sidebar+footer gondok

akkor tedd kivulre, de ele tegyel egy ures divet clear:both; -al…











huhh, eljaccadoztam egy kicsit az oldal forrasaval, kisse nevetsegesen makacs





szentem fogj egy uj sablont, mert latom hogy a regire akartal alapozni es oriasi kavarasok vannak

Sziasztok!











Van egy kis probléma…csináltam egy új design-t a bloghoz, mivel az előzővel volt pár probléma…és nem csak a kódolásra gondolok :slight_smile:











Ez lett az eredménye: http://dreamgraphx.extra.hu











És a gondok itt kezdődnek: Az istenért se tudom a footert az oldal aljához szögezni… amit találtam leírásokat, azok nem voltak jók, mert olyan css módosítást kértek,amitől az oldal többi része mászott szét teljesen…:S De ez még a kissebbik, maximum nem lesz ott az a sáv…





De az jobban zavar, hogy perpillanat engem a sidebar meg akar ölni…vagy őrjíteni -már megint!





Azt se igazán értem, hogy mostanság miért nem hajlandó külön a lista egy elemét engedni formázni…nem az egészet…De! Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy minden külön widgetnek külön “listaikonja” legyen?Van erre esetleg valami plugin?Mert gondolkoztam azon is,hogy manuálisan beállítom a sidebart, de az kicsit macerás is,főleg, ha módosítani akarok valamit…de ezzel is gond van, mert pár alap widgetnek se találtam meg sehol a nevét,hogy hogyan kell rá hivatkozni. Nem is olyan régen azt hiszem egyszer már megtaláltam, de persze akkor nem kellett…











Valaki, valami ötlet?Azon kívül,hogy hagyjalak már titeket a francba békén…?:slight_smile:

footert tedd a container-be…





a wrapper felesleges





a top_menu es a content a sidebar ele kellenenek es a sidebar utan tegyel egy clear divet





egy-egy widgetekre pontosan az id-juk alapjan tudsz hivatkozni, altalanossagban a “widget” class alapjan…











tovabba hasznald a firebugot





es szar sablonbol indultal ki, inkabb ajanlom a defaultat, ahhoz van magyarositas is ha ez neked oriasi szukseglet











amugymeg w3schools.com nagyon erosen ajanlom…





ha nem megy az angol ott a sztaki, nincs kifogas, ezt csak igy lehet megtanulni…

Zoli, a footer direkt nincs a containerben, mert akkor csak arra a szélességre nyúlik ki, ami a tartalom, én meg azt akarom,hogy teljes monitor szél legyen mindig az oldal legaljához ragasztva…

Hát, tény,hogy makacs :slight_smile: De már 95%ban megvagyok vele :slight_smile: Most épp az “Ez hülye” fázisban vagyok :smiley: Localhoston 100%…feltöltöm ideiglenesen az extra-ra,amíg nincs pénzem normális tárhelyre,stb…éshát nem igazán értem,hogy mér’,de itt már nem minden 100-as :smiley: Pl a submit gombok default-ra ugranak, amikor localhoston jól átállítottam…a sidebarban a widgeteimnek megadtam ikonokat a listásokhoz…mindegyikhez külön…kézzel illesztgettem be őket…mármint a widgeteket:) Erre extrán már csak az archívumhoz rakja oda…:smiley:











Nyugtassatok meg,hogy ez tényleg csak az extra hülyesége,mert akkor ideiglenesen “leszarom” :slight_smile:











Közben megnéztem,hogy IE 7nél kicsit gondok vannak, asszem rendbe fogom rakni…csak már nem látok ki a PZS halmazból,ami előttem hever…:S (nem,nem kaptam sírógörcsöt :smiley: )