Saját adatbázis készítés és lekérdezése órarendhez

Sziasztok,











Keresek egy plugint. Próbálom összefoglalni, mit is szeretnék vele, tőle.











WP egy iskolának. Órarend. Az órarend egy-egy sorában a következő mezők:




  • nap




  • idő (tól ig)




  • tanár




  • tárgy




  • kiknek











    Az órarendet az admin készíti és módosítja.











    A látogató (diák) nézheti az órarendet bármelyik szempont szerint rendezve (lsd fenit mezők).











    Minden tanárnak van saját oldala. Itt szeretném, ha megjellene az órarend-adatbázisból azon órák listája, amiket az adott tanár tart.





    Minden tárgynak (témának) van saját oldala, itt ezek az adatok kellenének.





    Minden korosztálynak (kiknek) van saját oldala, ide azok az órák kellenek az adatbázisból, amik nekik szólnak.











    Az admin, amikor kell, egy helyen módosítja az órarendet… és, azt szeretném, ha minden oldalon az aktuális értékek jelennének meg.











    Uff, jó hosszan írtam le…











    Kérdés: mivel lehet ezt megtenni WP-ben?











    Néztem már a Form 7, FormBuilder, Simple Form plugineket…











    2.8.1 WP-t használunk már.











    Köszi előre is, ha van javaslatod.











    Szép vasárnapot, üdv,











    Tamás

Ahogy nézem neked ez a FormBuilder megfelelhet, de nem mélyedtem bele a plugin használatába.





Amúgy én ezt wp tőlé teljesen külön adatbázisba tenném.

Köszi. Nézem. És az MM Forms -t is… de nem nagyon lehet “lekérdezni”, csak bevinni az adatokat.











Ha külön adatbázisba tennéd… milyen programmal? És hogyan integrálnád a WP-be?











Üdv,











Tamás

hát, figy. minden évben a normatíva 10%-t kötelező iskolaadminisztrációs szoftverre költeni, ami jelenleg a magisztert, a főkirt, stb. (még kettő van) jelenti, ezek mindegyike tud ilyen funkciót, ráadásul ezek már az iskolákban vannak (és ha okosak kihasználják pl. órarendgenerálásra, ha nem, akkor erre képesek voltak venni egy külön szoftvert).











szerintem erre indulj el, mint sajátot gyártani (előbb utóbb, pár éven belül ugyis ezek kötelezőek lesznek, használatilag)

Köszi, Charlie…





Ez egy francia nyelvű oldal, belga barátaim tánciskolájának… és ők egy alapítvány… Szóval… más megoldást kell keresnem.











(Persze, maradhat a kézzel való frissítés… csak oly szép lenne, szerintem, egy kis adatbázis a WP-ben… Lehet, hogy ezt nem lehet WP-ben megcsinálni? … Hiszem, hogy meg lehet… és remélem is… meg keresem is… Írtam a FormBuilder-nek, meg az MM forms -nak is…)











Szóval… továbbra is Wp-n belüli megoldást keresek, szeretnék…











Üdv, és köszi a választ!











Tamás

ja, hát azt nem mondtad, hogy nem magyar :slight_smile:











de én biztos vagyok benne, hogy ott is használnak valami iskolaladminisztrációs szoftvert, esetleg azt probáld meg összekötni wp-vel (és akkor a wp lenne a megjelenítő felület, valami API-n keresztül meg elérnéd az adatbázist). Így ha valami módosul, akkor nem kéne 50 helyen átírni.

Igen, igazad van, Charlie.





Ez egy út lehetne…





Én azonban eléggé “makacs” vagyok… és -ha nincs- hát szeretnék egy plugint, ami képes adatbázis kezelésre WP-ben.





Én magam nem tudom megírni… réges régen voltam programozó, ma már nem.











Szóval… szeretném, ha a WP gazdagabb lenne és lenne benne egy ilyen plugin is.











(Amire nekem kell, az egész pici dolog, tényleg meg tudom csinálni könnyen kézzel… és évente egyszer kell csak, változás meg minimális… Az meg izgat, hogy legyen a WP-ben ilyen).











Köszi, üdv,











Tamás





u.i





Valakinek van kedve ilyen plugint készíteni?





Ha kell, részt is veszek benne… amivel tudok… (specifikáció, teszt, ilyesmi…)