saját domain a böngészősávba

Sziasztok!











Az volna a kérdésem, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy a böngészősávban a saját, megvásárolt domainem jelenjen meg, és ne a 000webhost által szolgáltatott aldomain? Pl. megvettem a sajatdomain.hu-t, aktiválva is van, be is van állítva, így bejön rá a sajatoldal.net63.net, amit a webhost osztott ki nekem, de utána az első kattintás után (a menü bármely elemére) a böngészősávban ez az utóbbi jelenik meg és nem az előbbi.











Üdv





Szilvi

nem tudom miféleképp van beállítva.





Célszerű módozat:





Addondomain-t hozzáadod ez által elérhető lesz az oldal az új domainről (egy rövid ideig így mindkét oldalról). Majd a régi domain-ről belépsz az admin felületre / phpmyadminba és a beállításoknál átírod az oldal elérhetőségét a domainre. Ez webes felületen beállítások > általános vagy myadminból a wp_options (korrekt módon [a prefix-ed]options) tábla siteurl ill home recordja…


'hgrg' wrote:

Ez webes felületen beállítások > általános vagy myadminból a wp_options (korrekt módon [a prefix-ed]options) tábla siteurl ill home recordja..








Kicsit óvatoskodom, mert nem értek hozzá. A beállítások alatt az alábbiakat látom sanszosnak, ezek közül melyik?





WordPress cím (URL)


Honlap cím (URL)





Illetve azt értem, hogy a siteurl az a honlap cím lesz, de mi a másik, és miért piszkáljam / ne piszkáljam?


Ezt követően az admin felület hogyan lesz elérhető?

mindkettőt át kell írni :slight_smile: ez még arról szólt, mikor a wordpress telepítésed helye és a címe eltért…





pld





weblapom.hu/wp a mappa ahol a file-ok vannak





és weblapom.hu az oldal amit használok





viszont rengeteg plugin használja ezen értékeket össze-vissza, így célszerű őket szinkronban tartani amennyire megoldható…


'hgrg' wrote:




mindkettőt át kell írni :) ez még arról szólt, mikor a wordpress telepítésed helye és a címe eltért..








És az admin felület utána hogyan lesz elérhető? Vagy minden ugyanaz azzal az apró különbséggel, hogy ahová eddig a sajatoldal.net63.net volt írva ott eztán a sajatdomain.hu lesz olvasható?

"[font=helvetica, arial, sans-serif:esdaj2vy]ahová eddig a sajatoldal.net63.net volt írva ott eztán a sajatdomain.hu lesz olvasható? "[/font:esdaj2vy]





[font=helvetica, arial, sans-serif:esdaj2vy]Kérem ön nyert :)[/font:esdaj2vy]





[font=helvetica, arial, sans-serif:esdaj2vy]Valamint érdemes lenne a subdomain-es elérést letiltani, mert a google stb nem szereti a duplikált tartalmat. de erről már seo felvilágosult kollégák többet tudnak, ilyesmibe sose másztam bele, csak karistolgatom a felszínt :)[/font:esdaj2vy]

Sziasztok!











Nekem is épp ez volt a problémám, és nekem már eleve a jó domain volt megadva. na de gondoltam próbálkozok (nem kellett volna) és beírtam:











Worpress cím (URL): http://domainnevem.com/wp





Honlap cím : http:/domainnevem.com











Ezelőtt uyanez volt, hivéve azt a /wp-t











És elszállt az egész. Az oldal nem található, vagyis igen, de nem tudok belépni, kezelni az egészet. Az oldalamon csa a szöveg látható, se sablon, se semmi, mintha egy sima office word doksi lenne. Hogy tudom visszacsinálni?











Előre is köszsönöm, ha valaki tud segíteni, és remélem tud:)

A phpmyadmin-ban belépsz, wp_options táblába megkeresed az url-eket és a domain.hu-ra vagy domain.hu/wp -re írod egységesen, a lényeg, hogy egyformák legyenek.