Sablon szerkesztés

Sziasztok.











Deux Milles Douze sablont használok, szépen beállítottam a widgeteket és a menüt, szorgalmasan posztolgatok, de lenne néhány problémám amit nem tudok megoldani.











Ha valaki [s:28ph7mvo]kommentet[/s:28ph7mvo] hozzászólást szeretne írni a weboldalamon, akkor a ”Minden vélemény számít!” feliratra kell rákattintania. Ezt a feliratot szeretném megváltoztatni megjegyzés, esetleg hozzászólás feliratra, vagy valami hasonlóra.











Ha valaki rákattint a "Minden vélemény számít!” feliratra, akkor a hozzászólás mező alatt a ez jelenik meg:









Quote:

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett:








Ezt egy az egyben szeretném törölni.





Hogyan tudom mindezt megtenni? HTML programozáshoz sajnos nem értek.


Ui: A fenti megvastagított részt próbáltam vékonyítani, de sajnos nem lehet.

Üdv, még annyit tennék hozzá az előző hozzászólásomban írtakhoz, hogy a szülősablon neve: Twenty Twelve.

Ez engem is érdekel, a MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT, felirat átírása

Sziasztok!











A sablon fájlokban szokott lenni egy comments_template(); nevű wp függvény. Például egy post megjelenítését a single.php végzi (az oldal megjelenítését meg mondjuk a page.php stb, ilyenből lehet még több fájl is a sablontól függően) , szóval minden oldalért ugye egy ilyen sablonfájl felel.











Ezekbe úgy lehet comment-et betenni, hogy használják ezt a comments_template() -nevű fg.-t. Alap esetben, ha nem adtok meg neki paramétert, akkor a comments.php -fájlban van maga a comment (űrlap + css)











Tehát ha paraméter nélkül találjátok a comments_template() -függvényt, akkor a comments.php-t kell keresnetek a sablon könyvtáratokban!











Ebben tudjátok alakítani a feliratokat!











Itt egy példa a comments.php-ra:




























<?php



return;

endif;

?>









<?php

printf( _n( 'Egy hozzászólás van a “%2$s” oldalon', '%1$s Hozzászólás van a “%2$s” oldalon', get_comments_number(), 'twentyeleven' ),

number_format_i18n( get_comments_number() ), '' . get_the_title() . '' );

?>



1 && get_option( 'page_comments' ) ) : // are there comments to navigate through ?>















    <?php



    wp_list_comments( array( 'callback' => 'twentyeleven_comment' ) );

    ?>



1 && get_option( 'page_comments' ) ) : // are there comments to navigate through ?>













<?php



elseif ( ! comments_open() && ! is_page() && post_type_supports( get_post_type(), 'comments' ) ) :

?>





'Van véleményed? Mondd el gyorsan!','comment_notes_before'=>'Az Email címed nem tesszük közzé. A * karakterrel jelölt mezőket kötelező kitöltened!' , 'comment_notes_after' => ''));

?>







Nektek, ami itt fontos az ez a sor:





comment_form(array('title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!','comment_notes_before'=>'Az Email címed nem tesszük közzé. A * karakterrel jelölt mezőket kötelező kitöltened!' , 'comment_notes_after' => ''));





Mert a comment_form ban lehet megadni, hogy mi legyen a felirat, legyen-e az a html formázásos szöveg.



Pontos leírás: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/comment_form



Az összes $args -fel van sorolva, mi mit jelent, és lehet is átírni őket.





'title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!', ( a "[font=arial, helvetica, sans-serif:2g667x2c]Minden vélemény számít![/font:2g667x2c]" helyett)



'comment_notes_after' => '' (ez pedig a html szöveget veszi ki, azaz, a comment_notes_after értéke üres lesz, így tudjátok felülírni az alap szövegeket. És így nem a "[font=helvetica, arial, sans-serif:2g667x2c]A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett:...[/font:2g667x2c]" szöveg lesz, hanem üres)














<?php





return;


endif;


?>














<?php


printf( _n( 'Egy hozzászólás van a “%2$s” oldalon', '%1$s Hozzászólás van a “%2$s” oldalon', get_comments_number(), 'twentyeleven' ),


number_format_i18n( get_comments_number() ), '' . get_the_title() . '' );


?>





1 && get_option( 'page_comments' ) ) : // are there comments to navigate through ?>























    <?php





    wp_list_comments( array( 'callback' => 'twentyeleven_comment' ) );


    ?>





1 && get_option( 'page_comments' ) ) : // are there comments to navigate through ?>




















<?php





elseif ( ! comments_open() && ! is_page() && post_type_supports( get_post_type(), 'comments' ) ) :


?>








'Van véleményed? Mondd el gyorsan!','comment_notes_before'=>'Az Email címed nem tesszük közzé. A * karakterrel jelölt mezőket kötelező kitöltened!' , 'comment_notes_after' => ''));


?>











Nektek, ami itt fontos az ez a sor:







comment_form(array('title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!','comment_notes_before'=>'Az Email címed nem tesszük közzé. A * karakterrel jelölt mezőket kötelező kitöltened!' , 'comment_notes_after' => ''));





Mert a comment_form ban lehet megadni, hogy mi legyen a felirat, legyen-e az a html formázásos szöveg.



Pontos leírás: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/comment_form



Az összes $args -fel van sorolva, mi mit jelent, és lehet is átírni őket.





