Sidebar problémák

Sziasztok!











Elkezdtem csinálgatni egy új oldalt…és van vele egy-két kissebb gondom…illetve,ha jól számolom, szám szerint kettő :slight_smile:











1.Hogyan tudnám azt megoldani,hogy ne jelenjen meg a linkek listájánál a link kategóriája? Úgy terveztem,hogy oldalt mindenféle widget külön kerekített sarkú box-okban jelenik meg, és közvetlenül a box tetejére van “ráültetve” a box címe…és ezért nem kéne,hogy pluszba még a link-kategória is megjelenjen…











2.Láttam már jópár helyen wp blogoknál is ezt az un. tabbed navigation-t…legutoljára talán pont Patai Laci blogján…próbáltam helyrerakni, de egyszerűen hiába…van valami külön wp-csoda hozzá, vagy egyszerűen csak én voltam béna a különféle js-ekkel?(utolsó körben ezt próbáltam: http://www.sunsean.com/idTabs/ )











+1. Meg tudná valaki mondani,hogy pl a nextgen gallery widget-ének (ami simán kipakol pár képet) mi a hivatkozása css-nél, vagy hol tudom formázni?Mert -valószínűleg a vakságomnak köszönhetően- nem sikerült megtalálnom…

1.



Code:









+1


firebug!!!

Köszi, bár a +1-nél sikeresen hülyén magyaráztam…:slight_smile: Bár félsiker a firebug :slight_smile: (néha megfeledkezek róla…általában csak akkor veszem elő,ha nem értem,hogy miért esett szét valami…)











Szóval: nekem konkrétan az a “behívó” rész is kéne, mint pl ez a dolog…és ezt nem tudtam kiszedni firebug-ból…vagy ezt is lehet valahogy?irritated.gif

ajj





a php lefutva csak html-t fog visszaadni neked, a kodot soha (arra ott vannak a theme file-jai)











de amugy 2 perec gugli: http://nextgen.boelinger.com/2007/05/24/new-widget-support/











angol, xhtml, css!!! php-t csak kopipesztelni kell tudni legtobbszor, max minimalis logikaval modositani…

“a php lefutva csak html-t fog visszaadni neked, a kodot soha (arra ott vannak a theme file-jai)” ->ezért írtam,hogy nem tudok róla,hogy ki lehetne szedni firebug-ból… a "vagy ezt is lehet valahogy rész igazából olyan költői kérdés akart lenni…:slight_smile:











De köszönöm szépen, így már sikerült megoldani a Nextgen-t :slight_smile: a linkes dolgot is…bár most meg nem nagyon akarja “két oszlopra” osztani azóta…de küzdök vele :slight_smile:











Szerk: Közben most olvastam, hogy lehet, nem fog működni az,hogy egyszerre legyen 2 oszlopos,és ne legyen fejléce… :frowning: