Ragadós bejegyzés pozíciója

Sziasztok!
Az egyik ügyfelemnek volt egy különleges kérése: úgy szeretné a blogot megjeleníteni a főoldalán, hogy az 5 csempés (grid) rendszerben jelenjen meg úgy, hogy a sticky (ragadós) bejegyzés mindig középen legyen. Ugye alapvetően a sticky bejegyzés egyszerű, csak be kell pipálni az admin felületen, viszont automatikusan legelőre (“legfelülre”) helyezi azt a Wordpress. Hogyan tudnám megoldani, hogy középen legyen a rögzített bejegyzés, mellette balról és jobbról 2-2 mindig frissüljön?
DIVI sablont használok, ha számít.

Köszönöm előre is!

Szia!
Ha valaki nem ajánl erre egy jó kis plugint, akkor talán megpróbálhatod ezzel a módszerrel ahogyan én is csináltam:

• engedélyeztem jobb és bal oldalon is az oldalsávot
  • telepítettem a Smart Recent Post bővítményt
  • a widgeteknél beállítottam mindkét oldalra ezt a bővítményt
  • a bővítményen belül beállítottam, hogy 2 random bejegyzés jelenjen meg mindig
  • a tartalom részen pedig ott van a ragadós bejegyzés
    Nem túl profi megoldás, de nekünk megfelelt így és működik jól. Ha van erre egy plugin, akkor lehet, hogy én is kipróbálom.

Sok igen silány page builder bővítmény népszerű.

Lehet ezekkel évekig meg lehet oldani a problémákat.

Lehet megpróbálom, amit mondtál. Idő szerint be lehet állítani, hogy a legfrissebbeket mutassa bal és jobb oldalt?

A DIVI-t azért nem mondanám silánynak, a builderét sem (bár vannak vele gondok valóban). Nincs ötleted, hogy hogyan oldhatnám meg a problémát?

amit fent írtam, azt mérés (forráskód audit) alapján mondom, nem a személyes dolgaimat belekeverve, 2-3 évig kerestem page builder-t, és sajnos csak 1 jó minőségű van

a Coblocks viszont nem hagyományos értelemben vett page builder, mert Gutenberg blokkokal dolgozik

Frontend-en csak a tákolásig jutottam - jobb ha nem hallgatsz rám.

1. sticky
  2. első
  3. második
  4. harmadik
  5. negyedik

CSS-sel meg tudod címezni az 1. és a 2. bejegyzést, és float: left;-tel a sticky elé mozgatni.

1. első - float:left
  2. második - float:left
  3. sticky
  4. harmadik
  5. negyedik

a normális megoldás a megfelelő WordPress-es filter megtalálása és bele-hook-olás

Köszi a válaszokat. A float:left-et próbáltam, de nem találom azt, hogy minek kellene megadni ahhoz, hogy valami történjen. Az article-nel és columnál sem hatott semmit.

A hook-oláshoz sajnos már kevés vagyok sokszor, ezért tettem most fel a kérdést :slight_smile:

Ebben a csoportban sok problémára kapsz segítséget: