Sablon szerkesztése

Sziasztok!





Azt szeretném elérni, hogy a kezdőoldalon csak egy adott oldal legyen, egy adott tartalmat szeretnék megjeleníteni, oldalsávot nem, de a többi oldalon és kategóriák listázásánál legyen oldalsáv. Ha az index.php-ból kiveszem az oldalsávot, nem csinál semmit, ugyanúgy megjelenik a nyitólapon, de ha a page.php-ból kiveszem, akkor ugye az összes oldalról leveszi, csak a bejegyzéseknél van. Mi a módja ennek?





Köszönöm.

Keszites egy uj oldalt az altalad kivant tartalommal. Be alitod,hogy az legyen a kezdooldalad.Es ugyan ott ahol szerkeszted az oldalt kell legyen en





“Page Attributes” menupont az alatt egy olyan,hogy “Template” [font=arial,helvetica,sans-serif:2l4mimvh]es ott ki tudod valasztani hogy ne jelenjen meg az oldalsav.[/font:2l4mimvh]

Csak a bajom az, hogy egyik sablonomban sincs ilyen. A gyári Twenty eleven sablonban van, de nem azt használom. Egyébként valami ilyesmi megoldás kellene. Lehet, hogy a functions.php-ban lesz a megoldás.

Igazából Efrud biztosan tudna segíteni, mert olyasmit akarok mint amilyen az ő oldala. Egy komplexebb kezdőoldalt és a többi tartalomnál pedig lenne sidebar.

Kettő megoldás van. Vagy fogod és használsz home.php-t, mert a sablon hierarchiában az előrébb van, mint az index, tehát amit abba teszel az fog először megjelenni minden előtt. Ezt a home.php fájlt csinálhatod egy page.php alapján mondjuk és kiveszed a home.php-ben már az oldalsáv rész nélkül. A home.php inkább olyan esetekben jó, ha tényleg statikus dolgokat teszünk bele, vagy éppen widgetizáljuk azt.





A másik megoldás valóban az oldal sablon amiről bővebben itt olvashatsz: http://efrud.hu/oldal-sablon-letrehozasa/

Ez az! Köszönöm szépen. Pont ez kellett nekem!

sziasztok!











A validthemes. com “the pink” sablonját fabrikálom.





A szakértő válaszol oldalon, (forumserver pluginnal próbálom létrehozni) mindenféle szöveg van, csak épp az nem amit szeretnék, hogy egyszerűen üzenetet lehessen hagyni egy e-mail cím megadásával, és én pedig válaszoljak majd rá. Ez látható az oldalon:





Magyarra fordítani melyik php fájlban tudom?









Quote:

Guest








Welcome Guest, posting in this forum requires registration.


Username: Password: Remember





Forum RSS


Uncategorized Demo Forum


Demo Forum Description


Moderators: Topics: 0


Posts: 0 No topics yet New posts No new posts Info Center 0 Posts in 0 Topics Made by 1 Members.


Latest Post by Guest

Szia!











Ezt a forum-server/language könyvtárban lévő fájlokkal lehet magyarosítani. Kell hozzá egy Poedit nevű kis program, és ha itt megnyitod pl ezt-> “vasthtml_es_ES” akkor ott soronként át lehet írni, az angolt magyarra. Ezt el kell menteni pl vasthtml_hu_HU -ra és a wp admin felületén “…/wp-admin/admin.php?page=forum-server/fs-admin/fs-admin.php” meg ki lehet választani ezt az új fordítást.











Mindent le kell fordítani, de ahogy nézem nem olyan sok a szöveg és elég egyszerű is.











Van 2 hiba is ezzel a fórumszerűséggel: nem találja a style.css-t és egy js fájlt is hiányol. Szerintem hiányos. Azért nincsenek keretek meg semmi.











Töltsd le még egyszer de innen: http://forumpress.org/features (download free version) Itt tuti meglesz minden fájl. (Tényleg, erről a pluginról van szó?)

Sziasztok!











Sablont cseréltem és az új sablonnál elment a képkezelésem.











Eredeti, régi sablon, ahol működött: Evening Shade 1.2,





az új, ami tetszett, és használnám: Sliding Door 2.6.1.











A képkezelést a WP Lightbox 2 programmal oldottam meg. Az elsőnél ment (ha visszacserélem most is működik), az új sablon a képeket a weboldal feletti pozíció helyett nagyban jeleníti meg, az oldal meg eltűnik.





Én rontottam el valamit? Ezen a sablonon nem működik ez a bővítmény, vagy be kell írni valamit, valahova, hogy jó legyen. Vagy milyen bővítmény tudja ezt megoldani?











