Regisztrációs email = spam?

Helló mindenkinek!



Sajna mostanában vettem észre, hogy elég sok levelező szerver (msn, hotmail, invitel) visszadobja a jelszavas értesítőt.



Panaszkodtam a szolgáltatómnál, de ezt a választ kaptam:



A küldő a dx.xxxxxx@gmail.com van megadva

a fejlécben pedig a wordpress@malota.hu

Mivel a fejléc nem egyezik a küldő címmel a legtöbb levelező kivágja mert spam.



Van-e megoldás, vagy ennyi volt a WordPress-nek? Csak nehogy azt mondjátok, hogy minden oldalamhoz készítsem info@valami emailcímet.

Sziasztok!



Nekem is hasonló kérdésem van. Kezdő vagyok feltelepítettem a wp-t, de mindíg kapok e-maileket hogy ez folyamatosan regisztrálnak be a fórumra ilyenek: VickieVkwac, youstkatmtc. stb összevisszaságú email címmel. Holott be van állítva hogy jóvá kell hagynom a regisztálást. mit tegyek? Naponta törölgetem őket… :frowning: Köszi a segítséget!

Sziasztok!



Idanka, használsz smtp küldést valamilyen bővítménnyel? Mint pl a wp-mail-smtp , mert úgy tudom, hogy ha itt beállítod az smtp küldést, persze ehhez kell smtp is (lehet ez gmail akár ), akkor a regisztrációs levélnek a fejrészében is azonos lesz a küldővel.



Érdem skipróbálni gmailen keresztüli smtp küldést így, a fenti vagy hasonló bővítménnyel és megnézni, hogy spam ba megy-e. Ha meg egy tárhelyhez készítesz email fiókot, ott sok esetben adnak smtp-t is, be lehet állítani, ám mégis smap ba megy akkor ha valamilyen fekete listára került a tárhely smtp szervere.







Karesz1978: használj captcha mezőt a regisztrációs űrlapon. Ilyen pl: a Captcha Code (így keress rá a google segítségével: “Captcha Code wordpress plugin”). Ha ezt felteszed, akkor lesz egy új menüd az adminban (Captcha felirattal), és ott be lehet állítani, hogy a regisztrációs űrlapon is legyen ilyen captcha. Ezt nehezebben fejtik meg a automata script-ek, amik nálad regisztrálnak.



Ez vagy ehhez hasonló capcha bővítmény meg szokta fogni az automata űrlap “post” -olásokat.

Köszi András!



De sajna ez nem mindíg lehetséges, pl ha nem az enyém az oldal (havertól nem kérhetem el a gmail-s jelszavát)



Sajna egyetlen megoldás pl:(www.malota.hu) wordpess@malota.hu email cím létrehozása és ezt kell az oldal admin-hoz rendelni.


Szia!



Igen, ha nem a tiéd akkor tényleg bajos a gmail elkérése. Marad akkor a domain-es email cím, én is egyébként így szoktam beállítani mert több tárhelyen voltak hasonló problémák, meg a contact form 7 sem , működött minden tárhelyen, csak smtp-vel + domain-es email címmel, az kell feladónak stb, már ha nem magamnak csinálom az oldalt. Ez sajna ilyen.

Maradt a domain-s email cím + smtp konfigurálás és még ez se 100%.



hotmail , msn a spam mappába kerül, de legalább műkődík (igaz easy wp smtp-t tettem fel)

Szia!



Akkor lehetséges, hogy maga a szerver valami okból már fent van 1-2 “tiltó” listán ? Már ahonnét az smtp küldés megy, osztott tárhelyen ez néha előfordul.



Van itt egy oldal: hxxp://www.mail-tester.com/ ahol le tudod tesztelni, milyen tiltó listán lehet a szerver. Úgy működik, hogy oda neked kiír egy email címet, oda elküldesz egy levelet az tesztelendő smtp fiókon keresztül, majd utána rányomsz a “then check your score” gombra. Utána részletesen kiírja, hogy mennyire spam gyanús az adott szerver, és azt is, hogy konkrétan melyik spam listán szerepel a szerver, már ha szerepel.



Spam (pl: sorbs) listán van az smtp szerver, akkor az adott oldalon kérni kell az spam listáról történő eltávolítását. Próbáld ki, hátha fény derül valamire.



Mert ugye sok email spam szűrő úgy működik, hogy aktívan használják ezeket a tiltó listákat. Ezért nagyon nem jó oda kerülni.