Qtranslate visszavált

Sziasztok!











A Qtranslate bővítménnyel, csináltam több nyelvűre egy oldalt, viszont amikor átváltok angolra (a magyar az alapértelmezett) akkor az oldal megjelenik angolul ahogy kell, viszont ha rákattintok egy másik menüpontra akkor visszavált magyarra én pedig azt szeretném, hogy maradjon angolon.











Ugye a menü link (URL) az minden nyelven ugyanaz - ezzel kellene valamit csinálnom? (a menü neve is átvált angolra ahogy kell, mikor angolul nézem az oldalt)











Az URL-t hogy tudom beállítani, hogy az adott nyelvre vigyen át ne pedig az alapértelmezettre?











Kérlek segítsetek :smiley:

Szia!





A linkeknek is tartalmazniuk kell általában, hogy milyen nyelv menjen tovább.





Tehát pl.





proba.hu/hirek -> magyar





proba.hu/hirek/?lang=en ->angol





(nézd meg a felvinczy.hu oldalon a linkeket pl.)











Ezt úgy tudod, hogy létrehozol egy menüt, ami a navigációt biztosítja, és ott így teszed be a menü nevét:




FőoldalHome





Asszem ennek így működnie kell. smile.gif


Ha kell még segítség, szólj!

Így van “betéve”, de nem működik.










Contact UsBejelentkezésKontaktConcactez





Más ötlet? Nem két nyelvről van szó, de ez gondolom nem gond.

Valakinek esetleg valami más ötlete van?

Megvan a megoldás ne keressétek tovább :smiley: (ezt kell bemásolni a functions.php fájlba és tökéletes).









Quote:

Actually I have a better solution to the above, reverse all the changes you did above to the functions.php and just add this one function instead:





// Fix for qTranslate plugin and "Home" menu link reverting back to default language











if (function_exists('qtrans_convertURL')) {



function qtrans_in_nav_el($output, $item, $depth, $args) {



$attributes = !empty($item->attr_title) ? ' title="' . esc_attr($item->attr_title) . '"' : '';



$attributes .=!empty($item->target) ? ' target="' . esc_attr($item->target) . '"' : '';



$attributes .=!empty($item->xfn) ? ' rel="' . esc_attr($item->xfn) . '"' : '';



// Integration with qTranslate Plugin



$attributes .=!empty($item->url) ? ' href="' . esc_attr( qtrans_convertURL($item->url) ) . '"' : '';







$output = $args->before;



$output .= '';



$output .= $args->link_before . apply_filters('the_title', $item->title, $item->ID) . $args->link_after;



$output .= '
';



$output .= $args->after;







return $output;



}



add_filter('walker_nav_menu_start_el', 'qtrans_in_nav_el', 10, 4);



}if (function_exists('qtrans_convertURL')) {





function qtrans_in_nav_el($output, $item, $depth, $args) {





$attributes = !empty($item->attr_title) ? ' title="' . esc_attr($item->attr_title) . '"' : '';





$attributes .=!empty($item->target) ? ' target="' . esc_attr($item->target) . '"' : '';





$attributes .=!empty($item->xfn) ? ' rel="' . esc_attr($item->xfn) . '"' : '';





// Integration with qTranslate Plugin





$attributes .=!empty($item->url) ? ' href="' . esc_attr( qtrans_convertURL($item->url) ) . '"' : '';











$output = $args->before;





$output .= '';





$output .= $args->link_before . apply_filters('the_title', $item->title, $item->ID) . $args->link_after;





$output .= '
';





$output .= $args->after;











return $output;





}





add_filter('walker_nav_menu_start_el', 'qtrans_in_nav_el', 10, 4);





}