Red Press sablon

Sziasztok!





A téma címében szereplő sablonnal kapcsolatba szeretnék segítséget kérni.





Szeretném megváltoztatási a főoldalon megjelenő bejegyzések megjelenített képeinek méretét.





Tudnátok segíteni hogy melyik fájlba milyen kód részletet keresek?





Előre is köszönöm a segítséget.

na, most megtanítalak rá, hogy ilyen alapvető dolgokat NE kérdezz többé:











1 - felrakod a sablont, bekapcsolod és megnézed





2 - lekéred a forráskódot és addig keresel, amíg meg nem találod azt a képet, amit változtatni akarsz.





3 - szétnézel a kép környékén, hogy milyen class-okat találsz.





4 - ezekre a classokra rákeresel a teljes sablon mappájában.





5 - a találatot kapott php-t szerkeszted és a hozzá tartozó css részt.











ennyi!!!

Szia!





Köszönöm a segítséget. Bár nem sokat értem vele. Persze ez nem a te hibád. Mivel most ismerkedek ezzel a rendszerrel ezért még az ilyen alapvető dolgok is magasak nekem.





Hiába kerestem rá a class-ra. Sem a php sem pedig a css fájlokba nem találtam olyan kód részt ahol a kép méretét lehetne állítani, de valószínűbb hogy én nem ismertem fel.





A kép környékén ezeket találtam: class=“open” , class=“full” , class=“thumbnail”











Elnézést ha rabolom az idődet és köszönöm a türelmedet.

Sziasztok!





Sikerült megoldanom.





Ha valaki hasonló problémával küszködik akkor a következő a megoldás.





A style.css fájlba kell ezt a sort keresni:


Code:

#introIMG img{ width:110px; height:110px; float:left; margin-right:8px; overflow:hidden; padding:4px; border:1px solid #fdd5d5; }


és

Code:

#thumb img{ width:70px; height:70px; float:left; margin-right:4px; overflow:hidden; padding:2px; border:1px solid #fdd5d5; }


(128 és 130-k sor). Itt kell a width és a height értékét állítani. Az első a friss hírek képeit míg a második a kategória híreinek képeit érinti.


Természetesen ezek a témában szereplő sablonra vonatkozik.

naugye, hogy megtaláltad! :wink: