Security Scan

Most raktam föl a Security Scan nevű modult, és valami nem oké. Módosítottam a table prefixeket, amit a mobult ajánlott majd el is végzett, de az a probléma, hogy már nem tudom elérni az adaminisztrációs felületet.



Quote:

Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.





Azt hiszem valahogy elveszett az adminisztrátori privilégiumom. Hogy tudom orvosolni a problémát?

Kedves orosznyet!











A bővítmény javasolja (többek között), hogy ne szimplán a gyári alapértékű wp_ prefixet használjuk, hanem wp_valami_ prefixet. Ha ügyesen átnevezted az adatbázisban, akkor a wp_config.php 17. sorában is át kell írnod:



Code:



$table_prefix = 'wp_valami_';

@Győző ezekután majd lehet a konkrét “wp_valami_” -re exploitolni X)

Az wp-config.php fájl és a valós adatbázis prefix szinkronban van, be bírok jelentkezni a felhasználómmal, de mikor adminisztzrálni szeretnék, nem tudok.


'hgrg' wrote on '2009-11-21:







azért nem teljesen a valamire gondoltam, hanem a valami, az tényleg bármi... :) :)





Ne feledjük, hogy ez "csak" egy láncszem az egészhez, és nem ellehetetleníti, hanem megnehezíti a rossz-szándékúak dolgát.


Legalábbis a hagyományos wp_ prefixhez képest nehezebb valamit a wp_mz/x_ prefixhez hozzátapasztani.

Próbálkoztam de még mindig nem érem el az admint… meg tudom nézni adatbázisban, hogy van-e adminisztrátori jogom?

Legalábbis az admin, vagy a felhasználó jelszavát megváltoztatva be tudsz lépni és ügyködni: információ itt.

Az admin nevet hogyan lehet megváltoztatni?

phpMyAdmin…





Tehát aki még mindig nem tudna keresni, leírom hogyan kell:




  1. mivel wordpress témában keresel beírod Google-be: wordpress




  2. mit keresel? “admin név változtat” > admin name change




  3. hogyan szócska… …mivel ezt akarom tudni… > “How to”





    = Wordpress how to change admin name





    LÁSS CSUDÁT AZ ELSŐ TALÁLATI OLDALON OTT A MEGOLDÁS… KOMOLYAN KERESSEK MÁSOK HELYETT?





    /elnézést, nyugodtan pontozzatok le, én egyenlőre egy hetes kényszerpihenőre teszem magam, utána visszatérek és olvasom a további post-okat, addig viszont inkább újragondolom, mi KERESNIvalóm van nekem itt. Mechanikusan végezhető “átlagjúzer” feladatokat végzek el nap mint nap mások helyett. Szerintem nem kell hozzá infós végzettség, hogy az ember egy mondat összes szavát kiszótárazza majd beillessze (nekem sincs messziről sem). Legfeljebb 2perc. gyengébbeknek webforditas.hu akkor még annyit sem kell tenni, hogy szavanként írod be a “szótároldalra”.











    Még egyszer elnézést, de mostmár sokadszor kiakadtam. Ez már káros az egészségemre, én meg így a tietekre méginkább :slight_smile: szóval 1hét múlva újra itt… további jó fórumozást…
    /