ott a mail függvény? :smiley:

pont azért használok külső levelező servert mert sok host a spam elleni küzdelem jegyében tiltja a php mail függvényét ill. erősen korlátozza… ha nekem pedig 300an jelentkeznek a táborra egy nap akkor is ki kell mennie az összes levélnek… (az a max létszám ami szokott lenni szóval nincs gond a gmail 500as limitjével :))











No akkor tegyük helyre:




  1. tárhelyen jobb szeretik az SMTP-t mint ha gyötröd a sendmail-t. Persze ingyen nem szeretnek SMTP-t adni és vannak limitációk de hát normális hostot kell keresni… Pld GoDaddy-nek erre is érdekes szabályozása van :smiley: De Gatornál is van napi mail limit… de az, hogy az SMTP-den keresztül mennyit küldesz ki…az az SMTP-dtől függ…





    2.“elvégre az csak akkor kell ha az ember levelezőrendszert akarna készíteni”???





    Nem akarok belemenni de pld a fent említett példa nem levelezőrendszer mégis szükség volt SMTP-re. E-mail küldés egy “másik” serverről. a másik lehet egy visszairány az eredeti gépre bejelentkezés után avagy teljesen különálló mail server(ek)…