Bátran szinezgetem, formázgatom a weblapot a fájlok átírásával, és lehet valahol én rontottam el valamit.





Mivel ezt (átszerkesztést, cseréket, formázásokat, stb.) abszolut amatőr szinten, de roppant merészen csinálom.











Köszönök minden jó ötletet.

Először is megnézném, hogy van e a sablonba .js kiterjesztésű file. Ha igen, áttenném ideiglenesen máshova. (főleg akkor ha lightbox vagy shutterbox a neve) és kipróbálnám így.





Vagy kipróbálnám a prettyphoto plugint.





Ha ezek után sem jó akkor elkezdeném túrni a kódot :slight_smile:

Teljesen jó a megoldás.





volt kettő .js, eltávolítottam, és működik.











Köszi

Helyesbítek.











A képkezelési megoldása jó lett. A képekről indított menü kezelése megállt, és lelassult, tehát azért valami mégse olyan, mint optimálisan jó lenne.





Ha netán kíváncsi vagy a weblapra, szívesen megadom.





A .js-t nem tudom szerkeszteni, mivel nagyon nem látom át, nem értek hozzá.











A prettyphoto pluginnel se lett jó. Tehát vagy a képek, vagy a menű. :frowning:











Azért végig nézem a belsejét, hátha ad valami ötletet, vagy lehet a prettyphoto-t nem jól állítottam be?











Azért köszi.

Kiegészítés:











Ha a Lightbox 2-t beállítom, és mentem, utána jó a kép kezelés, ha kitörlöm a két *.js fájlt.





De némi frissítés után ismét visszaáll a nekem hiba. A kép jelenik meg az oldal helyett, ha arra kattintok.











Tehát várom a következő jó ötletet.

Nyilván nem lehet megoldás az, hogy véglegesen kitöröljük azokat a file-okat amivel üzemel a sablon, de arra jó volt, hogy megtudjuk, összeütközik a két javascripted. Most vagy kidobod a sablonból azt a részt ami a hibát okozza, vagy rákeresel a neten erre az 'javascript ütközés' témára vagy vársz egy kicsit és a hét második felében megnézem neked.





Vagy jön valaki aki szakért hozzá és megmondja a megoldást. Szép napot!


'Lőrincz wrote:




Szia!





Ezt a forum-server/language könyvtárban lévő fájlokkal lehet magyarosítani. Kell hozzá egy Poedit nevű kis program, és ha itt megnyitod pl ezt-> "vasthtml_es_ES" akkor ott soronként át lehet írni, az angolt magyarra. Ezt el kell menteni pl vasthtml_hu_HU -ra és a wp admin felületén "../wp-admin/admin.php?page=forum-server/fs-admin/fs-admin.php" meg ki lehet választani ezt az új fordítást.





Mindent le kell fordítani, de ahogy nézem nem olyan sok a szöveg és elég egyszerű is.





Van 2 hiba is ezzel a fórumszerűséggel: nem találja a style.css-t és egy js fájlt is hiányol. Szerintem hiányos. Azért nincsenek keretek meg semmi.





Töltsd le még egyszer de innen: http://forumpress.org/features (download free version) Itt tuti meglesz minden fájl. (Tényleg, erről a pluginról van szó?)








Szia András!





Köszi szépen! Igen ez az a plugin, hibásan jön le, amikor bővítményként hozzáadom. Letöltöttem újra, most már más képet mutat.:)





Gondom van még a következővel is: oldal alján Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/........ thepink/footer.php(1) : eval()'d code on line 22


hibaüzenetem van. Töltsem le újra a sablont? Ha kitörlöm a sablonfile-t, nem rontom el, amit eddig csináltam?





Valamint az oldalsávon a "legutóbbi bejegyzések" nem fér bele a szövegdobozba, csak "legutóbbi bejegyzé" látható.


Ezt hol tudom javítani?


Hálás köszönet a válaszért előre is!

Szia Tina!











A mostani footer.php -ban szintaktikai hiba lehet, azt nem tudod ide bemásolni, a footer.php -t? Itt a fórum szerkesztőjében, ahol van a vigyorgó jel, az alatt van egy -gomb, ha ráállasz akkor a “Kód” jelenik meg a buborékban és ha rákattintasz akkor meg egy ablak ugrik fel. Oda lehet bemásolni a kódokat, ez automatikusan “code” - k közé teszik. Így látnám mi van benne.











A footer rész alapból ilyen volt? Mert ha nem, akkor még egyszerűbb ismét letölteni és az eredeti footer-t betenni. Nem lehet, hogy kiszedted a footerben található linkeket, csak volt ott egy php-s rész is és “beletöröltél”?









