Saját komment template helyett a default töltődik be

Sziasztok!











A problémám a következő:





van egy comments.php-m, saját szövegekkel, meg ilyesmi. az index.php-ban beincludeolom a <?php comments_template(); ?> függvénnyel. A probléma ott kezdődik, hogy nem ez töltődik be. Először azt hittem, hogy a default téma comment.php-jét tölti be (mert a dokumentációban ez van írva), de miután átírogattam abban is pár sort, és nem változott a helyzet, szóval kicsit elvesztettem a fonalat. Letöröltem a default témát (meg a classic-ot is, hogy csak a saját témám maradjon), de még mindig ugyanaz a látvány fogadott, ha kinyitottam egy poszt kommentjeit, hogy ez nem az én sablonom. Viszont, ha a page.php-ba (ahova nem szeretnék ilyen lehetőséget) próbaképp beteszem a <?php comments_template(); ?> függvényt, akkor az én templatemet tölti be… Hiányozna valami az index.php-ből?











itt a page.php-m:



Code:



<?php get_header(); ?>





<?php get_sidebar(); ?>





<?php /*?>item<?php */?>

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>







<?php the_content(); ?>



<?php wp_link_pages(array('before' => 'Pages: ', 'after' => '',

'next_or_number' => 'number')); ?>







<?php /*?>end item<?php */?>



<?php endwhile; ?>

<?php endif; ?>





<?php comments_template(); ?>







<?php get_footer(); ?>








itt pedig az index.php


Code:



<?php get_header(); ?>





<?php get_sidebar(); ?>





<?php if (have_posts()) : ?>

<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

<?php /*?>item<?php */?>





<?php the_title(); ?>



<?php if(function_exists('wp_email')) { email_link(); } ?>

<?php the_time('Y, F j') ?> - <?php the_author() ?>






<?php the_content('Olvasd tovább »'); ?>







<?php edit_post_link('Módosítás', ' | ', ''); ?>

<?php comments_popup_link(' | Nincs még hozzászólás.', ' | Egy hozzászólás.', ' | % hozzászólás.'); ?>







<?php /*?>end item<?php */?>



<?php comments_template(); ?>

<?php endwhile; ?>





<?php next_posts_link('« Korábbi hírek') ?>


<?php previous_posts_link('Későbbi hírek »') ?>






<?php else : ?>



Not Found



Sorry, but you are looking for something that isn't here.



<?php endif; ?>











<?php get_footer(); ?>

Van theloop.php vagy single.php ?





Azokban is ki kell cserélni akkor ha vannak ilyen nevű file-ok. :slight_smile:

Hali!











nincs egyik fájl sem.











ha a függvénnyel hívom, akkor természetesen a sajátom includeolódik, viszont az a baj, hogy ilyenkor fixen ott van, nem csak akkor, amikor a komment linkre kattintok. Ez meg ugye a főoldalon kicsit kellemetlen…











meg tudja valaki mondani, milyen különbség van a include (TEMPLATEPATH . ‘/comments.php’); és a comments_template(); között?

Felülről a negyedik: http://codex.wordpress.org/Include_Tags

















http://adambrown.info/p/wp_hooks/hook/comments_template?version=2.7&file=wp-includes/comment-template.php

Érdekes ez az eset, amibe belefutottam… Van ugyanis egy “éles” honlap, meg egy teszt verzió. Az éleset klónoztam le tesztnek, azon csinálom a változtatásokat. Ott vettem észre ezt a hibát. Épp most néztem rá az éles oldalra, és ott azt csinálja, amit kell, tehát a saját templatemet tölti be. Lehet, hogy a költöztetéssel áll összefüggésben a dolog… Na mindegy, lényeg, hogy az éles környezetben jól működik :slight_smile: Majd talán kibogozom a szálakat. Ha sikerül, megírom.





Köszi a tippeket.