"Shipping" és "Payment" rész felcserélése a pénztár oldalon

Sziasztok!
Szeretném a “Payment” és “Shipping” részt felcserélni a pénztár oldalon.
Alapból a szállítás rész van előbb aztán utána a fizetési mód kiválasztása.
De én ezt pont fordítva szeretném.
Úgy tudom, hogy a “form-checkout.php” meg talán a “review-order.php” fájlokban lehetne ezt meghatározni, de mivel nem vagyok programozó ezért nem igazán értem a benne írtakat…
Itt látható hogy mire gondolok:


Tudna valaki ebben segíteni?

Előre is köszönöm. :slight_smile:

Köszi,
Ezeket már mindet vizslattam… :slight_smile:

  1. Az első linkben taglalja mi micsoda de sajnos nem értem mert nem vagyok programozó. Ezért is írtam ide.

  2. A második nem jó mert nem azt cseréli fel amit szeretnék és ráadásul viszi a “terms & condition” részt is ami nekem nem jó. Annak ott kellene maradnia a végén.

  3. A harmadik (checkout manager plugin) sajnos nem kezeli ezt a részt csak a formot lehet customizálni. A “Payment” és “Shipping” részt nem lehet vele felcserélni.

Igazándiból biztos egy kis PHP turkálással lehetne megoldani…
Csak nem vagyok programozó ezért ha valaki hozzáértő leírná melyik fájlban mit kell átírni azt nagyon megköszönném.
:slight_smile:

Ez nagyon egyszerűnek néz ki, ha jó mélyen belenéz valaki a WooCommerce bővítménybe.
A WordPress-ben minden filter, hívják még action-nek és hook-nak (magyarul annyit tesz: “horog”) is.

Az includes/wc-template-hooks.php fájlban lehet olvasni, hogy beakasztja a horgot.

add_action( 'woocommerce_checkout_order_review', 'woocommerce_checkout_payment', 20 );

azaz a fizetési “dobozt” a woocommerce_checkout_order_review filter 20-as prioritásába teszi. Onnan kell kiakasztani, és pl. a woocommerce_after_order_notes-ba “beakasztani”.

Ezt most 2 perc gondolkodás után írom. Ha most felhívsz, 15 percig ingyen segítek.

ügyelet/hotline: +36-20-4242498  sms@szepe.net  skype: szepe.viktor

Azért ilyen lépésről-lépésre segédletet írni nem olyan egyszerű ehhez.

Ha olyan sablont használsz, amihez van frissítés, akkor először egy gyermek sablont kellene készíteni, hogy biztonságosan lehessen módosítani (ami már egy nagyobb feladat). Különben előfordulhat, hogy a következő sablon frissítésnél felülírja az egészet, és elvesznek a módosítások.
Vagy meg lehet oldani egy kisebb saját bővítmény készítésével, az is biztonságos megoldás.

Én azt javasolnám, hogy kérj meg egy szakértőt, ha egyáltalán nem értesz a WordPress-nek a PHP részéhez, 1 óránál nem hiszem, hogy tovább tartana az egész elkészítéssel és teszteléssel együtt.

Vagy ha van időd és kedved, akkor a linkekben lévő tutorial alapján el lehet készíteni. Alapvetően a sablon-nak a functions.php fájljába kell írni a módosításokat (ami ahogy írtam, nem a legbiztonságosabb, de teszteléshez jó lesz). Ezt WordPress-ben is meg tudod csinálni, még csak FTP kapcsolat sem kell (Appearance > Theme Editor résznél).

Köszi,
Természetesen használok child témát.
És a módosítási eljárásokat is tudom, hogy kell csinálni, hogy ne törlődjenek frissítéskor.
Nem ez a gond…
Hanem maga a programozási rész nem megy.
Nem tudom, hogy kellene megcsinálni, hogy egyszerűen felcserélődjön ez a két terület.
Amiket küldtél linkeket már korábban is próbálgattam de leírtam. hogy mi a gond velük…

Én azt javasolnám, hogy kérj meg egy szakértőt, ha egyáltalán nem értesz a WordPress-nek a PHP részéhez…

Köszi az ötletet de pontosan azért írtam ide a problémámat és kértem itt segítséget. :slight_smile:
Természetesen ha egy hozzáértő szerint ez a munka meghaladja a “segítsünk egymáson tudásunkkal” kategóriát akkor szívesen ki is fizetem a munkát.
Ez nem is kérdés :slight_smile:

Szia Viktor!
Köszönöm ezt a megoldást már kipróbáltam. (rágugliztam és tele van vele a net.)
Viszont sajnos ez nem azt csinálja amit szeretnék…
Egyrészt nem oda helyezi a “payment” részt ahova én szeretném hanem beakassza közvetlenül a form alá, ami nekem nem jó megoldás.
Másrészt viszi magával a “terms & condition” részt és a “rendelés véglegesítés” gombot is ami természetesen szintén nem jó.
Ezeknek biztos, hogy ott kell maradnia a legvégén.

Itt látható, hogy mit is szeretnék:


Valószínűleg több PHP fájlban is módosításokat kell eszközölni…
Ha megcsinálod nekem (gondolom van Woo tesztkörnyezeted) és elküldöd a módosításokat szívesen fizetek érte.
Egy programozónak talán nem túl nagy kihívás. :slight_smile:

Köszi hogy segítesz, üdv, Attila

Ha megcsinálod nekem (gondolom van Woo tesztkörnyezeted) és elküldöd a módosításokat szívesen fizetek érte.
Egy programozónak …

Lehet azért nincs WC tesztkörnyezetem, mert nem vagyok programozó?? :slight_smile:

Webes alkalmazások fenntarthatóságával foglalkozok, és történetesen WordPress szakértő vagyok.

Kettőről leírtad, hogy nem ehhez való. Az elsőre meg azt írtad, hogy PHP tudás szükséges hozzá, amivel te nem akarsz foglalkozni.

Én csak annyit írtam, hogy nem valószínű, hogy valaki itt akár több órán keresztül lépésről lépésre leírja neked, hogy melyik fájlba, melyik sort hogyan módosítsd, majd vár arra, hogy te megcsináld, teszteld és leírd az eredményt, ha pedig nem jó, akkor újra elölről.
Woo-ban amúgy is elég sok módosítást szoktak végrehajtani minden verzióban, a template fájlok is változnak, az sem könnyíti meg a dolgot.

Ezzel szemben, ha adsz hozzáférést egy olyan webfejlesztőnek, aki Woo webshopokkal foglalkozik napi szinten, akkor ő valószínű kevesebb mint 1 óra alatt megoldja a problémádat.
Innentől persze a te döntésed, hogy megvárod hátha itt leírja valaki nagyon részletesen a PHP módosítás menetét, hogy meg tudd csinálni te is, vagy megbízol valakit a munkával. Ha mindenképp te szeretnéd csinálni, és van rá időd meg energiád, akkor “PHP alapok kezdőknek” kifejezés a Google-be, és szerintem meg lehet tanulni pár nap vagy hét alatt egy alapvető szinten, nem olyan bonyolult, amivel már lehet meg tudod csinálni a link alapján.

Az is lehet, hogy valaki bővítményt is tud ajánlani, amivel meg lehet csinálni, de az meg szinte biztos, hogy prémium bővítmény lesz, mert Woo-hoz a legtöbb fizetős kiegészítő.

Szia!
Végül találtam egy megfelelő leírást a problémámra és az alapján valahogy mégis összeeszkábáltam saját magam. :slight_smile:

Köszi a segítséget :slight_smile: