Rss hiba ;S

Nem tudom,de amióta lefrissítettem a word-press-t azóta valamilyen oknál fogva nem akar működni a hírcsatornám. A következő hibakódot írja ki.



Code:

XML-feldolgozási hiba: xml deklaráció külső entitás kezdetétől eltérő helyen

Hely: http://stevef.extra.hu/?feed=rss2

2. sor, 1. oszlop:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

^





Valakinek van ötlete ossza már meg :) Köszönöm.


Http://stevef.extra.hu

Ez azért van, mert az első sorban egy kis szemét van. Vagy egy új sablonodban van hiba, vagy valamely plugin szemetel. Próbáld ki, hogy a sablont defaultra állítod, az összes plugint kikapcsolod. s megnézed IE7-tel a feedet, ha jön egyenként visszakapcsolgatsz mindent, amelyik plugin visszakapcsolásnál behal a feed, abban a pluginban van a hibás php fájl. A Hiba egyszerű! A “” után nem lehet se üres sor, se szóköz, mert ez jelenik meg szemétként.





Nekem a Dagon Design Sitemap Generator php végén volt két sor s ezér nem ment a feed.





Kitöröltem, s minden OKÉ!

Sziasztok!





Nekem is ugyanaz a problémám, mint Stevefoxnak. A pluginokat kikapcsoltam. Ha fölteszem a default sablont, minden ok, de a választott Beautiful Sunrise 1.2 sablonnal sajnos nem boldogulok.





Segítsetek! SOS, hétfőre mennie kell a blognak.





Köszönöm

Addig kűzdöttem míg sikerült. Itt egy bővebb leírás, hogy mik lehetnek még gondok, bár tuzimado rátapintott a lényegre. http://feedvalidator.org/docs/error/WPBlankLine.html





A function.php-ben maradt szóköz szemét





Fúúúú, még ekkora megkönnyebülést :slight_smile:

Rákerestem itt a fórumban az RSS-re és innen át is mentem a codex oldalra, hogy megtaláljam a megoldást a problémámra, de nem igazán sikerült, ezért kérdezek:











párom honlapja az eszterkezimunka.hu





A láblécben benne hagytuk az RSS funkciót.





A bejegyzések rss az jól működik, míg a hozzászólás az nem.





Az megállt valamikor és az újakat nem hozza.

















Változtatás talán annyi volt, hogy a sitemap plugint levettem, de azon kívül azt hiszem nem csináltam más változtatást. Ha jól értelmezem ez az alap wordpress php-ket használja, amiben meg biztos nem csináltam belenyúlást.











És itt állta meg a tudományom.





Hol lehet a hiba?





Milyen információra van szükségetek, hogy segítsetek?











Előre is köszi

eszterkezimunka.hu





ez nem WP oldal…

Bocs





eszterkezimunka.hu/blog











Azóta jött két ötlet:




  • visszaállítottam a wpdefault theme-t, hátha a sablonban van a hiba. de nem továbbra is hiányzik a legutóbbi 5 hozzászólás




  • blog2 könyvtárba felraktam a “legújabb” wp (2.3.3)-t ott a default sablonnál is hiányzik továbbra is a hozzászólás.











    ÉS ez már nagyon érdekes nekem!

Hmmm…




  • van valamiféle “cache” plugin felszerelve?




  • hányas verzió az élő blog?




  • két WP install nem használhatja ugyanazt az adatbázist… akkor meg honnan tudod, hogy a blog2-ben sem működik?

Újabb fejlemény:





kíváncsiságból csináltam egy egyszerű fájlmódosítást (beraktam egy space-t) az egyik readme-ben, hogy leellenőrizzem a szerver idejét. és azt tapasztaltam, hogy 1 órával korábbi mentési időt írt ki. Azóta leellenőrizte a szolgáltató és az FTP kliensnél nem volt időzóna beállítva és ezért volt eltolódás. Ez ki lett javítva.











De a helyzet nem változott. leteszteltem, írtam egy újabb hozzászólást, de semmi változás. Most még mindig nem jelenik meg a hozzászólások RSS között az utólsó 5 (jelenleg 5 nem jelenik meg, ha írtam még egyet, akkor az sem)





A legutóbbi ami megjelenik az 2008 március 26, 8:37 du.-i.











