Sidebar sablonbeállítása

Sziasztok!











Kb 1 hete kezdtem komolyabb szinten foglalkozni a wp-vel. Nem vagyok benne túl rutinos, ezért fordultam hozzátok, hátha itt megoldást találok!











Átalakítottam egy sablont, de nem jövök rá, hogy a widget-eket hogyan tudom formázni. A sablon sidebar fájljában egyéni widgetek vannak. Az ide tartozó css-ben remekül meg is formáztam, de a beépített, nem sablonhoz tartózó sidebar elemeit már nem tudom formázni.











Az a kérdésem, hogy hol találom a widgetek alap formázását? Értem ezt úgy, hogy az oldal forrásában ezt látom, de itt ugye nincs megadva css azonosító, vagy osztály:



Code:

Kategóriák








Nem tudom, hogy a wp rendszerén belül ezt hol lehet átírni... :(

“a beépített, nem sablonhoz tartózó sidebar”











ha beépített, akkor a sablonhoz tartozik.





ha nem beépített, akkor nem a sablonhoz tartozik.











tehát: minek a widgete nem formázható?

Szia Mano! Köszönöm gyors reakciódat!











Szeretném én átírni a jobb oldalt látható widgetek kinézetét.

















Ezen a képen látható, hogy dobozokat szeretnék tenni a sidebar-ba. A felső doboz-hoz nem tudok alsó elemet tenni, mint az látszik is, mivel az a sidebar.php fájlban ezen sor alapján van meghívva:









Code:









Az alsó dobozt azért tudtam így formázni, mert az a sidebar.php-ben egyénileg szerepel:





Code:



Funkciók











  • <a href="" title=""><?php _e('RSS'); ?>



  • <a href="" title="">

    <?php _e('Comments RSS'); ?>
















Az a kérdés, hogy oldhatom ezt meg?





A segítséget előre is köszönöm! :)

Akkor gondolom a generál részben meg van adva a h2 az ul és a li és ezzel formáz

Ennyire még sajnos nem ismerem a wp-t! :frowning: Hol találom ezt a generál részt?











A választ előre is köszönöm!

Nem ismerem a sablonod, de a css-ben nálam úgy van ez megoldva több blogon, hogy egy generál részbe vannak írva hogy a


Ez valóban így is van! De azt már nem tudom én megírni, hogy legyen ott egy plussz div, ami a dobozom alját jeleníti meg? A módszert tudom, csak nem tudom hová írni, mivel ezeknek a widget-eknek php fájlját sehol sem találtam. :frowning:

sidebar.php nincs?

Sziasztok!











Megoldottam picit máshogya és más sablon írtam át. A segítséget mindenkitől nagyon köszönöm!