Publikálás megjelenése

Sziasztok!





Jó ideje használom már a WP-t.





Idei új adatbázis, telepítés után azt tapasztaltam, hogy csak már elmúlt időben tudom publikálni a bejegyzést.





Tehát: most mondjuk 8:00 van, azt szeretném, ha 10:00-kor jelenjen csak meg a bejegyzés.





Eddig: időpontmódosítás kipipálva, 10:00 beírva, publikálás - és 10:00-kor megjelent.





Most nem. Ha elmúlik az idő, számolja tovább a hátralévőt. (tehát nő a percek száma, de nem negatív előjellel)





Korábban 1.5. valahanyas verziót használtam, ott most is rendben működik.





Jelenlegi 2.1.3. Biztosan én nézek el valamit, de mit?

A 2.1.x-es verziótól kezdve a “jövőbeni” publikálás technikája megváltozott az előző verziókhoz képest. A 2.1-nek saját wp-cron.php file-ja van, ami egy “cron job”-ot kell elindítson, ha a megjelenés ideje után látogatója van az oldalnak (vagy az adminba belép valaki).





Amennyiben a server (host) beállításai nem teszik lehetővé ennek a cron file-nak a futtatását, akkor a dolog nem működik. Több oka lehet, pl. rossz DNS beállítás, helytelen URL a saját Beállításoknál, “fsockopen” le van tiltva a szerveren… stb.











Ha értesz angolul, itt találsz egy halom információt erről:





http://wordpress.org/support/topic/119811

Köszönöm a gyors segítséget.





Nem mondom, hogy nem örültem volna jobban, ha én szúrok el valamit.





Olvasgatok…

hát, nálam nem fut semmi cronba, oszt mégis megjeleniti, ha máskor nem, mikor a legkozelebb valaki megnézi az oldalt.

Az igazság az, hogy egy normálisan beállított szerveren az átlag WP-júzernek gőze sincs, hogy a wp-cron.php mit csinál a háttérben - mert egyszerűen csak működik. Nem kell semmit csinálnia a “cron”-nal, a jövőbeni megjelenésre állított posztok megjelennek, épp úgy, ahogy mondod: amikor valaki megnézi az oldalt.

de akkor ennek semmi koze a “hagyomanyos” unix like rendszerek cronjahoz, nem?

Rövid válasz: úgy van.





Hosszabb változat: ez egy “psudo-cron” ha úgy teccik… miként a története mutatja:





http://trac.wordpress.org/ticket/2425