Azóta meg biztos, hogy nem történt semmi sem a sablonban, WP-ben … mert nem nyúltunk hozzá.











Szóval tanácstalan vagyok. Pls help aki tud.

Na, úgy néz ki, egyszerre írtunk :slight_smile:


moshu wrote:

Hmmm...


- van valamiféle "cache" plugin felszerelve?


- hányas verzió az élő blog?


- két WP install nem használhatja ugyanazt az adatbázist... akkor meg honnan tudod, hogy a blog2-ben sem működik?





Pluginek amik aktívak:


Peter"s custom antispam


WP-postview


WP-stats





WP2.1.3





Most csak próba erejéig (nem is látható kintről, csak én tudom, hogy van blog2) van fent mindkettő, mert ki akartam zárni, hogy véletlenül lelcsesztem valamit php-kban. Ezért volt szúz instal és default sablon.


Most az adatbázis beállítása midkét blognak ugyanaz (sql név, felhasználó, jelszó)


Nem így akarom használni, ez csak a hiba kideritéséért van.

'moshu wrote:

Na' date=' úgy néz ki, egyszerre írtunk :)[/quote']


Ja smile.gif

  1. Csak a pontosság kedvéért:



Quote:

Most az adatbázis beállítása midkét blognak ugyanaz (sql név, felhasználó, jelszó)





Na, erre mondtam, hogy nem működhet normálisan, ti. a blog címe az adatbázisban van tárolva:


example.com/blog vagy example.com/blog2 - de nem lehet egyszerre mind a kettő ugyanazokban a táblákban!





2. Azt már próbáltad-é, hogy minden plugint kikapcsolsz? (főleg, mivel olyan is van, ami direktben a kommenteket érinti!)





3. Soha ne használjatok sebezhető és nem jól működő verziókat.

Hümm érdekes!











Elsőnek kikapcsoltam az antispam-et (tudom, hogy nincs összefüggés OK, csak próba)




  • semmi változás, RSS nem frissül




  • új bejegyzés írása: RSSben nem jelenik meg











    Stat Pluginek kikapcsolása, tehát az összes




  • semmi változás




  • újabb hozzászólás írás: nem jelenik meg











    Új bejegyzés azaz téma írása:




  • bejegyzés RSSban megjelent az őj bejegyzés, ÉS!!!




  • megjelentek a hozzászólások is !!!











    Újabb próba:





    kitöröltem egyik próba bejegyzésemet




  • a hozászólás RSSben benne marad!










  1. próba: próba bejegyzés törlése:




  • bejegyzés RSSben törlődött a bejegyzés




  • hozzászólások RSS is rendesen aktualizálódott.











    Tehát itt lehet a kutya elhantolva. Csak akkor frissül a hozzászólás RSS ha a bejegyzésnél módosítás van.










  1. próba:





    belementem az intzőben az egyik bejegyzéshez és nem csináltam semmit, csak rányomtam a mentés gombra




  • frissült a hozzászólás RSS.

Senkinek sincs ötlete, hogy hol lehet a gáz?

Valaki segítsen légyszíves!





Az ajandekblog.hu oldalamon valami gond lehet az rss-emmel, legalábbis az http://ajandekblog.hu/feed/ nem úgy néz ki szerintem, ahogy kéne… (ennek nem egy XML file-t kéne generálnia?)





A Jessica Fletcher Redux sablont használom, amiben alapból benne volt az RSS gomb.





Rákötöttem az RSS Graffitit, hogy tegye át a facebookomra a postokat (http://www.facebook.com/ajandekblog.hu) és át is veszi, de kép nélkül, és így nem elég olvasásra hívogató… Pedig, mikor legelőször beállítottam, még beemelte a képet a facebookra a poszt mellé. De azóta telepítettem sok plugint, nem tudom, hogy amiatt lehet-e a hiba, viszont, mindegyiket kikapcsolva sem lett jó. De más hírolvasóval sem jó, úgyhogy gondolom a /feed létrehozásánál van a hiba, de én ehhez nem értek. Nem tudom, hogy jön létre ez a feed…