'title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!', ( a "[font=arial, helvetica, sans-serif:2g667x2c]Minden vélemény számít![/font:2g667x2c]" helyett)



'comment_notes_after' => '' (ez pedig a html szöveget veszi ki, azaz, a comment_notes_after értéke üres lesz, így tudjátok felülírni az alap szövegeket. És így nem a "[font=helvetica, arial, sans-serif:2g667x2c]A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett:...[/font:2g667x2c]" szöveg lesz, hanem üres)


comment_form(array('title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!','comment_notes_before'=>'Az Email címed nem tesszük közzé. A * karakterrel jelölt mezőket kötelező kitöltened!' , 'comment_notes_after' => ''));








Mert a comment_form ban lehet megadni, hogy mi legyen a felirat, legyen-e az a html formázásos szöveg.





Pontos leírás: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/comment_form





Az összes $args -fel van sorolva, mi mit jelent, és lehet is átírni őket.








'title_reply'=>'Van véleményed? Mondd el gyorsan!', ( a "[font=arial, helvetica, sans-serif:2g667x2c]Minden vélemény számít![/font:2g667x2c]" helyett)





'comment_notes_after' => '' (ez pedig a html szöveget veszi ki, azaz, a comment_notes_after értéke üres lesz, így tudjátok felülírni az alap szövegeket. És így nem a "[font=helvetica, arial, sans-serif:2g667x2c]A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett:...[/font:2g667x2c]" szöveg lesz, hanem üres)

Szeretném megkoszonni Farkas Győzőnek, hogy ilyen frankón kijavította a posztomat, meg a hozzá fűzott megjegyzést is, most már nyugodtan alszom :smiley:





András, a te válaszod valóban koszonom, csak sajnos ez alapján sem tudom megváltoztatni a feliratot, mert nem értem amit írsz. Én csak egy mezei felhasználó vagyok. Ha valaki megírná, hogy lépésről lépésre hogyan tudom ezt megtenni, azt nagyon megkoszonném.

@tombola:





mit nem értesz András leírásából? szerintem meglehetősen részletes.





megnyitod a comments.php file-t ahogy oda van írva.





kicseréled a szöveget. ahogy oda van írva.





? mi nem érthető?


'tombola' wrote:




Szeretném megkoszonni Farkas Győzőnek, hogy ilyen frankón kijavította a posztomat, meg a hozzá fűzott megjegyzést is, most már nyugodtan alszom :D


...








Kedves Tombola!





Nagyon örülök, hogy sikerült neked örömet szereznem, ráadásul - várhatóan szép - álmokat. Azt most nem jegyzem meg halkan, hogy megtisztelhetnéd a Fórumot azzal, hogy pl. használod az ékezeteket. Mi a fenének mondjam? Így is szép lesz már a hajcsikád, nem? :)

Nem tudom hol van az a comments.php file. A weboldalam szerkesztő menüpontjában? A total commanderemen találom? Vagy Zalaegerszegen az Ady Endre utcában? Esetleg Fekete Pákó bőrzekéjének belső zsebében? Nem tudom hol keressem a comments.php file-t. Azt se tudom mi az. Én nem értek ehhez. Sajnálom. Nem idióta vagyok, csak semmit sem értek hozzá. Ha lenne pénzem, iratnék egy honlapot, csak sajnos nincs, ezért magamnak kell csinálnom egy csomó dolgot amihez zéró tudásom sincs. Ami nektek itt a számítástechnikában evidencia, az nekem egy ismeretlen naprendszer. Sajnos azt sem tudom hol találom a sablon konyvtárat. A tárhelyemen? Total commanderben?











Úgyhogy én meg azt nem értem, mit nem értesz azon, hogy én ezt nem értem.

Kedves Győző, sajnos leesett a billentyűzetem és néhány ékezetes betűt nem tudok leírni. Csak ctrl-c, ctrl-v használatával. Meg egy csomó jelet sem. Például felkiáltó jelet sem tudok írni, csak az előbb vázolt módszerrel. Koszonom a megértésed felkiáltó jel

@tombola:





ha telepítettél wordpress-t akkor valószínűleg feltöltöttél már egy csomó file-t ftp-n keresztül.





a wp-content/themes mappába telepítetted a sablonjaidat.





az aktuális sablonod mappájában van a comments.php-d…











Ha olyan stílusban válaszolnék neked amilyenben te ide írkálsz akkor már a plafonon lennél… kicsit vegyél vissza.

Koszonom a segítséget felkiáltó jel





Nem hiszem, hogy nekem kellene itt visszavennem. Még akkor sem, ha ti értetek hozzá, én meg nem.

Bújjon a te hátsódba a Fekete Pákó :smiley: A tápanyagot felszívó ágával :smiley: Az is garantált siker :smiley: Érted?

tombola!











Légyszíves fékezd magad, és alkalmazkodj a Közösséghez!











Köszönjük szépen!

A feltöltött sablomon a lábrész-ét szeretném megváltoztatni, a szövegeket átírni magyarra, és egyéb dolgokat. Ezt hogy tehetem meg?

footer.php

Köszönöm! Ettől van egy feljebb eső rész, sablon " az oldal" része, amin vannak a szövegek. Azt szeretném modosítani-

Forrásban megtaláltam mi is ez:











(






  • Contact

    )








    Widgetek között találtam még 4 dolgot, lehet ezek azok a boxok, viszont nem szerkezthetőek ha jól látom..





    Megnéztem honnan is szedtem le és ott ki is van írva (Fully customize your footer) TILTVA azaz az alső részt pont nem tudom szerkezteni.





    Bele lehet ebbe nyúlni valahogy?

az ilyen sablonokat KERÜLD!





kódolt láblécben sose tudhatod mi lapul még…

Értem, köszönöm. :frowning: :slight_smile:

Boldog Karácsonyt mindenkinek!











Egy letöltött sablonnak pl a fent lévő menüben, a kategóriákat jeleníti meg, ez a sablon dolga? Vagy meg lehet oldani, hogy ott az oldalak " menük" legyenek?











Köszönöm