Sablont keresek

Probléma:





Adott egy weboldal (www.iglice-foltmuhely.hu) és adott egy belőle is elérhető régebben fennálló blog. Szeretném a kettőt “összehozni”, egy wp alapon működő oldalban. Valamint később plusz funkciókkal ellátni (bolt, oktatás, stb).





Egyelőre wampserverrel dolgozgatok, ismerkedem a wp-szel és ha egyszer kész lesz, akkor kerül fel szerverre a régi oldalam helyére.











Kérdés1: Lehetséges-e olyan sablont találnom, amiben:




  • a főoldalon dobozos (mint a magazinoknál), de nem a hozzászólások vannak benne, hanem egy-egy oldal intro-ja




  • a blog egy-az-egyben átmásolható a bloggerből hozzászólásokkal együtt - bár ez nem sablonfüggő asszem




  • hátteret, a betűtípusokat szabadon variálhatom











    Most nem elsősorban konkrét típust várnék, hanem milyen kulcsszavakra, tulajdonságokra kell figyeljek a keresésnél.











    Kérdés2: lehet-e két 2 “blogoldalt” is vinni, pl. egy napló és egy másik oldalon pl. hírek?

















    A ledorongolásnál, hogy miért kérdezek ilyen primitíveket, meg egyáltalán miért nem használom a keresőt, kéretik figyelembe venni, hogy




  1. mindenki volt kezdő




  2. a wp-szel eddig eltöltött kábé 20 munkaórámból min. 8-at a fórumon való kereséssel töltöttem. Így már a leírt szavaknak (a kötőszavakat leszámítva) már csak 95 %-át nem értem. smile.gif De nem adom fel…

Jó sok kérdés, úgyhogy részletekben válaszolnék.









'Iglice' wrote on '2010-07-31:




Kérdés1: Lehetséges-e olyan sablont találnom, amiben:


- a főoldalon dobozos (mint a magazinoknál), de nem a hozzászólások vannak benne, hanem egy-egy oldal intro-ja








A vállalati sablonok szoktak olyan megoldással operálni, hogy a főoldalon nem a bejegyzések kivonatai szerepelnek, hanem a "Rólunk", "Szolgáltatásaink" stb. oldalak intrói. Szóval ha keresel, akkor a "Wordpress corporate theme" keresőkifejezést ajánlom. Ha rá tudsz szánni pár ezer forintot, akkor itt például nagyon szépeket találsz: http://themeforest.net/category/wordpress/corporate





'Iglice' wrote on '2010-07-31:

- hátteret, a betűtípusokat szabadon variálhatom








Az összes sablon forrásához hozzáférsz, így a sablonok stíluslapjai (style.css) segítségével úgy variálod a fontokat, színeket, háttereket, ahogy akarod. Ide értve a fizetős sablonokat is.





'Iglice' wrote on '2010-07-31:

- a blog egy-az-egyben átmásolható a bloggerből hozzászólásokkal együtt - bár ez nem sablonfüggő asszem








Elméletileg igen (Eszközök menü, Importálás), gyakorlatilag még nem próbáltam sosem -- de mivel van hozzá külön Blogger import funkció, így felteszem hogy csont nélkül működik.








'Iglice' wrote on '2010-07-31:

Kérdés2: lehet-e két 2 "blogoldalt" is vinni, pl. egy napló és egy másik oldalon pl. hírek?








Persze. Megoldhatod almappába telepített második Wordpressel, a WP3 hálózati funkciójával, de ha engem kérdezel, egyszerűen ugyanabba a blogba csinálsz egy "Hírek" és egy "Napló" kategóriát, aztán a menüben csinálsz nekik két külön megüpontot.








'Iglice' wrote on '2010-07-31:

A ledorongolásnál, hogy miért kérdezek ilyen primitíveket, meg egyáltalán miért nem használom a keresőt, kéretik figyelembe venni








Ne légy paranoid, nem (mindig) eszünk meg (mindenkit)... :D

pedig a miskolciak újonc wp-seket esznek reggelire… :rolleyes:

[OFF]Ma fornetti és DrPepper volt a reggeli, majd vacsorára zabálok meg valakit. :stuck_out_tongue: [/OFF]

Sziasztok!











Valami ilyesmi sablont keresek:





http://demo.vivathemes.com/themes/revival/











Valaki tudna ajánlani valamit amit ingyenesen elérhetővé tett a nagy készítő?

Sziasztok!











Ezt a témát keresnék viszonylag sürgősen:











http://elegantthemes.com/preview/eStore/











Választ nyugodtan küldhettek mailben is. Nagyon megköszönném! Adnék érte cserébe másik sablonokat is. Három kivételével megvan innen az összes, csak sajnos ez is beleesik. :frowning:











Köszi a segítséget!

Mármint szeretnéd megvásárolni? hajrá!

Megoldva Tojgli problémája.

Sziasztok!







Tudnátok ajánlani valami olyan sablont ami megfelelne egy Vagyonvédelmi cégnek?Igaz ezen az oldalon találtam http://www.templatemonster.com/category/security-wordpress-themes/



de ezek nem tetszenek.A segítséget előre is köszönöm.



Üdv: Bogy3sz

Ha engem kérdezel, akkor nem a sablon, hanem a képi elemek tesznek valamit “szekussá”. Alapvetően bármelyik “corporate” sablon megfelelhet neked, mihelyt lecseréled a képi elemeket meninblekkesre, kamerásra, pisztolyosra, vagy amire akarod…

Sziasztok!



Még kezdő wp-s vagyok. Egy mobilra optimalizált oldalt szeretnék létrehozni. Azt mondták nekem, hogy responsive sablont szedjek le ez esetben. Az oldalamon mobil alkalmazásokat akarok gyűjteni (elsősorban készségfejlesztő, oktató játékokat). Tudnátok nekem ajánlani egy-egy erre a célre alkalmas sablont, vagy egy oldalt, ahol ilyen jellegű responsive sablonok fellelhetőek?



Köszi!

google.hu, google.com

Keresőszó: responsive wordpress theme

és máris válogathatsz…