Reklám elhelyezése

http://wordpress.org/extend/plugins/wp125/

Nem rossz, de sajnos ebben sincs lehetőség arra, hogy a felhasználó itt válassza ki a hirdetés feltöltendő fájlját, hanem azt először (külön lépésben) be kell juttatni a médiatárba, onnan a linket kimásolni, és csak ezután lehet hozzáadni az új hirdetést. Nem vagyok programozó, nem értek hozzá, de valaki biztos tudja a választ: nehéz dolog lenne a fenti funkciót beágyazni egy ilyen bővítménybe?

Találtam egy olyat, hogy “Max Banner Ads”, amin nincs benne a hivatalos tárban (nyilván azért, mert bár ingyenes, de helyi regisztrációhoz kötött), és ez tudja az általam vágyott funkciókat. Csak sajnos mellőzi a sablon CSS-t (és ezzel elcsúfítja az oldalsáv kinézetét), valamint maga alá piszkít egy “Powered by…” sorral (és ezzel is csúfít).











Azt hiszem, itt megállok, és majd én intézem a hirdetések kezelését (inkább, mint tovább pazaroljam az időmet a kutatásra). Ha valaki a jövőben belefut olyasmibe, amit korábban leírtam, azért nyugodtan jelezze itt smile.gif


'anda' wrote on '2011-01-11:




Nem rossz, de sajnos








Gondolom, hogy előre gyártott méretről van szó, hiszen ezt mondtad. Ez - történetesen - 125 x 125 px méretű.





A bannert úgyis tárolni kell valahol, ami éppen lehet saját tárhely, vagy máshol már meglévő linkről (nem feltétlenül a Médiatár). Hogy hova mutasson a kattintás, ahhoz tényleg meg kell adni a linket. Legalább egyszer, aztán megy az egész automatikusan.





Miért a felhasználó kezelje a reklámokat? Az admin dolog, nem? A felhasználónak megadunk egy helyet, hogy hova töltse, meg adjon egy linkcímet, aztán csak be kell állítani, hogy mettől meddig és hol jelenjen meg. Kb. 15 mp. :) Pl. félig lehetne is automatizálni egy cforms bővítménnyel.

A méret most mellékes, de mivel fix a jobb oldali hasáb, természetesen fix a reklámok mérete is. Jelen esetben 200x70 pixel, amit a WP125 jól kezel, azaz nem méretezi át, marad az eredeti méret (ezzel nincs gond). De miért ne legyen a médiatárban a banner? Ez is média, miért legyen bárhol máshol? És azért kezelje a felhasználó, mert az egész tartalmat ő kezeli, én csak alárakom a rendszert. Minden dolog egyszerűbb, ha nincs áttétel. Gyorsabb is a kivitelezés, ha nem kell rám várnia. Szerintem semmi nem szólna ellene, de hagyjuk ezt a vonalat, végül is mellékszál. Köszönöm az eddigieket!


'varnyu' wrote on '2010-09-16:




ad neked vki egy linket, amit reklámozni szeretne, meg egy képet. fogsz egy text widgetet és igy irod bele:





Code:



valami
















a fent is leírt html kóddal beillesztettem text widgetbe a képet, illetve a linket. a problémám az, hogy az oldalon a képre kattintva a hirdetés linkje elé valamiért beírja az oldalam urljét is, és ezért nem működik...


hogy tudom megakadályozni, hogy az oldalam urljét beírja a link elé? a widgetben nincs elé írva...





köszi!

ha hibás url-t adsz meg, akkor berakja a helyi linket is.





ha nem hibás, akkor jó.





mert ha jó, akkor jó.





hajó! :rolleyes:

hajó! :slight_smile:





nem hibás az url és mégis berakja!! és már tök mással is kipróbáltam, és mindig berakja…





segíts lécccccccccccccii! nagyon meg kéne ez csinálnom és nagyon nem jövök rá a bibire :S











itt a cím:










www.meridientravel.hu





az EUB-s képről van szó, ha esetleg könnyebb így...





kösziiiiiiiiiiiii

A kódrészletben hiba van, ez okozza a jelenséget. A "'http: karaktersorban a ’ felesleges, így kellene lennie: "http:

jaaaaaaaaaaaaaaj kedves Anda! ezer hála és köszönet a segítségért!! hogy egy ilyen kis nyamvadt felesleges idézőjel mennyi fejtörést tud okozni… :slight_smile:





még egyszer nagggggggggyon köszi!!!

kedves polly kérlek hanyagold a “nyavajgós” stílust… köszönet!

Kedves hgrg! ne haragudj, nem akartalak ezzel téged idegesíteni, de azt hiszem nem is szóltál hozzá a témához, így nem kéne hogy zavarjon…





nem nyavajogni akartam, hanem hálámat valahogy kifejezni a segítségért. de igyekszem a jövőben máshogy.





manonak: mégsem volt hajó! :slight_smile:

[OFF]





Szívem szerint törölném ezt a két legutóbbi hozzászólást, de nem teszem, mert




  • reprezentálja a wordpress-közösség sokszínűségét,




  • nincs bennük semmi szabályzat-ellenes.











    Ugyanakkor azért kell szólalnom, mert a semmiségeken történő veszekedést elutasítjuk, és nem szeretnénk a jövőben sem megengedni.











    polly hozzászólásából az jött le, hogy olyan segítséget kapott a Fórumról, a Közösségtől, amely átszakította a gátakat; igazi, felhőtlen, válogatás nélküli, szívből jövő köszönetnyilvánítás volt. Ha anda éppen ott lett volna, nem úszta volna meg nyakbaugrás, körbecsókolás, hátlapogatás nélkül, és még talán 2 pofa jutalomsört is be kellett volna applikálnia magába.





    Van ilyen. Szerencsére. Igaz, érdekmentes, szívből jövő “köszönöm szépen” a segítőnek.





    hgrg feltehetően bal lábbal kelt fel, hogy beírta amit beírt, vagy éppen az aktuális barátnője “nyivákolása” jutott eszébe. Nos, ha ez a stílus nem tetszik, akkor cserélni kell a barátnőt. Idáig rendben is van. Ugyanakkor a Fórumon mindenkinek van egy saját stílusa, amelyet a többiek - hacsak nem sért vele szabályzatot - kötelesek tudomásul venni, elviselni, akár tetsző számukra, akár nem.





    Ez nem valakinek, vagy valakiknek szóló, zárt Fórum, hanem egy teljesen nyitott, őszinte Közösség, sok-sokféle emberrel. Pont olyan, mint maga az élet.











    Ha egy-egy stílus a közösségre nézve zavaró, akkor sem a Közösség előtt kell rendre utasítani valakit; erre a Privát Üzenetek, vagy az email alkalmasabb.











    A vitát ezennel lezárom, a vitának erről helye nincs. Ámen! És szép napot mindenkinek! :slight_smile: :slight_smile:





    [/OFF]

[off]elnézést, valóban pár óra alvás után nem tartom helyénvalónak a "beszólás"t, kérlek tudjátok be egy át nem aludt éjszakának…[/off]

[off]





Győző, jól látod a helyzetet :slight_smile: és köszi a támogatást! :slight_smile:





Hgrg, részemről nincs harag!











és még azt hadd mondjam el, hogy tényleg mennyire nagyon hálás vagyok Nektek minden segítségért!











[/off]