sidebar title-t mi jeleníti meg?

Sziasztok!











Kezdő vagyok WP-ben. Qtranslate-et használom a nyelv választáshoz. Az oldalaknál, és a bejegyzéseknél jól működik.





NextGen-t php-be bele tudtam túrni, hogy az is kezelje a nyelveket. (album név, leírás)





Viszont az oldalsávban levő widget-ek címét nem találom melyik php rakja ki.











Suffusion sablont használok. Csak a “sidebar 1” aktív csak. 2 widget-tel.




  1. egyedi menu: oldalakra mutat.




  2. egy kategória bejegyzéseit listázza ki.











    Az lenne a konkrét kérdés, hogy a widgetek címének kiírását melyik modul végzi. Még nem ismerem a wp belső felépítését.





    Esetleg van valahol olyan leírás, ahol a modulok egymásra épülését leírják?

nextgen kezeli a gettext-et :slight_smile:

A nextgen-t megoldottam másként, de mi az gettext. Bocs, ha hülye kérdés, de tényleg most kezdek belemászni a dolgokba.

http://www.google.hu/search?q=wordpress+gettext&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu-HU:official&client=firefox-a

Megnéztem, így már tudo mmire való, de ez nekem nem jó. Ráadásul, nextgen már ok.





Mert nekem az nextgen-nél arra volt szükségem, hogy minden album, galéria neve, leírása többnyelvű legyen.





Ezt hiába írom bele a po és mo file-okba, akkor minden módosításnál ezt is át kell irogatni.





Ezt most úgy oldottam meg, hogy admin felületről simán lehet módosítani bármelyik nyelvet. (pontosabban be van égetve 2 nyelv, de ez elég erre az oldalra)











De a sidebar-on vannak widet-jeim ezeknek a boxoknak a nevét nem tudom melyik php írja ki, mert ha megtalálom, akkor le tudom kérdezni az aktív nyelvet, és azt a címet írnám, ki amelyik az adott nyelven van.

Persze, természetesen. Bocs, csak, alapból berakja az idézetet.

[off]ezért érdemes az oldal alján levő “gyors válasz” opciót használni…[/off]

A többnyelvűsítéshez leginkább a WPML ajánlható. A NextGen-nel is együttműködik.