sidebar div magassága

Hali!











Szeretnék segítséget kérni a következőben:











Van egy sidebar divem, amiben szeretném ha a background-color, mindig a lapaljáig igazodjon az-az a footerig.





Az oldalam magassága nem fix, hanem a tartalomhoz igazodik, így nem adhatok meg fix magasságot a sidebarnak se.





Most csak addig tölti ki, ameddig a sidebarban az adatok hossza van. Viszont általában a contentben a tartalom hosszabb és ezért kéne erre egy megoldás. Remélem érthető mire gondolok. smile.gif















css:







#sidebar {



float: left;



width: 200px;



height: ??? ;



background-color: #FC4817;



}











Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!





css:











#sidebar {





float: left;





width: 200px;





height: ??? ;





background-color: #FC4817;





}

















Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

height:100%;











Ha nem működik, adj egy linket hogy ránézhessünk.

Azt már próbáltam, de úgy nem. Sajnos linket nem tudok adni, mert virtuális szerveren csinálom…





Más?

Ezt javascript-el lehetne. Hidd el, nem akarsz vele annyit szenvedni. :slight_smile:

Adhatnál egy sablon nevet, vagy a css bemásolhatnád ide.





Mert kötve hiszem, hogy csak ennyi szabályozná a sidebart.


'bob' wrote:




Azt már próbáltam, de úgy nem. Sajnos linket nem tudok adni, mert virtuális szerveren csinálom...


Más?








És ha kap még egy ilyet?





display:block;

height:100%;display:block;


height:100%;

Ezzel az egyszerű jQuery-el meg lehet oldani, én is épp az előbb (1 órája) csináltam meg vele!





Ugyanaz legyen a sidebar (gondolom secondary) tagja, mint annak a divnek, amekkorával egyenlővé szeretnéd tenni. Demo és tutorial ezen a linken!

Mivel a css, egy div, testvér div -jének semmilyen tulajdonságát nem ismeri, ezért csak a szülő div tulajdonságával dolgozhatunk.











Két lehetőség van ha js el oldod meg, vagy az egyik testvér div magasságát adott át a másik testvér divnek, vagy egyszerűen megnézed a szülő div magasságát, sztem utóbbi kényelmesebb megoldás.











Css egyik verziójában sincs erre tényleges megoldás. Ha a szülő div nem konkrét magassággal dolgozik , tehát fluid, akkor nincs más megoldás.











Itt egy Jquery kód.











$('.valami').height($('.valami').parent().height());$('.valami').height($('.valami').parent().height());