'Tina' wrote:







Valamint az oldalsávon a "legutóbbi bejegyzések" nem fér bele a szövegdobozba, csak "legutóbbi bejegyzé" látható.








Igen, azért nem fér ki, mert a sidebar dobozokat úgy készítették, hogy egy sorosak legyenek, és a háttérkép miatt nem is engedték a sortörést, azt simán levágják.





Megoldások:





1. Pl.: Írj rövidebb szöveget, pl: Lehutóbbi hozzászólás helyett: Új hozzászólások, és ugyan ez a Legutóbbi bejegyzések esetén: Új bejegyzések. A "leg" szócska teljesen felesleges, szerintem.





2. Ezt a css részét, újra kellene készíteni, mert a fejrész szövegét adó "div"-et és annak hátterét adó "div"-et nem egybe tették, így 1-2 sor módosításával nem lehet megoldani. Újra kellene építeni az egészet plusz olyan háttérképet állítani, rajzolni, ami több soros fejrész esetén is jól néz ki. Mert a mostani pont olyan magas és olyan árnyalású, hogy magasabb fejrész esetén nem lesz szép, ha ismétlődne a háttérkép.

'Lőrincz wrote:




Szia Tina!





A mostani footer.php -ban szintaktikai hiba lehet, azt nem tudod ide bemásolni, a footer.php -t? Itt a fórum szerkesztőjében, ahol van a vigyorgó jel, az alatt van egy -gomb, ha ráállasz akkor a "Kód" jelenik meg a buborékban és ha rákattintasz akkor meg egy ablak ugrik fel. Oda lehet bemásolni a kódokat, ez automatikusan "code" - k közé teszik. Így látnám mi van benne.





A footer rész alapból ilyen volt? Mert ha nem, akkor még egyszerűbb ismét letölteni és az eredeti footer-t betenni. Nem lehet, hogy kiszedted a footerben található linkeket, csak volt ott egy php-s rész is és "beletöröltél"?











Igen, azért nem fér ki, mert a sidebar dobozokat úgy készítették, hogy egy sorosak legyenek, és a háttérkép miatt nem is engedték a sortörést, azt simán levágják.





Megoldások:





1. Pl.: Írj rövidebb szöveget, pl: Lehutóbbi hozzászólás helyett: Új hozzászólások, és ugyan ez a Legutóbbi bejegyzések esetén: Új bejegyzések. A "leg" szócska teljesen felesleges, szerintem.





2. Ezt a css részét, újra kellene készíteni, mert a fejrész szövegét adó "div"-et és annak hátterét adó "div"-et nem egybe tették, így 1-2 sor módosításával nem lehet megoldani. Újra kellene építeni az egészet plusz olyan háttérképet állítani, rajzolni, ami több soros fejrész esetén is jól néz ki. Mert a mostani pont olyan magas és olyan árnyalású, hogy magasabb fejrész esetén nem lesz szép, ha ismétlődne a háttérkép.








Kedves András!


A footerhez nem nyúltam. Bemásolnám a footer php-t, de nem találom a vigyorgó jelet és a "Kód" -buborékot. "Szájbarágósan" leírnád, hogy hol van?


Köszi!

Szia Tina!











Itt egy kép, mert ez többet mond ezer szónál:











http://kepgep.hu/201…/main/code2.png











A felugró ablakba másold be.


'Kalinka' wrote:




Nyilván nem lehet megoldás az, hogy véglegesen kitöröljük azokat a file-okat amivel üzemel a sablon, de arra jó volt, hogy megtudjuk, összeütközik a két javascripted. Most vagy kidobod a sablonból azt a részt ami a hibát okozza, vagy rákeresel a neten erre az 'javascript ütközés' témára vagy vársz egy kicsit és a hét második felében megnézem neked.


Vagy jön valaki aki szakért hozzá és megmondja a megoldást. Szép napot!








Mivel én mindent megpróbáltam, de itt elakadtam, így várom, hogy mikor érsz úgy rá, hogy megnézd.


Előre is köszönöm :)

'Lőrincz wrote:




Szia Tina!





Itt egy kép, mert ez többet mond ezer szónál:





http://kepgep.hu/201.../main/code2.png





A felugró ablakba másold be.








Jaj, ez nagggyon jó! :) Én fent kerestem vmi szerkesztőt, miközben olvastam a válaszodat, de nem volt megnyitva új ablak a hozzászóláshoz. így tényleg kiszúrja az ember szemét...:) mindenesetre köszi!