SEGÍTÉG! nem tudom átállítani a képet

Sziasztok!
Semmilyen előképzettségem nincs, néha csak vaktában lövöldözök a wordpressen. Mindent be tudok állítani, kivéve egyvalamit.
A képek nem úgy jelennek meg ahogy szeretném. Már lekicsinyítettem, de túlmegy a kereten. Ezt hol tudom módosítani?
Nagyon angyali nyelven írja meg kérem valaki, mert nem vagyok profi. Köszönöm!!!
Ez egy villa akarna lenni, amiből csak ennyi látszik :frowning:
46|380x401

Szia!
A linkelés nem nyitható meg, illetve míg nem látjuk, hogy pontosan miről beszélsz, addig nem tudunk segíteni. Küldd el a weboldalad linkjét akár privát üzenetben, és mondd el, konkrétan mely képekkel van gondod, és segítek. Angyali nyelven akár :grin:

Kétféleképpen lehet “crop”-olni a képeket a kisképhez (thumbnail)

1. úgy hogy a kép közepe legyen csak a kisképen
  2. vagy az egész kép csak piciben

meg van olyan is, hogy az oldalarányukat megtartsák vagy ne (torzuljanak)

Itt a WordPress hiányos, ezért van sok “crop” bővítmény.

A frontend-nek (amit a látogatók látnak) igen nagy mélységei vannak - aki ennek a szakértője, az könyvet ír ezekről: https://www.smashingmagazine.com/printed-books/form-design-patterns/

Ha új WordPress-t telepítettél, akkor elképzelhető, hogy az új szövegszerkesztő van használatban. Én mindenképp a régi classic szerkesztőt ajánlanám, amihez telepíteni kell ezt a bővítményt:

De a Bővítmények > Új hozzáadása menüpontban egyből elől lesz a listában, és egy gombnyomással tudod telepíteni.

A képméretezést pedig az alábbi módon tudod beállítani

Ha hozzáadtál egy képet, akkor utána menj rá a szerkesztés ikonra:

és tudod változtatni a méretét:

De legegyszerűbb az lenne, ha megkérnéd egy ismerősödet aki ismeri a WordPress-t legalább felhasználói szinten, hogy üljön le veled, és mutassa meg az alapokat.

Vagy vannak YouTube tutorial videók, mondjuk azok nem tudom milyen minőségűek, biztos vannak jobbak is, amikből lehet tanulni.

Bár feltöltöttél képet, azt vmiért nem látjuk. Az lehet segítene, hogy lássuk mi okozza a problémát.

De ha publikus az oldalad, akkor a linkjét is elküldheted, az alapján is jó eséllyel látjuk majd, hogy mi lehet a pontos probléma és a megoldás.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! Sikerült megoldani :slight_smile: