.selected

Sziasztok!











Egy magazint készítek WorldPress alapokon.











Azt szeretném elérni, hogy a felső menüben a kategóriáknál az ép aktuális másképp nézzen ki.











Erre elvileg megoldás a javascript.











Segítsetek kérlek, mit rontottam el?











JS részlet (létezik ezen fellül egy tabs.js, ami gyakorlatilag egy JQuery nevű program):



Code:












PHP részlet:


Code:









  • Címlap


  • <?php wp_list_categories("number=20&hierarchical=0&title_li=&$ex_catg"); ?>














CSS részlet:


Code:



#menusor {width:990px; background:#ffffff;}

#topbar {height:30px; background:url(images/top-bar-bg.gif) repeat-x;}

/* -- Kategóriák --*/

ul.catg {list-style:none; margin:0; padding:0 0 0 4px; height:30px;}

ul.catg li {list-style:none; display: inline-block; background: url(images/top-bar-li.gif) no-repeat right;}

ul.catg li a {padding: 0 5px 0 2px; margin: 0 0 0 -4px; font-size:12px; display: inline-block; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#fff; line-height:30px; background: url(images/top-bar-li.gif) no-repeat right;}

ul.catg li a:hover {padding: 0 5px 0 2px; margin: 0 0 0 -4px; font-size:12px; display: inline-block; font-weight:bold; color:#595959; line-height:30px; background:#ababab;}

ul.catg li a.selected {padding: 0 5px 0 2px; margin: 0 0 0 -4px; font-size:12px; display: inline-block; font-weight:bold; color:#595959; line-height:30px; background:#ababab;}











Mit tennétek a helyemben, hogy oldanátok meg ezt a problematikát?





Előre is köszönöm a segítséget, ha kapok!

nem kell ide js, meg más.











az aktuális kategória mindig kap egy current-cat nevű classt.











pl. sima kategória:



Code:

  • izé








  • aktuális kategória:


    Code:

  • izé








  • Feltéve ha a kategóriák a wp_list_categories fgv-vel vannka kiírva.





    Code:


    A tabs.js ált. (persze itt lehet máshogy) a tabos (füles) widgetekhez kell. Mint pl. a hogyan.org oldalon az oldalsávban a bejelnetkezés doboz.

    [OFF]Tied talán a hogyan.org oldal?[/OFF]

    A kiíratás stimmel. Ezzel a függvénnyel írja ki. De honnan fogja tudni, hogy melyik az aktuális kategória? Mint látod van egy címlap is, az van egyedül li tagek között. A többi kategóriát az általad is említett függvény írja ki. De hova írjam be a css osztályt, hogy tudja majd hogy csak az ép aktuális oldalon legyen a li tag osztályazonosítója a selected (vagy ahogy te írtad current-cat)?











    Ja és persze ha a címlap az aktív, akkor az legyen kijelölve…

    azt amit beírtam li kódot, azt ez a php fgv írja így ki. és az tudja, hogy melyik az aktuális kategória, és csak annak rakja be a current-cat tulajdonságot.











    próbáld csak ki, hogy létrehozol egy ilyet css-ben, menni fog.











    a címlap aktívot meg úgy tudod, hogy vizsgálod, hogy ez e a kezdőlap, aztán ha igen kézzel belebököd a current-cat fg-vt (ugye akkor egyik kategriának a tulajdonságainál sincsen), ha nem, akkor meg nem.

    Nem akar nekem működni. CSS-ben létrehoztam az említett current-cat osztályt. De most akkor mit írjak ide:









    Code:





    • <a href="/" title=" Címlap">Címlap












    css:


    Code:



    current-cat {padding: 0 5px 0 5px; margin: 0 0 0 -4px; font-size:12px; display: inline-block; font-weight:bold; color:#595959; line-height:30px; background:#ababab;}

    a theme php-ban semmi ne írjál. csak a css-ben kell. de ha mutatnád, hogy mi az oldal kicsit könnyebb lenne.

    localhoston fut a cucc. de egy pillanatnyi (nagyon skicc) állapotot tudok mutatni: http://lakberendezespecs.hu/wordpress/

    Semmi mást ne csinálj, mint a következő: megnyitod a css-t szerkesztésre, és berakod a következőt:



    Code:

    .current-cat {

    text-decoration:underline;

    #meg amit még ide akarsz

    }








    és akkor az aktuális kategória úgy esz formázva ami itt szerepel.

    Igen közben rájöttem, csak most meg… Nézd meg mit csinál. A többi helyen megjelenik, de a felső menüben szétcsúszik. ( http://lakberendezespecs.hu/wordpress/?cat=4 ) Nem úgy jelenik meg mint ahogy az osztályban megadtam.











    Az oldalmenüben nem kell ez a megkülönböztetés, bár szerintem a kategórialista is kikerül. Azt szeretném elérni, hogy a vízszintes felső kategórialistában az aktív kategória úgy nézzen ki, mint a hover változat (felette van az egér).

    hát, figy, ez css, helyetted nem fogom tudni megcsinalni (ingyen). vegyél elő valami jó css-t könyvet, aztán az alapoktól hajrá. máshogy nem fogm enni.











    (pár dolláérért lehet fasza kész, karbantartott magazin témákat venni, nem tudom minek tökölsz vele, úgy, hogy nem igazán érted)

    Mert a főnökömnek egyedi kell. És igazából a wp-t nem értem, a css-el nincs gondom. Megadom a div css osztályt nem veszi figyelembe. Ha nem adom meg akkor meg globálisan kezeli. Ez lenni a probléma. De majd utánanézek más sablonokban ez hogy működik.

    hogy érted azt, hogy globálisan kezeli?

    Azt szeretném, hogy ez a current-cat osztály csak a felső vízszintes soron legyen érvényes, és nem mindenhol, ahol a kategórialista kivan íratva (pl jobb oldali sáv, és a foother).











    Az aktív kategória pedig ugyan úgy nézzen ki, mint amikor az egér a link felett van.

    Nem tudom érdekel e valakit, de sikerült megoldanom.









    Code:

    ul.catg li a:hover, ul.catg li.current-cat {padding: 0 7px 0 5px; margin: 0 0 0 -4px; font-size:12px; display: inline-block; font-weight:bold; color:#595959; line-height:30px; background:#ababab;}








    A vicc hogy ha külön hoztam létre a stílust, akkor nem működött.





    Köszönöm a segítségeteket.

    Sziasztok!











    A címlappal még nem sikerült megoldanom a mutatványt. Auz szeretném, hogy ha a címlap az aktív, akkor az legyen másképp megjelenítve.