sidebar-login

Sziasztok!











Én új vagyok, most ismerkedem ezzel a fantasztikus programmal és a kiegészítőivel.











http://blue-anvil.com/archives/wordpress-sidebar-login-2-optimised-for-wordpress-26#more-127











Segítségeteket szeretném kérni, a sidebar-login plugin telepítésénél nem értem a negyedik lépést, mit kell ezzel tenni? Hova kell ezt <?php sidebarlogin(); ?> be írni?





Ha valaki segítene azt nagyon szépen megköszönném.











Üdv.:





Imre











Installation Instructions










  1. Unzip and upload the php file to your wordpress plugin directory




  2. Activate the plugin




  3. For a sidebar widget: Goto the design > widgets tab - Drag the widget into a sidebar and save!




  4. To use the template tag: Add <?php sidebarlogin(); ?> to your template.

A /wp-content/themes könyvtárban lakik az a sablon amit éppen használsz.











Ha nem a 3. lépés szerinti módon használod a bővítményt (vagyis, ha nem a widgetet kapcsolod be), akkor használhatod a 4. lépés szerinti módot is, vagyis a használt sablonod fájljába kell beilleszteni - az általad kívánt megjelenítés helyére - a


Code:



kódsort.





Összefoglalva: Választásod szerint a bővítmény widgetét kapcsolod be, vagy a használt sablonba közvetlenül beillesztett kódsort használsz. (Ez a lehetőség gyakorlatilag majdnem az összes bővítmény használata esetén lehetséges)

Köszönöm szépen a segítséget, akkor jól csináltam és mégsem működik, fel tettem egy másik blogba ott tökéletesen működik, lehetséges? hogy a sablonnal van valami gond?











Közben rájöttem, hogy itt egy kicsit offtopik voltam, Bocsánat…

Szívesen.











Igen, előfordul, hogy valamelyik sablon összeveszik valamelyik bővítménnyel. Ha egy bővítményt felteszel, bekapcsolod, és nem okoz hibát :), de nem jelenik meg ott ahol szeretted volna, akkor




  • győződj meg róla, hogy a bővítmény kompatibilis-e a használt wp-verzióddal




  • mindig ellenőrizzed, hogy tényleg bekapcsoltad-e, és abban a blogban kapcsoltad be, ahol szeretted volna, hogy működjön :wink:




  • lépésről lépésre haladva követted-e a bővítmény használati útmutatóját?




  • biztosan elmentetted-e a sablonon végzett szerkesztésedet?




  • mikor megnéznéd az eredményét, előtte ürítetted a böngésződ cache tárolóját?











    Ha ezek után is gond van, akkor kapcsold ki az összes bővítményt, és csak az új bővítményt próbáld ki.





    a.) ha működik, akkor kapcsold vissza egyenként a bővítményeket, és figyeld meg, hogy melyik bekapcsolása után van a gond





    b.) ha nem működik, akkor próbáld meg az alapsablonnal





    ba.) ha azzal működik, akkor a választod sablonod a hibás, cserélni kellene (vagy felderíteni a hiba okát :))





    bb.) ha azzal sem működik, akkor a bővítmény a bajok okozója - ki vele! :wink:











    U.i.: A topic áthelyezésre került, így megszűntél OFF lenni. :slight_smile:

Farkas Győző wrote:

A /wp-content/themes könyvtárban lakik az a sablon amit éppen használsz.





Ha nem a 3. lépés szerinti módon használod a bővítményt (vagyis, ha nem a widgetet kapcsolod be), akkor használhatod a 4. lépés szerinti módot is, vagyis a használt sablonod fájljába kell beilleszteni - az általad kívánt megjelenítés helyére - a

Code:



kódsort.





Összefoglalva: Választásod szerint a bővítmény widgetét kapcsolod be, vagy a használt sablonba közvetlenül beillesztett kódsort használsz. (Ez a lehetőség gyakorlatilag majdnem az összes bővítmény használata esetén lehetséges)





Talán pontosítanám, hamár azt írtad, hogy kezdő vagy.


Ezt a sidebar.php-ba illeszd bele, biztos ami biztos a beveztő div-ek elé, mielőtt következne a:








Én kézzel beírt logint használok párom oldalain. (működését az alul lévő linkek bármelyikén megláthatod)





A kód pl. a foltvarazs.hu-n:





Quote:












    Szia, !


    [/list]








      = 1 ) { ?>


      [*]<a href="/wp-admin/post.php">Bejegyzés írása


      = 1 ?>

      [*]<a href="/wp-admin/profile.php">Profil

      [*]<a href="/wp-login.php?action=logout&redirect_to=">Kijelentkezés

      [/list]












      Bejelentkezés







      Ha Te sem szeretnél lemaradni a folyamatosan bűvülő információkról, az újabb termékekről, ha szeretnél értesülni az akciókról, újdonságokról, regisztrálj a Foltvarázs-levelkre!





        <form action="/wp-login.php" method="post">





        Felhasználónév:





        <input type="text" name="log" id="log" value="" size="18" />





        Jelszó:














        megjegyez








        <input type="hidden" name="redirect_to" value=""/>








        [*]<a href="/wp-register.php">Regisztráció

        [*]<a href="/wp-login.php?action=lostpassword">Elfelejtett jelszó?

        [/list]









T_H wrote:

..








Köszi a kódot!

a kijelentkezés viszont nem jó.

Jó estét kívánok!





Nem értek a php-hoz, valamennyire átlátom, de elakadtam a sidebar login pluginnel. Van egy mező, hogy adjuk meg, milyen funkciók legyenek bejelentkezés után, és oda van írva, hogy


Quote:

One link per line. Note: Logout link will always show regardless. Tip: Add |true after a link to only show it to admin users. If you add a further |USER LEVEL the link will only be shown to users with levels equal to or greater than those defined. See http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities for more info on roles and Capabilities.


You can also type %USERNAME% which will be replaced by the user's username





Nos, nekem arra lenne szükségem, hogy mondjuk a 3-mas szinttől jelenjen meg új bejegyzés hozzáadása, illetve az adminfelület, de sehogy sem értem, hogyan kell a |user level_3 jelölést beilleszteni a kódba.





Tudnának segíteni?


Köszönettel, kuvik

Szia Kuvik!











Én nem ismerem ezt a sidebar logint, tehát lehet, hogy most hüleséget fogok irni … Mi lenne, ha megpróbálnád a Theme My Login plugit … nem lehet, hogy az jó lenne Neked? Mert azt viszonylag könnyű beállitani … :unsure:


'varnyu' wrote on '2010-05-09:




Szia Kuvik!





Én nem ismerem ezt a sidebar logint, tehát lehet, hogy most hüleséget fogok irni ... Mi lenne, ha megpróbálnád a Theme My Login plugit .... nem lehet, hogy az jó lenne Neked? Mert azt viszonylag könnyű beállitani ... :unsure:





Kipróbálom, köszi